Клостилбегит, естрофем и овулация ?

  • 17 819
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Току що прочетох тук, че естрофема подтиска образуването на доминантен фоликул, а моят проблем е липса на овулация. Поне в последните три цикъла.
Хормоналните ми изследвания показаха нисък естрадиол и док ми изписа естрофем от първи ден на цикъла и клостилбегит от пети.
Честно да ви кажа направо се панирах. Какво да мисля  Weary ?
Моля за съвет!

# 1
  • Мнения: 474
Здравей iri_is
Имала съм една несполучлива и както виждаш по-долу една сполучлива бременност /и на теб ти пожелавам сполучлива в най-скоро време/. Моите проблеми не бяха липсата на овулация, а имунологични, но въпроса не е в това....
.....работя като акушерка и една моя близка приятелка имаше подобен проблем. Гинеколога я посъветва да приема клостилбегит - първият месец по 1 таблетка - НИЩО; втория месец по 2 табл. - ПАК НИЩО; на третия месец се приема 3х1 таблетка - когато стана време за фоликулометрия /сигурна съм, че си наясно с думата/ яйчниците й бяха почти тройни от доминантни фоликули. Сега се чуди как да се справя с малкия Кирчо.......
...... само едно ще те посъветвам /и мен ме съветваха същото/ опитай се да се успокоиш - още повече когато започнеш да приемаш лекарството. То от страни е много лесно да се каже, но имай вяра... Стскам палци дано с Клостилбегита стане  fingerscrossed

# 2
  • до морето
  • Мнения: 494
iri_is имашли изследване за проходимост на маточните тръби? Не пий Клостилбегита, ако тръбите не са проверени.

# 3
  • Мнения: 763
И аз доста време бях на Клостил и Естрофем, но нищичко не се получи. Наскоро док. ми каза, че клостилбегита сгъстява цервикалната слуз, и без инсеминация, е почти безполезен. Е, разбира се, че има изключения, но доста ме хвърлиха в размисли тогава. Иначе приемах естрофема от 2-ят ден на М /или от 3-тия, не помня вече/, клостила го пих от 5-ят ден - по три. Имах по един, много рядко два доминантни фоликула, които си се пукаха, и привидно всичко беше наред. Но резултат нямаше. А dushka  е права - ако нямаш тест за проходимост на тръбите, изобщо не го почвай това лекарство  Naughty

# 4
  • Мнения: 7 718
Не се пие клостилбегит без тест за проходимост на тръбите и спермограма.

# 5
  • Мнения: 226
Имам една несполучлива бременност, която приключи май месец, без усложнения след това. Затова не ми е направена още цветна снимка. Клостила ми го изписа по 1/2 таблетка на ден. Каза, че снимка ще направи следващия цикъл, ако не се получи нищо.
 Спермограмата е в норма.

# 6
  • Мнения: 7 718
В такъв случай няма нужда от цветна снимка.
Колко време ти отне предишното забременяване и каква беше причината за прекъсването?

# 7
  • Мнения: 226
Година и десет месеца. Мисед.
Гинеколожката, при която ходя сега се занимава  с лечение на стерилитет и за сега прави всичко по правилата. Така както се описва тук и в Зачатие.
Преди това посещавах една лекарка, която се мисли за гинеколог. Лошото е че късно го открих. Оказа се че нито разбира от стерилитет, нито от следене на бременност.

# 8
  • Мнения: 7 718
Спермограма в клиника?

# 9
  • Мнения: 226
Не в клиника, но показателите му са в норма. Пък и когато забременях стана от един контакт в цикъла  Embarassed поне два дни преди ову.

# 10
  • Мнения: 7 718
Обкновено в лабораториите всички са отличници.

# 11
  • Мнения: 226
Е чак отличник не е  Wink , но не изключвам възможността за грешка. Когато следващия път отида при док, ще говоря с нея за разширена спермограма в клиника по стерилитет.
Притеснението ми сега е за естрофема и клостилбегита.

# 12
  • Мнения: 533
И аз съм в подобно положение, нямам спонтанна овулация.
Д-ра ми изписа клостилбегит, смята че за сега няма нужда от снимка на тръбите и спермограма, след като януари забременях от раз, имам му доверие, но и аз се притеснявам от клостила .

# 13
  • Мнения: 226
Аз се притеснявам по скоро от комбинацията, че нещо не ми се вързва  newsm78
Едното е естрадиол, а клостилбегита имал антиестрогено действие. Поне така пише на листовката. Губи ми се смисъла да ги вземам заедно.

# 14
  • Мнения: 7 718
Венити, щом имаш спонтанна бременност не  е необходимо на този етап тест за тръбите и спермограма. Изчакай още малко. Добре е малко стимулация.

Iri_is, консултирай се и с друг лекар, но това, което аз знам, е, че не желателно прием на естрофем първата половина на цикъла, защото затруднява образуването на фоликул. Естрофем се изписва обикновено втората половина.

Общи условия

Активация на акаунт