Какво рисуват децата ви?

  • 5 114
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Майчета, споделете за рисунките на децата ви, по- точно ме интересуват тези на 4 годишните, тъй като моята дъщеря е на 4 г. Използват ли фантазията си или само драскат ей така за кеф? Подаряват ли ви рисунки? Обясняват ли ви какво са нарисували?

Моето човече досега буквално драскаше по листа, но тук от известно време взе да рисува едни къщи, едни слънца, треви, дървета, храсти...чак не мога да повярвам. Нещо много се вдъхнови напоследък. Е, все още не се разбира много кое какво е на рисунката, но тя ми обяснява.  Grinning Grinning Sunglasses Sunglasses

Споделете вашият опит!
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 3 575
Моя от както е започнал да рисува - т.е от една година рисува само и единствено коли.
Много е запален по тях и рисува всякакви - спортни, джипове, автобуси....
В началото въобще не се разбираше кое какво е, но сега изглеждат доста симпатично Wink
Дори приличат на коли  Laughing
Карам го да рисува къщи, дървета, животни - ама тц, не ще  Naughty

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Василена е почти на 4. Обича да ми подарява рисунки. Обикновено там се мъдрим аз, татко и и каката. Е, нужно е малко разяснение, но определено приличат на хора. Не си пада по дървета, цветя и пеперуди. Но слънце има на всяка рисунка и винаги е усмихнато Simple Smile

# 3
  • Мнения: 535
Моята дъщеря е на 5 г. От малка обича да рисува,навсякъде където намерeшe празно място /книжки,тетрадки/всичко се драскаше  ooooh! Сега рисува много интересни картини  Grinning пейзажи с къщи,много цветя,хора...абе докарва ги доста добре,за няколко дни свършва блокчето..  Laughing Понеже и аз съм се занимавала с рисуване,може и да е наследила интереса към това изкуство... Joy
Иначе,като нарисува нещо интересно си го слагаме на показ,така я поoщряваме и тя се ентусиазира още повече. bowuu

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 23:29 от Jessy I

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Да, рисува. От доска малка рисува. Хора в повечето случаи. Обяснява ми кое какво е. Напоследък обича да моделира с пластелин. Луда е по динозаврите и днес за мое огромно учудване измайстори динозавър от пластелина. Направо ме хвърли в музиката. Явно има добра визуална памет и фантазия Wink

# 5
  • Мнения: 3 034
да, много рисува. и много подарява. на мен, на татко си, на баба си и дядо си, на почти непознати хора.

рисува всичко. и много цветно.

доскоро беше обладана от принцеска мания, но започва вече леко да отшумява. Laughing

# 6
  • Мнения: 4 390
Любима тема й е - тя, аз и баща й, обезателно хванати за ръце.
Доскоро нямаше шанс да позная какво се мъдри на листа, а тя се сърдеше,
че не разбирам творчеството й.
Сега започнах да различавам къщи, дървета, слънца, море, цветя.
Имам една папка с нейни рисунки. Grinning

С пластелин обича да работи. Твори обикновено гердани, змии, човеци и много цветя.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 865
Габриела рисува всичко. Няма нещо, за което да каже, че не може да го нарисува. От това лято се е запалила да рисува модели на дрехи, но едновременно с тях не пренебрегва и разните животни, анимационни герои, пейзажи и хора.
Бяхме на лагер в началото на месеца и тя се включи И в групата по рисуване.

По отношение на моделирането - от първа група в детската градина се записа на занимания по приложни изкуства, където работят с глина - от моделирането до лакирането. Има много добри произведения - вече покрихме камината с тях.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
  Щерката рисува всякакви неща, на различни теми и според настроението й, рисува хубаво и все подарява на някой нещо с надпис и посвещение Laughing.

  Малкият(4 г) покрай сестра си от малък се опитва да рисува, но нещо не му се отдава май.
 Все рисува някакви абстракции и без пояснение от негова страна не можеш да разбереш какво е. Носи ми рисунка от детската и ми я показва - на мен ми се струват драсканици, но той ме убеждава, че това е ракета, пързалка, скиор, басейн, катерушка и подобни. Къщи, цветя и хора май не рисува.

# 9
  • Мнения: 967
Дими рисува животни - вс още не се различава на листа кое животно какво е, но той разпалено ми обаснява кое е риба, кое жираф и т.н. Обожава животните и може нон-стоп да гледа Animal Planet стига да му позволя. Обожава и да ходи в зоопарка и да му купуваме фигурки на животни. Най-вероятно отглеждам бъдещ зоолог  Laughing

# 10
  • Мнения: 251
Елена е почти на 4 год.!
Обича да рисува, предимно къща и слънце!
Често подарява рисунките на мен и баща си и се обяснява подробно какво е нарисувала!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Дария рисува много и картините са обикновено за някого-за мен, за дядо, за тати, за госпожата и т.н. Рисува много хубаво и с въображение, тази година иска да се запише в групата по рисуване в ДГ, за да научи как да рисува определени неща, които аз не мога-кон например. Сега най-честата тема е плажа и морето, а най-много рисунки показват как тя самата плува под вода.

# 12
  • Мнения: 234
От малка /беше на около година и половина/ Лори започна да рисува слънца,във всички цветове.Обясняваше ми ,че когато слънцето е жълто значи е радостно,когато е синьо му е тъжно ,когато е червено е гладно и т.н. Laughing
Сега рисуваме животни,но винаги в рисунката има слънце и трева/за да имало какво да си похапват животинките/.

# 13
  • Мнения: 1 937
Любима тема й е - тя, аз и баща й, обезателно хванати за ръце.
Това означава, че детето усеща, че се обичате Simple Smile

Петгодишната не обича да рисува.
По-голямата определено има талант. Рисува основно хора, изпипва детайли в подробности.

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И сърца рисува, снощи се загледах в залепените за монитора. Но са с ръце и крака. И усмивки. Голяма фантазия.
Нямам капчица усет към рисуването, направо и се чудя на Василена.

Общи условия

Активация на акаунт