Съмнение за хидроцефалия

  • 1 396
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Здравейте, др.Слънчева! Пиша ви с огромно притеснение и тревога и с надеждата да отговорите на въпроса ми. Родих във МД на 28.12.07г. най-чаканото бебе на света. Сега синът ми е на 8 месеца. В началото на този месец го водихме на ТФЕ, поради това че му е голяма предната фонтанела. Изпратиха ни с диагноза хидроцефалия.
Заключението на др.Георгиева е следното - обиколка на главата 46см,предна фонтанела около 30/30 мм на нивото на черепните кости; детето се обръща, има опора на долните крайници, седи самостоятелно, посяга, хваща добре; няма краниотабес, гръден кош с нормална конфигурация; латерални вентрикули с нормални размери, липсват промени перивентрикуларно; неразширени външни ликворни пространства, интерхемисферна фисура 0,71 см, ляво 0.6, дясно 0,46 см.
Не са ми ясни изводите от прегледа.Тези цифри нищо не ми говорят.А за съжаление лекарката нищо повече не ми обясни. Каза, че сигурно се е родил с голяма фонтанела и затова се затваря по-бавно. И в крайна сметка кога е нормално да се затвори фонтанелата?! Другият месец сме на контр.преглед , а аз не мога да си намеря място от страх. Моля Ви, помогнете с разшифроването на резултатите и съвет! Предварително благодаря! Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 10:01 от betine

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! По това описание няма данни за хидроцефалия. Мога да Ви предложа да дойдете в Майчин дом и да го видя на ехограф за Ваше успокоение. Добре е да носите старите изследвания. Ехографа при нас се заплаща на касата на болницата- 20 лв.

Общи условия

Активация на акаунт