Отговори

Анкета

Ако забременеете от неподходящият мъж или на неподходящата възраст, какво бихте направили?

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 13 сеп 2007, 13:03

  • София
  • Мнения: 1 941
Анкетата е провокирана от темата в предаването "Жените", в което се дискутираше какво кара някои жени да изоставят бебета си и по-скоро гласуването на събралите се там жени. Въпросът е - Какво бихте сторили, ако забременеете от неподходящия човек? Кое е по-лош избор - Абортът или ще изоставянето бебето и шансът му то да бъде осиновено и обичано? Мнението на някои от тях беше, че абортът е по-лошо, защото е убийство. Аз включвам още една опция - решението да се запази бебето.

Дано да съм я направила ясно анкетата, ако има нещо казвайте - ще коригирам.

# 1
  • Мнения: 867
Не бих изоставила бебето. Или аборт или ще си го гледам. Но това зависи от времето. Ако е сега, ще си го гледам. Ако беше преди 10г. - аборт.

Не съм гласувала, може да сложиш възможност за два отговора.

# 2
  • Мнения: 983
Бих направила аборт. За мен махането на ембрион  не е убийство. А ако детето не бъде осиновено? А ако родителите, на които попадне не са добри родители?

# 3
  • Мнения: 8 999
Ех, тази тема край няма! Мисля, че колкото жени по света има, толкова са и мненията и съображенията, които ще се изкажат. Този въпрос е строго индивидуален, а и на всичкото отгоре хиляди обстоятелства влияят при взимането на решение. Струва ми се, че не може да се отговори принципно - изборът е обусловен от конкретната ситуация. Гласувах с първа опция, но това не означава, че не бих помислила за третия вариант. Изключвам решително втората възможност и бих осъдила строго и себе си, и всеки друг, който реагира по този начин.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 974
Аз лично смятам че забременяването не е е така от въздуха, но първо ако знам непосредствено след акта бих взела от онези хапчета......от сорта на Постинор.
А иначе темата е много сложна, ако лично аз забременея в настоящия момент ( е то сега неможе де Joy Joy Joy) бих направила аборт. Но проблема е по-дълбок, защото много зависи на каква жена и се случва това, на каква възраст, и само факта че мъжът е неподходящ ли е проблем, или има и други фактори?!?
Аз лично не смятам че аборта в ранен етап не е убийство. И какво да кажат майки които правят аборт по медицински причини?!?  По хуманно ли е да "убиеш" недъгаво дете, от това да "убиеш" евентуално  здраво?
Мисля че проблема е дълбок и всеки има вътрешно усещане за нещата, кое е правилно и кое не, и не мисля че трябва да се съдят хората както и да мислят по тази тема!
  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 868
Не съм отговорила ,защото няма как да забременея от неподходящ след като няма да легна с такъв.Но все пак ще взема да гласувам като си го преправя от "неподходящ мъж" на "неподходяща възраст".И тогава отговора ми е аборт.

# 6
  • Мнения: 306
Не съм отговорила ,защото няма как да забременея от неподходящ след като няма да легна с такъв.Но все пак ще взема да гласувам като си го преправя от "неподходящ мъж" на "неподходяща възраст".И тогава отговора ми е аборт.
Никога не казвай никога:-))) Че живота може жестоко да те изненада... Все пак ти желая да си от онези щастливки, които никога не са били разочаровани...макар и да е малко вероятно...

А по анкетата, аз лично бих направила аборт, без значение на каква възраст съм. А ако мъжа се окаже неподходящ след възможност за такава интервенция, ще си го гледам

# 7
  • Мнения: 174
Аборт не бих направила (освен, да не дава Господ, ако зародиша е тежко увреден т.е. по медицински при4ини) никога!

Уважавам правото на избор на всяка жена и у4аствам в разни кампании в подкрепа на абортите (От къде на къде някой ще решава  какво да правя/ите със собственото си тяло?!!!), но аз самата не бих могла да живея със себе си, ако предпо4ета спокойствието си пред един нов живот...

И какво зна4и неподходящ 4овек??? Щом съм го пуснала в леглото си - зна4и е подходящ най малкото за донор на сперма, 4овек трябва да убажава себе си и тялото си в края на краищата! Не са се свършили ка4ествените мъже, 4е да преспивам с отрепки!  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil

  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 1 941
Значи под неподходящ мъж се имаше предвид дори и такъв, който в момента ви е приятел и в последствие като му кажете, че сте бременна се отказва да поеме отговорност и настоява да се махне детето. Сега ще преправя въпроса като включа и неподходяща възраст, защото тогава май най-често се случват необмислени ситуации.

# 9
  • Мнения: 474
Аз лично смятам че забременяването не е е така от въздуха, но първо ако знам непосредствено след акта бих взела от онези хапчета......от сорта на Постинор.
А иначе темата е много сложна, ако лично аз забременея в настоящия момент ( е то сега неможе де Joy Joy Joy) бих направила аборт. Но проблема е по-дълбок, защото много зависи на каква жена и се случва това, на каква възраст, и само факта че мъжът е неподходящ ли е проблем, или има и други фактори?!?
Аз лично не смятам че аборта в ранен етап не е убийство. И какво да кажат майки които правят аборт по медицински причини?!?  По хуманно ли е да "убиеш" недъгаво дете, от това да "убиеш" евентуално  здраво?
Мисля че проблема е дълбок и всеки има вътрешно усещане за нещата, кое е правилно и кое не, и не мисля че трябва да се съдят хората както и да мислят по тази тема!
  bouquet
Постинор Дуо
Изцяло подкрепям  Peace Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 099
Изтръпва ми сърцето всеки път, щом се замисля каква грозна варварщина е да родиш и да изоставиш едно невинно ангелче, защото аборта бил убийство!!!  Sick
Какъв живот е това, детето да расте самотно, нещастно, малтретирано, изоставено...

# 11
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Темата е много дълока и сложна. Всяка жена има различни съображения. Ако на мен ми се случи подобно нещо, лично аз бих направила аборт  Confused

# 12
  • Мнения: 174
Значи под неподходящ мъж се имаше предвид дори и такъв, който в момента ви е приятел и в последствие като му кажете, че сте бременна се отказва да поеме отговорност и настоява да се махне детето. Сега ще преправя въпроса като включа и неподходяща възраст, защото тогава май най-често се случват необмислени ситуации.

Хммм...не знам за неподходящата възраст... Майка ми винаги е застъпвала тезата (мисля 4е бях на 13 когато ми обясни кое как се прави, защо и кога), 4е ако едно моми4е се 4уства готово да води полов цивот трябва да е или много наясно с контрацептивите...или да е готово да стане (самотна) майка и да си носи кръста... Ако Господ ми даде дъщеря мисля и аз така да я възпитавам...

# 13
  • Мнения: 3 069
Бих предпочела аборт, но ако е късно за това бих си го гледала!
Никога не бих оставила детето си в дом за отглеждане поради никакви причини!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Не гласувах,защото незнам как бих постъпила...
Зависи от много житейски ситуации. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт