Ниськ албумин

  • 3 673
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Ниськ албумин...Помощ  Мили мами има ли някой като мен,който в началото на 9 месец е бил с албумин 35 при реф.стоиности(38.0-51.0) И ИМА ЛИ ОПАСНОСТ ЗА БЕБО?Какво се пие в втакива случай? Освен това са ми подути краката и рьцете доста?Какво всьшност е Албумина

# 1
  • Мнения: 5 391
Ъ!
Какви референтни стойности, албумин не трябва да има в урината Rolling Eyes

# 2
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Намаляването на албумина в кръвта води до тези отоци, които имаш. Консултирай се с гинеколога си.

Цитат
Албумин
Синтезира се в хепатоцитите. Представлява над ½ от серумните протеини. Поддържа  колоидоосмотичното налягане на вътресъдовата течност ( задържа  течностите в съдовете) При понижаване на албумина до 50% или повече от референтните стойности се развиват отоци. Албуминът е транспортен белтък за мастни киселини, билирубин, салицилова киселина, Са2+ и Мg2+ ,прогестерон, витамини.

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 13:55 от Тeopr

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ето какво казва Google по въпроса:

Албумин
Белтък, който се синтезира в черния дроб. Представлява над 50 % от серумните протеини. Поддържа  колоидоосмотичното налягане на вътресъдовата течност (задържа течностите в съдовете) и при понижаването му се получават отоци.


и още:

Транспортен белтък за мастни киселини. Серумният албумин е основен компонент на кравната плазма, като на него се пада най-големия дял от тоталното количество белтък в плазмата. Така например човешкият серумен албумин достига до 60% от белтъчното съдържание на кръвната плазма. Понижението на албумина при хиперхидратация е релативно. Понижен албумин има по време на бременност.

Странното е, че когато аз бях бременна и имах отоци ми казаха че не трябвало да имам албумин... пък тук пише че понижаването му е причина за отоците... А аз си мислех че повишаването му води до задържане на течности...  newsm78

Попитай лекаря си!

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Не трябва да има албумин в урината, за това следят по време на бременност. В този случай, става въпрос за понижаване на албумина в кръвта, аз поне това разбрах.

# 5
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не трябва да има албумин в урината, за това следят по време на бременност. В този случай, става въпрос за понижаване на албумина в кръвта, аз поне това разбрах.

ами така е... то си пише, ама който не чете внимателно...  Embarassed

но пък си мисля друго. Авторката говори за "албумин 35 при реф.стоиности(38.0-51.0)". На мен ми прилича да е на кръвно изследване.  newsm78
Иначе ако е на урина и има албумин не би трябвало да са й казали че е занижен нали? Щом изобщо не трябва да го има...

пак взех че питах Google-то и ето какво ми каза:

При загуба на албумин с урината, нивото му в плазмата спада и това води до понижаване на онкотичното налягане.
Така плазмата задържа по-малко количество вода и се увеличава филтрираното количество течност през капилярната стена към интерстициалното пространство,
което води до оток.


Не че всичко разбрах, но явно ако има в урината, ще спадне в кръвта?
Но дали ако е занижен в кръвните изследвания, задължително ще се появи в урината и е причината за отоците...
Пак си мисля че лекар трябва да каже.

veronic0 кръв или урина са ти изследвали?

Аз имах страхотни подувания почти през цялата бременност... на всичко. Нямах албумин в урината и ми казаха да избягвам солено, пикантно и всичко което ме кара да пия. Трябваше да намаля течностите. Смучех бучки лед.

# 6
  • Мнения: 406
Аз постоянно оттичах и всички гърчеха рамена защото изследванията ми бяха добри. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт