Най-сериозните проблеми на Столична община?

  • 1 639
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Здравейте!
Спешно (не чак толкова спешно Wink) ми трябва някаква извадка или информация за проблемите - най-сериозните и наболели на Столична община в последно време, според живущите на нейна територия. По-късно ще обясня за какво ми трябва тази информация.
Ще съм ви много благодарна, ако споделите своите впечатления.
Като обитател на тази така пренаселена територия определям темата за боклука на София за един от основните.

Предварително благодаря!  bouquet

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 939
1. Боклука
2. Бездомните кучета
3. Задръстванията
4. Безразборното застрояване на зелени площи
5. Липсата на места в дет. градини

Това за мен са най основните, с които се сблъсквам ежедневно и вече не ми се живее в този град заради тях.

# 2
  • Мнения: 2 563
Здравейте!
Спешно (не чак толкова спешно Wink) ми трябва някаква извадка или информация за проблемите - най-сериозните и наболели на Столична община в последно време, според живущите на нейна територия. По-късно ще обясня за какво ми трябва тази информация.
Ще съм ви много благодарна, ако споделите своите впечатления.
Като обитател на тази така пренаселена територия определям темата за боклука на София за един от основните.

Предварително благодаря!  bouquet

Задръстванията, градския транспорт, паркирането, боклука, липсата на чисти и приветливи зелени площи, окаяното положение на улици и тротоари, достъпност за хора с увреждания, липса на детски площадки само за деца, отдаването на сградите на детски градини и социални услуги под наем, простотията на софиянци.

# 3
  • Мнения: 984
Безразборния строеж и бедствието "Общински съвет".
Според мен такъв съвет изобщо не е необходим. В София трябва еднолично управление, защото в противен случай е Кмета и Общинския съвет служат за сапунка.

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не знам за общината, но на мен напоследък ми е проблем турнирът, който са организирали под наслов "Стрийт ръбче с елементи на изненада, без маркировка.".

# 5
  • Мнения: 2 891
Отношението на служителите от "Чистота" към околоблоковите пространства, каналите и шахтите.
Безбройните случаи, в които, когато нещо най-накрая се върши, задължително се разваля друго:
-  асфалтира се и 3 месеца след това се копае за кабели, смяна на тръби и т.н;
-  режат се стари дървета и с усърдие се повалят в/у съоръженията на детските площадки.


Мога да добавям още  Crossing Arms

# 6
  • София
  • Мнения: 1 450
"Митичният" градоустройствен план на София - дали наистина там е предвидено да се строи върху всичко - детски площадки, градинки, паркове? Дали е предвидено блоковете да изникват на 5 метра един от друг и хората да си гледат в чиниите през терасите?

Бездомните кучета!
Липсата на адекватна за размера на града инфраструктура + дупките в асфалта на съществуващата!
Паркирането!
Липсата на всякаква политика насърчаваща раждаемостта - няма места в ДГ, няма площадки като хората със свободен достъп, в парковете е зверски мръсно и не се стопанисват като хората.

Това е на прима виста. ...

# 7
  • Мнения: 274
За повечето от предложенията ви изобщо не се бях замисляла. Embarassed
А имате ли идеи как някои от споменатите проблеми биха могли да се разрешат? Защото те определено не са от вчера и днес, а датират от доста години. И след като управниците ни не могат да се справят, значи има нещо...или може би някой, който плаща нещо си. newsm78

Между другото не знаех, че сградите за социални услугу у детски проблеми се отдават под наем. Това ли е причината за липса на места? Може би въпросът ми е тъп, но наистина нямам никаква информация по въпроса, а и в нета нищо не намерих. Confused

Другото, което си мисля е, че някои от проблемите се дължат на това, че София се преенасели. Мина ли 2 000 000? Shocked Умирам си за малка, селска къща. Grinning

# 8
  • Мнения: 1 937
Миглена, да не участваш в предизборен щаб Wink

За повечето от предложенията ви изобщо не се бях замисляла. Embarassed
А имате ли идеи как някои от споменатите проблеми биха могли да се разрешат?

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Това с изрязаният асфалт има съвършено просто решение - ПРЕДУПРЕДИТЕЛНА МАРКИРОВКА.
И ако се вложи малко мисъл...та да не се режат дупки в петък следобяд, при положение, че събота и неделя не се работи ще е просто чудесно.

# 10
  • Мнения: 274
Миглена, да не участваш в предизборен щаб Wink

За повечето от предложенията ви изобщо не се бях замисляла. Embarassed
А имате ли идеи как някои от споменатите проблеми биха могли да се разрешат?

Точно мислех да пиша, че няма да се кандидатирам за кмет на София. Joy Joy Joy Още по-малко да участвам в преизборен щаб. С бебе на ръце - ще съм много атрактивна. hahaha

# 11
  • Мнения: 1 849
Миглена, да не участваш в предизборен щаб Wink

За повечето от предложенията ви изобщо не се бях замисляла. Embarassed
А имате ли идеи как някои от споменатите проблеми биха могли да се разрешат?

Точно това ми беше първата мисъл!

За мен най-сериозния проблем е с организацията на движението по улиците и почти минималните възможности за паркиране. Лично аз ако ми се наложи да изляза един ден с колата цяла седмица ме тресат нервите!

# 12
  • Мнения: 4 916
Проблем: в центъра и в някои от кварталите не може да се мине по тротоарите - налага се майките с колички да вървят по пътното платно.
Решение: да се набият колчета и да се оправят разбитите тротоари.

# 13
  • Мнения: 212
За повечето от предложенията ви изобщо не се бях замисляла. Embarassed
А имате ли идеи как някои от споменатите проблеми биха могли да се разрешат? Защото те определено не са от вчера и днес, а датират от доста години. И след като управниците ни не могат да се справят, значи има нещо...или може би някой, който плаща нещо си. newsm78
Нещата ми намирисват на предизборен ПиАр. Миглена ти да не работиш за някой от кандидат-кметовете. Или направо мислиш да се кандидатираш за кмет и проучваш проблемите и как да се решат. Ами нали хората които пишат тук ако знаеха как да се решат проблемите на София щяха да са с Нобелова награда досега Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 1 450
Това с ръбчетата е най-готино вечер! Препоръчвам оф-роуда , който са направили и на околовръстното към Люлин, прекрасна изненада, човек с по-ниска кола я оставя половината там, гаранция!

Общи условия

Активация на акаунт