140 гр. за 25 дни

  • 462
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
На 04.07 Коко беше 7,680 кг /не беше акал няколко дни Grinning/ Днес е 7,820 кг /2-3 дни ака всеки ден  Laughing/
Има ли място за притеснение  newsm78
Нощем иска да суче на 2 часа но не както през деня - от 2 гърди, а често само от едната. През деня суче на 2 часа. Веднъж му давам пюре - 60-80 гр. В момента освен течности не ям и пия нещо за засилване на кърмата - да започна ли newsm78

# 1
  • Мнения: 3 695
А пишка ли достатъчно?
На тази възраст и в тези жеги мисля, че няма място за притеснение.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
От 6-тия до 1 годинка месец синът ми повече от 250 грама не качваше. Просто се движеше доста и явно само кърмата не му беше достатъчна за да наддава. Въведох му следобяд около 60-80 гр каша между кърменията и между 7-ми и 8-ми месец качи 600гр., после пак продължи да наддава по 150 максимум 250гр. На  1 година едвам бе 9кг, но пък не ме притеснява. Ние с баща му сме дребни, а и той е злояд  Sad Сега пак си суче на поразия и безразборно яде 3-4 пъти твърда храна около 200-250гр и си седи 9кг, но не се спира. Така, че просто се успокой и си гледай детето както и до сега без да се притесняваш за малкото наддаване  Hug

# 3
  • Мнения: 1 321
И малкия е злояд и с наддаването сме голяма идилия. Mr. GreenНо пък е жизнен и не изглежда слаб.И ние започнахме след 5 месец да наддаваме по 300-350 гр.Миналия месец успях да му дам малко повече храна и заместих 3 хранения и той наддаде малко повече.Иначе като цяло сме в долните граници.Не мисля че е нужно да се притесняваш.
А иначе за кърмата нищо не ти пречи да си пиеш лактогонния чай на Хипп. Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 289
Благодаря ви!   bouquet Имах нужда от такива думи. Той наистина напоследък доста се движи - дори във ваната вече се обръща и едва го изкъпвам. Опитва се да пълзи. А вече от легнал се изправя седнал и сигурно изразходва повече енергия  newsm78

# 5
  • Мнения: 3 205
Ако пишка достатъчно, нямаш повод за притеснение. Иво качваше много първите 4 месеца, след това и досега - почти година - повече от 200 гр на месец не е качвал (на година беше точно 9 кг при  рождено тегло - 3,4кг - даже не успя да утрои). Захранването с твърди храни не промени абсолютно нищо, както и фактът, че яде в огромни количества, няма да пиша по колко, за да не депресирам някого.
Ако детето е здраво и жизнено и пишка нормално, не се притеснявай въобще за наддаването. Още повече че в тази възраст вече децата почват да стават много шавливи и хабят доста повече енергия.

Общи условия

Активация на акаунт