Питам за цена за "обръщане" на дограма и евентуално търся майстор...

  • 21 215
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 521
Обявяват ми цени от 15/16 лв на линеен метър уж познати майстори. За 2 врати на моркои тоалетна и 1 прозорец на кухня ми излиза 520-540 лв по тези сметки.  ooooh! Изумена съм, защото преди 5-6 месеца цената беше в пъти надолу.
Моля, споделете цени и евентуално координати на майстори, ако сте ползвали скоро такива услуги.
Мерси предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 494
Ние наскоро слагахме дограма и майсторите, които ни шпакловаха стаите направиха и това "обръщане". Купихме си гипсокартон и едни лайснички за ъглите(за 4 прозореца към 50лв) и ни взеха по 30лв на прозорец  Peace

540 лв е много.Дано намериш добър майстор на по-добра цена. Нашите ще са ви далечко, затова не ги препоръчвам!
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 204
и на мен ми предстои същото.Моля,който знае нещо по въпроса да бъде по изчерпателен

# 3
  • Мнения: 1 492
На мен ми взеха 150 лв. за една врата, но по-голяма. В смисъл има две отваряеми крила от по 60см., стандартна височина. Нямам идея точно колко е, но ако речем, че са високи 2,20 се получава 2.20+2.20+1.20=5.60 линейни метра отвътре и още толкова отвън  - 11.20 м.
150 / 11.20 = 13.40 лв. на метър. Това е цената само за труд.
Да допълня, че правиха и шпакловка на стаята, а не са идвали само да обърнат ъглите, затова може и да са ми взели малко по-ниска цена.

# 4
  • Мнения: 295
На нас ни ги правиха на 12лв/л.м без материалите. Обръщаха ги с гипсокартон, слагаха лайсни по ъглите, шпакловаха го и май това беше  newsm78 Абе остана само да се боядиса после!

# 5
  • София
  • Мнения: 6 521
хм, на мен ми казаха 15-16 лв с материалите  Rolling Eyes ще вземе да излезе, че май цената е такава, ама сутринта идваха от фирма Алекса да ни слагат щори и момчетата бяха доста учудени от тази цена. Те сащо извършват такива услуги, но или на цели блокове или , ако дограмата е поръчана при тях.  Confused

# 6
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Цената ще бъде различна в зависимост от обема на работа - ако дойдат, за да ти обърнат единствено 3-4 прозореца цената ще е по-висока, защото се калкулира доставка( която е една и съща цена за 2 картона и за 1 бус с картон), надница на общия работник и т.н.

# 7
  • Мнения: 3 036
На нас ни взеха по 10 лв. на линеен метър.
Може би това зависи и от това дали е малко по площ(общо 25 квадрата е дограмата).
А може и от самия град.Но ми се струва доста скъпо 14, 15лв.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
Такава е цената, но се намират майстори, които взимат по-малко.
Защо не говориш с хората от фирмата, която ти е поставила прозореца и вратите? newsm78
Опитай да говориш и със съседите си, все ще се намери някой майстор, който да ти помогне.
Имай предвид, че обръщането не е лесна работа, правят се специални разтвори. Слага се, съхне, втори път се слага, пак съхне ....  ooooh!  И ако не ти го направят качествено - може да имаш големи ядове после. (Едни комшии сами си правиха обръщането, защото парите им се сториха много и се получи мухъл, та още не могат да се оттърват от него! #Cussing out)
Аз така си намерих майстор, който ми взе  по 7-8 лева, но съм загубила телефона и не мога да ти помогна. Embarassed
Беше възрастен човек, пенсионер, работеше сам, бавничко, но пък качествено.  Peace

Успех!    bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт