Мултисаностол за незахранено с цитруси дете?

  • 1 121
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Ники е болен:(Изписаха ни Мултисаностол, 3 пъти по 2,5 мл. дневно.Обаче като го купихме, видях първо, че е за деца над една година и второ, че е направен от концентрирани екстракти от грейпфрут и портокал.Такааа, айде за това, че е за деца на годинка, пък ние сме на 7,5 м. мога да го преглътна, защото на тегло Ники си е като едногодишно, може това да има решаващо значение.Обаче тия цитруси Rolling Eyes Давали ли сте такъв сироп на децата си, преди да са яли портокали и т.н.
Трябва да напиша все пак , че много уважавам педиатъра, който изписа сирпочето и почти не допускам възможност да се издъни, но все пак и той е човек, нали?Как мислите, да дам ли?

П.С.Много лошата новина е, че откриха на Ники шум на сърцето Cry Уж бил физиологичен и се израствал, обаче така съм се гипсирала, още не мога да се освестя от шамара...Ужас, момичетааааа, какво ми дойде на главата.Здравото ми дебело и голямо бебе Sad !!!

# 1
  • Мнения: 18 542
Аз съм давала Мултисаностол преди Борис да навърши 1 година, а и той до днес не е вкусвал цитрусови плодове. Не сме имали проблеми със сиропа, въпреки алергиите, които има той.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Супер!Това е доста успокояващо.

# 3
  • Мнения: 18 542
Цитат на: belinda
Супер!Това е доста успокояващо.

Все пак внимавай де.
Аз мисля, че можеш да дадеш.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Ще дам сигурно, ама утре сутрин, за да може ако се появи някаква реакция, де не е по нощите все пак.И като за първи ден само 5 мл. да речем.....нещо такова.Ще го измисля Grinning Благодаря ти!

# 5
  • Мнения: 18 542
3 пъти по 2,5мл ми се струват много. В листовката пише по 1-2 чаени лъжички на ден за деца над 1 година. 1 лъжичка е около 5мл.
Аз не бих дала толкова голямо количество преди годинка. Направи пак консултация с педиатъра или този, който ви го е изписал за количеството. Можеш да питаш и в аптеката.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се притеснявай предварително за шума на сърцето (макар че си представям как ти е подействало такова нещо Sad ) - наистина е физиологично в огромната част от случаите и се израства - брат ми имаше такова нещо като бебе,но впоследствие изчезна без следа и никога никакви проблеми не е имал.
А за сиропа - аз съм много скептична по въпроса за съдържанието на каквито и да е цитруси в него - каквото и да си пишат,най-вероятно само за аромати става въпрос,иначе как ще издържа толкова време сироп със сок в него Rolling Eyes И е бъкано с консерванти,естествено - но щом сте болнички,по-добре да го пиете за няколко дни.Бързо да оздравява сладуркото Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 609
Аз също съм давала на Яна,преди около месец и половина,но по 1 чаена лъжичка на ден

# 8
  • Мнения: 4 406
аз давам на Коцето такъв сироп от 5 месечна възраст, по 2 мг сутрин. отначало беше за да се възстанови кожата след дерматит, но после като допълнително кол-во витамини и за повишаване на апетита, че ми е малко злояд. а и на него му харесва, само да вметна, че не е захранен още с цитруси

# 9
  • Мнения: 1 289
Аз още не съм давала този сироп, но не съм и захрахвала Ради с цитруси, защото има някаква алергия.
Цитат на: belinda
П.С.Много лошата новина е, че откриха на Ники шум на сърцето  Уж бил физиологичен и се израствал, обаче така съм се гипсирала, още не мога да се освестя от шамара...Ужас, момичетааааа, какво ми дойде на главата.Здравото ми дебело и голямо бебе  !!!

Не се притеснявай, новината наистина е неприятн, но защо не потърсиш и мнение на специалист. Аз съм чувала, че наистина понякога при бебетата има такъв шум, който се израства с времето, но не съм запозната. Пожелаваме ви да се оправите бързо и никога повече да не боледувата. newsm03

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ами на листовката пише ясно- за деца над 1 год!

рискът си поемате изцяло вие!

защо ли пък пише над годинка, Thinking сигурно се има нещо предвид Thinking

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: belinda
защото на тегло Ники си е като едногодишно,


 Shocked аз ли нещо не чета правилно Shocked
т е г л о    като    е д н о г о д и ш н о #Crazy
бебе на 7,5 мес #Crazy

# 12
  • Мнения: 1 629
За сиропчето не знам, искам само да пожелая бързо оздравяване на Ники!

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Liorena
Цитат на: belinda
защото на тегло Ники си е като едногодишно,


 Shocked аз ли нещо не чета правилно Shocked
т е г л о    като    е д н о г о д и ш н о #Crazy
бебе на 7,5 мес #Crazy


Правилно четеш, много е едър.И на тегло, и на ръст.Предполагам, че става дума за ген.Баща му е такъв.
А това за листовката, в смисъл какъв - считаш, че по-добре да се доверя на производителя, а не на педиатъра, така ли?Защото и аз още се колебая....днес с голяма доза скептичност му пробутах веднъж 2.5 мл. и не повторих Rolling Eyes Не знам какво точно ме спира...а и детето му се мръщи...

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: muriel
За сиропчето не знам, искам само да пожелая бързо оздравяване на Ники!


Благодарим Heart Eyes Днес вече сме по-добре.Само веднъж сутринта 38.4.Оттогава - нормална.Дано с това само да се приключи Praynig

Общи условия

Активация на акаунт