Постни картофки с краставички и сирене

  • 881
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 126
Да споделя една от любимите постни манджички на нашето семейство,мисля,че не съм я срещала друг път из форума (пък ако я има някъде,здраве да е Wink)
По принцип никога не готвя по грамове и точни пропорции затова ще ви кажа рецептата така:

Картофи (може предварително сварени и обелени,а може и сурови да си нарежете,правила съм го и по двата начина.Днес ги сварих обелени.) нарязани в тавичка,кисели краставички сложих един буркан без 3-4 крастваички-също нарязани,сирене натрошено,магданоз, копър(ако имате,но става и без тях) масло или олио.Тези продукти омешвам в тавата,ако картофите са предварително сварени.Ако са сурови нека първо да ви омекнат в тавичката и тогава добавете краставички и сирене.Запича е във фурната и заливаме със заливка за мусака,може и настърган кашкавал.Печем докато се получи коричка и това е Grinning
Дано да ви хареса
За любители на непостните ястия вътре може да нарежете нещо пушено примерно,може и с топено сиренце Peace

# 1
  • Мнения: 444
Уважавам яденета с кисели краставички .... ще го пробвам още утре , тази комбинация на продукти ми допада !!!

# 2
  • Мнения: 2 099
И ние си правим такава манджичка, но прибавяме и беконче, че сме си месоядни. Hug А заливката я правим от настърган кашкавал-доста голямо количество с малко яйце. Наистина е много вкусно.

# 3
  • Мнения: 3 622
И на мене ми хареса рацептат и смятам да я пробвам  Wink

# 4
  • Мнения: 6 005
Може ле снимка на ястието....Ако обичаш?  Wink

# 5
  • Мнения: 1 021
Аз пък никога не съм слагала кисели краставички в ядене (освен в руло "Стефани"), но щепробвам!  Peace

# 6
  • Мнения: 339
И аз обожавам такива леки лесни и бързи рецепти.Кажи само как правиш заливката че отдавна не съм правила и съм забравила.  Hug

# 7
  • Мнения: 2 126
За съжаление снимка не направих Sad

А заливката:2 яйца,половин кофичка кисело мляко и 1 лъжица брашно.Разбивам с вилица,заливам и отгоре нахвърлях резенчета кашкавал Peace

Общи условия

Активация на акаунт