Гадене, задавяне, повръщане и...хрема

  • 944
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Доктор Слънчева, обръщам се към вас с искрена надежда и същевременно почти пълно отчаяние, че някой може да ми помогне.

Дъщеря ми е на 1 г. и 1. мес. и от повече от половин година имаме следния проблем: независимо дали е нахранена преди половин, един или 4 часа, независимо дали въобще е хапнала или е предпочела да остане гладна, независимо дали й предлагам пасирана или по-едро смляна храна, независимо дали пие вода или яде бисквитка... резултатът е един и същ, постоянно й се гади и издава едни звуци като напън/позив за повръщане (ей така, както си стои и си играе), което често завършва с повръщане. В самото повърнато има сериозно количество жилест секрет като сополки/храчки и понеже сме с абкм и вече хроничен според мен ринит на предполагам алергична основа, все си мисля, че всичко това се дължи на проблемите с нослето и секретите, които си се стичат в гърлото и я давят. Отдавна се опитвам да провокирам педиатърката да вземе отношение и да ми помогне да решим проблема, но тя първоначално изобщо не сметна, че има нещо притеснително, защото "бебетата така правят понякога", а впоследствие, когато стана ясно, че проблем все пак има, реши, че става въпрос за рефлукс и понеже заради алергията ходим редовно на гастроентеролог, прехвърли топката на нея. Гастроентероложката (доц. Ковачева), макар убедена от самото начало, че не се касае за рефлукс (най-малкото защото до 6ти месец детето никога не беше правило тези изпълнения, нито повръщало), по моя молба направи необходимите прегледи и ми потвърди, че детето няма рефлукс и споделя моето мнение, че това повръщане, гадене, задавяне може да има връзка с тая постоянна хрема. Предстои ми след множество дискусии ( някои с много остър тон) с педиатъра, да си заведа на своя глава без направление детето на УНГ в Педиатрията, още повече че след много изчетени материали по въпроса, допускам дори варианта за трета сливица и т.н. (малчо винаги хърка, докато спи и затова и това си го мисля), но междувременно ми се иска да чуя и вашето мнение, защото аз не съм специалист, а в продължение на много месеци слушам педиатъра, който се опитва да ме убеди, че съм се вглеждала твърде много в детето. А то си има проблем - не може и съответно не се храни, на тая възраст е под 9 кг на ръст 80 см, смятам, че не е ненормално да се тревожа. Моля ви споделете ми вашето мнение и ме ориентирайте според вас какъв специалист следва да посетим. Разчитам на вашия опит и съпричастност да помогнем заедно на бебето ми. Извинявам се, ако "повествуванието" ми е хаотично (но и моите мисли са доста хаотични) и предварително ви благодаря за отговора!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Най-вероятно има по-голяма трета сливица, която може да е хронично възпалена и да поддържа секрет, който ълта и го дразни, а освен това ако е много голяма може да дразни фарингса и да предизвиква позиви за повръщане. най-добре е да се консултирате с детски УНГ д-р П. Кабакчиев  Правителствена болница тел. 0888136366. Надявам се да помогна и успех!

# 2
  • Мнения: 277
Много ви благодаря за отговора и насоките!   bouquet   bouquet   bouquet  Ще потърся препоръчания специалист.

Общи условия

Активация на акаунт