Работа - Финландия или Холандия

  • 15 058
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
Здравейте! Rolling Eyes

Надявам се някой да ми помогне с информация. Мой близък има предложения за работа в тези две държави. Условията и заплащането са много сходни, затова има нужда от повече информация. Има неща, които няма как да знаеш, ако не си живял и работил в дадена страна. Та, дилемата е - Финландия или Холандия.

Ще бъда много благодарна на всеки, който сподели нещо - за условията на живот, стандарта, народопсихологията, работата....все неща, които е добре човек да чуе от първа ръка! Wink
Благодаря на всички, които се включат! Hug

# 1
На тоzи въпрос няма да може лесно да се отговори. Само човек , който е живял и работил в двете държави би ти дал отговор. Също така всеки гледа на нещата от раzличен ъгъл..така точен отговор няма..
Успех..

# 2
  • Мнения: 1 334
Доколкото знам стандарта във Финландия е по-висок от този в Холандия.
Зависи какви условия се предлагат, зависи и каква е работата. И доходи под 2500 Е (бруто), те слагат в съвсем ниската класа.

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 20:53 от Biskara

# 3
  • Мнения: 597
ako iska da emigrira da se pointeresuva kakvi sa usloviata v dvete strani, sled kolko godini davat pasport i t.n.

# 4
  • Мнения: 3 453
Благодаря на всички за включването! Hug
След като поразрових малко разбрах, че стандарта във Финландия е по-висок от този в Холандия.
По тази причина сме се ориентирали към Амстердам. Тъй като става дума за баща ми, надявам се всичко да е наред и да няма затруднения. Първоначално отива за 3 месеца, а ако го одобрят, ще остане за по-дълъг период. Осигурен му е пълен пансион.

Още веднъж - благодаря ви!  bouquet

# 5
  • северно море
  • Мнения: 321
Какво зна4и пълен пансион:храна,кавартира+сметките за ток  газ и вода?Ако е така  добре,а здравната осигуровка вклю4ена ли е?Добре е баща ти да има такава.Здравните услуги са доста скъпи ако нямаш застраховка.Късмет Peace

# 6
  • Мнения: 312
Благодаря на всички за включването! Hug
След като поразрових малко разбрах, че стандарта във Финландия е по-висок от този в Холандия.
По тази причина сме се ориентирали към Амстердам. Тъй като става дума за баща ми, надявам се всичко да е наред и да няма затруднения. Първоначално отива за 3 месеца, а ако го одобрят, ще остане за по-дълъг период. Осигурен му е пълен пансион.

Още веднъж - благодаря ви!  bouquet

Стандарта във Финландия е наистина по-висок в сравнение с останалите скандинавски страни,но пък има и доста преимущества. Ако баща ти е решил да изкарва пари и след това да ги харчи в Б-я (по досега позната на българите схема) Финландия не е точната страна за това. Но ако иска да се установи за постоянно, след което да вземе със себе си семейството мисля,че Финландия ще бъде удачен вариант. Студеничко е ,но пък за разлика то Холандия и други европески страни е мноооооогоо по-спокойно (имам превид ниската престъпност). Расизъм има,но той не е агресивен,  като с това искам да кажа,че никой не го демонстрира.
Ако не е тайна, сподели в каква сфера е работата,която са предложили на баща ти и в кой град. Така ще мога да те насоча ориентировъчно  newsm78 какви основни разходи може да има.
Ако все пак се е спрял на Холандия- пожелавам късмет

# 7
  • Мнения: 3 453
Mari-7,
осигуряват му квартира + сметки и храна. Също и автомобил, с който да се придвижва до работното място. Спомена нещо за осигуровки на 500 евро, но ще го разпитам повече, когато го видя. Заплащането е около 3000евро на месец, като това е първоначално - първите 3 месеца. След това заплащането подлежи на договорка.
ralivd ,
надявам се да не реши да се установява за постоянно. Не бих го спряла, но няма да ми е особено приятно. Tired Все пак, време е той да се погрижи за себе си и, ако това е желанието му - няма да му преча. Тук нищо не го задържа, ние вече сме семейни. По принцип идеята е да поработи една година и да се прибере в България, но....съмнявам се, че плановете няма да се променят. Тук има хубава работа и стабилни доходи, но той си е авантюрист по душа и иска да смени обстановката. Надявам се да е за добро! Tired Идеята е да си пусне годишна неплатена отпуска, а после ще решава, дали да се върне в България.

Едното предложение е за работа на пристанище в Амстердам - извършване на ремонтни дейности. Баща ми е висококвалифициран заварчик - защитил е най-високата степен в областта.
Другото предложение - във Финландия - е на новия АЕЦ / не се сещам къде точно беше/.
Току що разбрах от вътрешен човек, че фирмата, която предлага работата във Финландия не е много коректна. А и заплащането се оказа доста по-ниско за този вид дейност. Квалифицираните заварчици са много търсени и има недостиг на такива. Затова, предлаганото възнаграждение от тази фирма е направо смешно. Отделно, точно тази фирма го мотае вече 4 месеца, като все е за "следващата седмица". Днес си взе парите - 450 лв., които беше депозирал при тях - уж за набавяне на работна виза. Оказа се, че парите са взети неоснователно, но след разговор на висок тон в офиса, всичко е наред - върнали са му парите! Confused Щели пак да го търсят, разбира се "другата седмица" Outta Joint

Благодаря за информацията! Много ми помогнахте!  Hug Надявам се всичко да е наред, че много се тревожа! Sad

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 12:48 от _Hope_

# 8
  • Мнения: 312
Така като те слушам офертата в Холандия е значително по-добра. Изобщо да не се замисля ако е решил твърдо да заминава. А иначе на теб мога да ти кажа,че няма основание да се тревожиш, защото съм сигурна,че нещата ще се наредят добре. След като е специалист в областта "гладен няма да остане". В действителност има недостиг на такъв тип специалисти и то не само в тези две страни,но и в Естония и редица други. Така,че "Споко" и късмет на баща ти !

# 9
  • Мнения: 3 453
Рали,
благодаря за подкрепата! Hug
Дано всичко да е наред. Четох някъде статия за недостиг на такъв тип специалисти. Наистина офертата за Холандия е много по-добра. Дано остане доволен! Peace
Още веднъж, благодаря на всички!   bouquet

# 10
Здравейте! Rolling Eyes

Надявам се някой да ми помогне с информация. имам желание да работя вав филнландия или норвегия професионален шофиор сам сас сички категории имам далаг стаж в туризъма имам нужда от информация какав е етапния ред за тарсене на работа вав саответните даржави колкото и да е жалко не успявам да се реализирам в Бг за това тарся начини за на ванка благодаря  newsm78

# 11
  • Мнения: 597
може да потарсиш международни транспортни компании по интернет и да си изпратиш CV-то

# 12
 Здравейте !
 
 Интересувам се от условията за работа във Финландия.
Обичам да работя с дърво.Десет години се занимавам с направа на мебели и дървоструговани изделия.
Както разбрах от другите участници във форума,там е спокойно и труда на квалифицираните кадри се заплаща добре.А и много ми се иска да изчезна за няколко години от нашата мила "нервна и подтискаща психически хората" родина.

# 13
  • Мнения: 312
Здравейте !
 
 Интересувам се от условията за работа във Финландия.
Обичам да работя с дърво.Десет години се занимавам с направа на мебели и дървоструговани изделия.
Както разбрах от другите участници във форума,там е спокойно и труда на квалифицираните кадри се заплаща добре.А и много ми се иска да изчезна за няколко години от нашата мила "нервна и подтискаща психически хората" родина.



Ако успееш случайно да си намериш работа без да занеш фински или шведски ще си истински късметлия.Истината е обаче ,че високите заплати във Финландия ги вземат добрите специалисти,които знаят фински.Иначе честно да ти кажа не съм чувала за такива дето са дошли с английски само и са взели камарата с парите. Ако искаш да ги напечелиш по-лесно и по-вече се оиентирай към Холандия или Швеция.Но ако все пак държиш да си във Финалндия ти пожелавам много лъсмет и успех.И ако нещо се получи при теб- пиши ,за да знаят и следващи.  Peace

# 14
Благодаря за информацията,ralivd !

 Честно казано и за Швеция съм мислил.Може би там наистина е по-добре като вариант.Ще трябва да се поразровя за повече инфо.
И ще споделя с други.

Общи условия

Активация на акаунт