Раждане във Втора градска болница

  • 4 699
  • 13
  •   1
Отговори
здравейте!
Аз сам тотален новак Simple Smile-първа беременност, 4 месец. Но разбирате,че именно заради това сам толкова любопитна и много загрижена и изплашена за раждането. Ходя на консултации при д-р Калев от Втора градска болница и сам много доволна. Препоръчаха ми го мо приятелки, които той е израждал и също са много доволни. Но бих оценила мнението на колкото се може повече мами относно д-р Калев и условията за раждане във Втора градска:)Наиситна ли там не слагат епидурална? и по принцип болките силни ли са, когато раждаш с упойка?
Сигурна съм, че в процеса на развитие на бременността ще възникнат още много въпроси и Вашата помощ и съвети ще бъде направо безценна.
Благодаря Ви предварително! Успех и безбилезнено раждане на всички!

# 1
  • Мнения: 711
Здравей! ПРеди 20 дена родих там, но при друг лекар, за това мога да ти кажа само за условията. В предродилна всички са страхотни, но след това е ад. Никой нищо не ти обяснява. 4 часа след като ридх ми донесоха бебето и ми казаха: Хранете се! Аз казах, че нз как, а  и кърмата не ми е слезнала, а тя ми каза: Ей, там на плаката пише.  Shocked В стаята се разхождаха хлебарки и тоалетните постоянно са адски мръсни. Хубавото е, че бебо може да е при теб постоянно или да го даваш, ако искаш.

От самото раждане там нямам оплакване, но условията наистина са ужасни. РЕших, че следващото ми раждане ще е в частна болница.

Епидурална упойка слагат, ако предварителноо се уговориш с лекаря. Няма да ти сложат, ако нямаш предварителна уговорка.
 Peace

# 2
  • Мнения: 1 371
Аз родих там Януари месец. Но не помня при кой.  Embarassed Доволна съм. Всички се грижеха за мен и бебето от самото начало. Хлебарки не видях. Стаята ми беше чиста, памперсите, мазилата и др. са от болницата. Не са кой знае какво (нивеа). Не че не си носиш с теб  - но ако си като мен (с пълна упойка) незнаеш какво се прави с бебето ти в самото начало. После им даваш от твоите козметики(ако искаш).  Ама така или иначе те се занимават с бебето в началото. Преди повече от година е правен ремонт на родилното, та сега е добре. Дразнеше ме това, че трябва да си с техни нощници, но поне ги сменяш всеки ден.
Моето бебе например ходех и го кърмех първите два дни, после при мен (но е по желание). Иначе ти го дават веднага - поне стимулиш по-бързо кърмата да ти дойде.
Упойки слагат естествено. На мен ми бяха сложили, когато се опитах да родя нормално, а след това пълна.

# 3
  • Мнения: 1 138
katerina4 здравей, и хубава бременност ти желая.

По темата сега: Родих миналата година във Втора градка. Не помня името на лекарката. Самото раждане мина много бързо. От приемането ми до срещашта ми с Вики минаха два часа само. Хич не бях подготвена за самото раждане, само бях чела някакви неща за упражнения на дишане. Та слушах акушерките какво ми казваха. Направиха ми епизотомия /дано така се пише Blush/, защото уж напъвам ама бебо не излиза. Епидурална не ми сложиха, ама аз не съм и искала защото отидох със 7,5 см разкритие, и съм чувала че епидурал се слага до 7 см разкритие. Боли няма да те лъжа че е безболезнено, но както много мами казват всичко се забравя като видиш малкия човек Heart Eyes baby_neutral
Показаха ми го веднага. След това лежах в коридора с торбичка с пясък май на корема.
За кърменето много бях чела от кърмаческия форум в бг мама, но и там си питах. Дори помолих една акушерка да ми покаже как точно да сложа бебето на гърдата. Това е истината, трябва да настояваш Naughty
Съжалявам че с teddy_ така са се отнесли.
Имаше една много мила педиатърка, ходех при нея да ми обяснява всичко, зашото там ако не знаеш нещо ще питаш някой ама като се приберете в къщи кой да питаш. Та я разпитах за разни нещица, за хранене, спане върху възгклавничка или не и все някакви такива въпроси които сега ми изглеждат смешни ама тогава си бяха мнооого важни Grinning
Храната обаче беше отвратителна, добре че ми носеха инак щях да умра от глад. Както обичам да си похапвам.
Не разрешават свиждания. Моя мъж видя Вики през прозореца.
Ако всичко е ок на третия ден към обяд ви изписват.
А и искаха да си носиш термометър от вкъщи, не че ако нямаш не ти дават де. Мерят ти Т всяка сутрин на визитацията. Моят ми го счупи една сестра още докато висях в коридора, помолих я да ми даде едно хапче аналгин от багажа и тя докато ровеше ми изпусна термометъра.
Това се сещам за сега. Сори за романа.
Успех  bouquet

# 4
Благодаря на всички за споделения опит! Всяка информация, независимо от нейното естество, действа успокояващо или най-малкото ориентироващо, защото в момента има толкова много въпроси пред мен.
Относно желанието на teddy_  да ражда в частна болница, ще споделя опита на една позната за раждането й в частна болница: условията наистина са били страхотни, имала е лична сестра и т.н, като цяло беше доволна. Цялата процедура и е излязла над 1000лв. Всичко беше добре до един момент. Три месеца след раждането се оказва че не са изродили плацентата и и се наложи повторно постъпване в болница и операция. Така тя се наложи да бъде отделена почти цяла седмица от бебето си, а и в момента и е доста тежко. Така че, раждането в частна болница не гарантира висок професионализъм, щом така наречените специалисти там могат да забравят, че е нужно да се изроди и плацентата все пак.

# 5
  • Мнения: 77
И аз мисля да раждам във втора градска болница и искам да попитам какви са таксите там? Колко струва раждането? Ако някой знае моля да сподели, ще съм благодарна!

# 6
# 7
  • Мнения: 2 332
...
Упойки слагат естествено. На мен ми бяха сложили, когато се опитах да родя нормално, а след това пълна.
Не слагат ако нямаш уговорка с лекар - повярвай ми! Това, според мен, е единствения минус.

# 8
  • Мнения: 419
Здравейте на всички,
вече съм го казвала веднъж, но веднъж никога не стига, за да споделя че болницата, в която раждах беше Втора Градска (след ремонта е супер). Не съм виждала хлебарки.  Аз живея с идеята че не е важно къде ще родиш толкова, колкото кой ще те наблюдава, какви хора ще има до теб точно, тогава  когато ще имаш огромна нужда от ЧОВЕЦИ, а не от джаста-праста отношение. И хилядите благодарности през целия ми живот към д-р Калев няма да бъдат достатъчни да му се отблагодаря.    smile3501 smile3501 smile3501   Аплодисменти, за доктора, който без да ме познава остана още една смяна на работа, заради мен!!!!

Общо взето предисторията на самото раждане е дълга. Имах планово секцио на 13 юни в Тина Киркова. Болките ми започнаха обаче на 12 юни, а моята лекарка в Тина Киркова не можеше да дойде, беше в провинция. Каза ми само че всеки там ще ме поеме и ще ми обърне внимание. Хубаво, но след 30 мин престой без ток във въпросната болница, реших че не ми е там мястото и просто се качихме в колата и отидохме в друга близка - Втора Градска. Приеха ме с 2 см разкритие, секциото ми го направиха на следващия ден 13 юни с пълна упойка, в 09:30 вече си имах Петър( 51 см, 3300 кг. )
Освен секциото, д-р Калев ми прави кюртаж в края на 2006, заради "кухо яйце". Тази бременност ми я следи отново той.
katerina4,
желая ти прекрасното отношение, което срещнах аз през 2004 година с едно прекрасно бебче.

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 11:56 от GALADRIEL

# 9
  • Мнения: 169
Здравейте, записвам се да следя темата,то и аз бях пуснала преди време подобна, защото и аз се заинтересувам от същата болница.

Мислех да питам за храната как е, ама то една от майките е казала.  Sick
Това е добре, че на 3ти ден пускат, ако всичко е ОК. В МД пускаха на 5 ден при нормално раждане.

# 10
  • Мнения: 1 371
За храната незнам, аз бях секцио, и не даваха да се яде в началото, а после на теб не ти се яде.... То си на някаква диета, май само хляб+сирене или нещо такова в началото. Другите мами ядяха там, но къде ли има хубава храна???
Вкусната храна в ресторантите срещу заплащане или вкъщи.
Колкото за упойките, аз също пристигнах там с 7 см разкритие, ама ме сложиха на система с нещо си, за облекчаване на болките. Не е епидурална анестезия... Тук вече незнам. Аз съм от бъзливите и си казах, че такава упойка не искам, а пък то после до пълна се стигна........... ooooh!
Сещам се и за това, че след няколко часа те карат да се раздвижиш, много боли и ти помагат в банята да се измиеш (тялото), защото повярвай ми аз самата не можех да правя всичко това в началото.
Ако се сетя за друго  - ще пиша.
Леко бременеене.

# 11
  • Мнения: 2 332
Храната е меко казано безвкусна - но такава е болничната храна - диетична, какво да правиш... може да ти носят или да си поръчаш с доставка откъдето искаш Simple Smile. За изписването - родих в сряда сутринта, изписаха ни в неделя - т.е. според мен са 4 дена /за нормално раждане става въпрос/.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 249
Първо да кажа-изборът ти на доктор е много добър newsm10
Преди почти година (леле как ме върна носталгично) д-р Калев ме оперира секцио и останах много доволна и като професионалист и отношение. Без да се познаваме предварително и тн...Само в началото дето ме смъмри защо съм отлагала операцията Rolling Eyes Щегаджия е и дори по време на секциото ме разведряваше, защото много ме беше страх. И тъй като мъжлето ми ме изненада(имах само женско име измислено) мислех дори да си кръстя детето на него. Но мъжа ми не харесва името Калин-бяхме обсъждали самото име преди без да знам как се казва доктора. Второ живот и здраве мисля от самото начало при него да се преглеждам...
За условията след ремонта са добри. Аз бях в стая с 2 легла и собствена баня и тоалетна, но не съм плащала за Вип. Е, малко неонатоложките са дръпнати #Cussing out, но с подход и с тях се оправих. Добре че едната ми "отпуши "гърдата, че щях да експлоадирам. Няма право на свиждания, но аз го одобрявам донякъде.
За храната-след 3-те дни на вода и после захранване с 5 бисквити и кутийка сирене на 5-я ден там изядох най-вкусната кифла през живота си hahaha

# 13
  • Мнения: 871
Раждах там Януари при д-р Василев. Раждането започна в 22.00 ч, а родих в 11.30 на другия ден. Докторът остана до края, въпреки че смяната му беше свършила отдавна. Всички са много мили, а условията са много добри. В болницата е правен ремонт, хлебарки не съм видяла никъде. Бебето си спи при теб в стаята и така си го кърмиш с коластра(за мен това е много важно). Нямах предварителна уговорка за упойка, но в един момент си поисках и анестезиологът дойде след 10 мин да ми я сложи. Храната е кофти, но това е най-малкия проблем. Аз съм много доволна от там!!!

Общи условия

Активация на акаунт