Отговори
  • Мнения: 169
В нашия дом по принцип се пие страшно много чай още от преди, и таткото и детенце страшно обичат. На мен в първите месеци от втората бременност и без това от всичко ми се гадеше, та значително намалих пиенето на чай, но нали е полезен и напоследък пак пия по малко.
Имате ли обаче идея дали някои чайове НЕ се препоръчват по време на бременност? Черен чай и без това не пием, а някои други?

# 1
  • Мнения: 10 983
Не пий разхлабващи чайове със сена (майчин лист). Може да получиш контракции.

# 2
  • Мнения: 4 111
За чаят знам, че не е много полезен, заради танина, който съдържа.

Намерих нещо по въпроса:
Медът не трябва да се консумира с чай, особено от бременните жени - чаят е вреден, защото, както и кафето, съдържа голямо количество танин. Чаят и кафето рязко ограничават усвояването на желязото. Затова може би желязодефицитната анемия се среща най-често в страните от Средна Азия. Попадналият в организма танин блокира както тривалентните, така и двувалентните йони на желязото. По време на ядене, пък и след това, чай не трябва да се пие. По-добре е бъдещата майка да пие плодови сокове, отколкото чай.
Взех го от тук - https://www.bulpress.net/index.php?p=view&r%5Bid%5D=1749

# 3
  • Мнения: 169
За чаят знам, че не е много полезен, заради татина, който съдържа.

Намерих нещо по въпроса:
Медът не трябва да се консумира с чай, особено от бременните жени - чаят е вреден, защото, както и кафето, съдържа голямо количество танин. Чаят и кафето рязко ограничават усвояването на желязото. Затова може би желязодефицитната анемия се среща най-често в страните от Средна Азия. Попадналият в организма танин блокира както тривалентните, така и двувалентните йони на желязото. По време на ядене, пък и след това, чай не трябва да се пие. По-добре е бъдещата майка да пие плодови сокове, отколкото чай.

хм, Лилянчо, мерси за инфото,  аз хубаво, че без да знам го бях намалила рязко чая, да не кажа спряла, щото от всичко ми се гадеше.

# 4
  • Мнения: 4 111
Е, не е казано да го спреш, можеш да си пиеш по малко. Не мисля, че чаша чай на ден може да ти навреди. Аз съм пила, но рядко. Нищо не е полезно в големи количества.

# 5
  • Мнения: 256
Моята гинеколожка също ме предупреди да внимавам с билките. Знам, че не трябва да се пие чай от мента, а той ми е любимия.

# 6
  • Мнения: 1 138
Аз съм чувала че не трябва да се пие черен чай, за друг не знам.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 691
Единствения разрешен чай който аз знам е този от липа но както казват момичетата от форума не трябва да се прекалява заради танина. Бях чела  че ако на майката танина действа 1час то на плодът действа 100ч. Това доста ме притесни и затова аз намалих чая. Иначе аз пиех /преди да забремения/  само чай т.к. кафе и кола не употребявам.

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 15:43 от Milagros

# 8
  • Мнения: 568
има, много от билките не се препоръчват при бременност, на лечебните чайове, които купуваш в аптека си пише, когато не са подходящи, но на другите май не....

# 9
  • Мнения: 417
Аз взимах безкофеинов. Не съм върл любител на чай, но понеже непиех кафе реших да си намеря заместител Simple Smile В по-късна бременност чаят ми предизвикваше много киселини и го отбягвах.
Тук дори разрешават кафе, но по 1 чаша на ден.

# 10
  • Мнения: 1 896
Зелен чай не се препоръчва също - не само заради кофеина, а и пречи на усвояването на фолиевата киселина. Но билковите могат да се пият с малки изключения, все пак количествата няма да са огромни.

# 11
  • Мнения: 4 546
в момента се сещам, че не трябва чай от лайка да се пие.
погледни и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11194

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз ти препоръчвам да спреш изобщо чайовете, билките не са за бременни! Можеш да пиеш чайчета, но от онези плодовите дето са на зърна....разтворимите, те обаче не са чак толкова естествени.....

# 13
  • Мнения: 56
Е добре тогава , ако се разболеем какво- чай не може , антибиотик абсурд , мед също, и какво остава, витамин C, и той прачел за усвояване на желязото и какво можем да взимаме все пак зима идва, а съответно и болести, да не пътуваш н ито в метро ,нито рейс? Shocked

# 14
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
По-добре не си прави експерименти - не се препоръчват черният и зеленият чай заради кофеина, а билковите не се препоръчват защото никой не е правил изследвания какво влияние оказват на плода. Билките могат да бъдат доста силни - все пак много хора ги ползват като средства за лечение.

Общи условия

Активация на акаунт