Хайде мами на близнаци - първолаци!

  • 1 221
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 844
Предполагам има и други мами на пораснали близнаци които ще стават първолаци. Надявам се да споделите тук, как се подготвяте за първи клас и и дали дечицата имат желание да ходят на училище!Ние обичаме много да играем, буквичките и цифрите не ни привличат много.

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 21:55 от katkat

# 1
  • Мнения: 2 013
Е, моите ще са втори клас вече. Тръгнаха на 6,9 г. За него беше малко рано, струва ми се, но се справи някак си.
Най-важното - разделих ги в отделни класове. Дълга тема. Но, ако ти е интересно, след 10-ина дни ще ти напиша подробно. Че заминавам след малко.

# 2
  • Мнения: 844
Ние ще тръгнем на училище на същата възраст и аз усещам нещата така! Мислех по въпроса за отделен клас, но за сега само на отделен чин, ако видя зор тогава.Мисля и на занималня да ги запиша защото са си доста дивички. Направихме опит да остават сами ама само където книга не написах за техните подвизи Simple Smile

# 3
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
И ние ще сме в първи клас-нищо не съм подготвила още,утре съм на родителска среща-да видим какво ще кажат.Иначе нямам представа как ще са(в никакъв случай,обаче не могат двамата да са на един чин),поради простата причина ,че не спират да се дразнят.

# 4
  • Мнения: 844
Хубаво е, че родителската среща ще ви б ъде по - рано, ние още не знаем при коя госпожа сме?

# 5
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
Вчера бях на родителска среща,запознахме се с госпожата,видяхме стаята в която ще учат децата и ни дадоха по 1 списък с необходимите помагала,които ще трябва да се купят.Учебната година ще се открие на 15.09 от 09.00 часа.

# 6
  • Мнения: 844
Ехооо..... как се справяте с писането ....... първите два дена си видях роднините, но сега имам чувството че нещата влизат в релси ....само където госпожата от занималнята много се оплаква че били буйни, той целия клас е буен включително и девойките Simple Smile

# 7
  • Мнения: 302
Моите са във втори клас, родени са през декември, така че тръгнаха на училище  на 6 г. и 10 м. По принцип са си доста любознателни и всичко им е интересно, така че с ученето всичко беше о.к. Но имахме един много голям проблем - непрекъснатата конкуренция - броим коя колко е написала, коя колко грешки има, докъде е стигнала, колко реда е прочела, рев голям, викове, крясъци.  smile3511 Пробвах да пишат в отделни стаи, да си подготвят поотделно домашните, не става - когато са готови, пак тичат да сравняват и пак рев от тази, която е сгрешила една буква повече от другата. Как ще е тази година - не знам  newsm12. Обаче да ги разделя в отделни класове не ми се иска, като ги гледам как се държат за ръчички като отиват на училище и как когато едната е болна, другата не дава на никой да седне на празното място /за да го пази за сестра си/.... Успокоявам се че все пак не са залепени една за друга, всяка си има отделна приятелка от класа. Кажете при вас как е /то не че при тази стачка сега някой учи  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
И моите са във втори клас.Старателни са ,особенно едното.Четат,пишат и смятат,с малки грешки.В момента учим таблицата за умножение.

# 9
  • Мнения: 166
здравейте ,моите догодина ще са 1 клас,но незнам как ще се оправяме момчето непрекъснато дразни момичето ,пък той иска да сяда със нея за да я дразни ,но ако седи до нея тя ще му помага затова мисля в началото да сядат заедно

# 10
  • Мнения: 302
Явно не само ние сме куче и коте. За мое успокоение, обаче съм забелязала, че както се дразнят непрекъснато когато са заедно, така ако има някаква "външна заплаха", веднага се съюзяват и скачат да се защитават. Супер предимство, нали ....

# 11
  • Мнения: 844
Аз все още не съм забелязала да се съревновават .... но пък много се портят и се бият, не че съм за "изказването", но си има положителна страна защото единия ми казва истината и така знам в действителност  какво е станало в училище. А и този който изказва брат си е баткото Simple Smile и .... все му се кара че не постъпва правилно .... Simple Smile

# 12
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
Аз все още не съм забелязала да се съревновават .... но пък много се портят и се бият, не че съм за "изказването", но си има положителна страна защото единия ми казва истината и така знам в действителност  какво е станало в училище. А и този който изказва брат си е баткото Simple Smile и .... все му се кара че не постъпва правилно .... Simple Smile
И при нас е така,както го описваш-едно към едно! smile3521 smile3521

# 13
Мами ние сме големи и щеви разкажа какво правят мойте щерки когат някоя не знае.   За помагането си помагат за домашните защото на Силви и сече малко повече пипето. Но пък има предмети в която едната знае по добре материала.  Миналата година на едно контролно двете са седяли заедно както обикновено Рая си написала контролното а сестра и се била затруднила и Рая зелаа че и написала контролното. Но пък и двете имаха шестици.  С общи знания изкарват оценките. Едната знае по  български а другата по математика.  И се разбират коя ще напише домашните по единия предмет коя по другия и после едната преписва от другата и обратно.  Близнаците са много хитри забелязах това още докато бях малки 2-3годишни. Два мозака мислят по-добре от един.          

# 14

Общи условия

Активация на акаунт