Сам или самотен?

  • 4 464
  • 61
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Кой вариант е по-приемлив за вас - да живеете сами и с чувството за изолация... или с другар в живота, но без споделени емоции и с усещането за самота?

Въпросът ми е провокиран от това, че съм сърдита на мъжа ми и не му говоря от няколко дена. Излъга ме (че и се ядоса, че го разкрих!). Аз се обидих, той опита да замаже положението и ми обясни защо е посъпил така... Приемам оправданието и го разбирам, но не го оневинявам. Той реши, че като нямам желание да общувам няма да ме закача. И сега си мълчим и двамата... обаче е толкова тягостно, че не издържам! Но не искам темата да се завърти отново около моите емоции. Вълнува ме само отговорът на въпроса.

# 1
  • Мнения: 25 447
Отговорът на въпроса ти е: Спокойно. Тъкмо така ще разберете какво губите, когато не сте искрени един с друг/когато сте скарани.  Laughing
Опитайте се да говорите служебно, оттам и неслужебно, обикновено проблеми около децата или домашните любимци вършат чудеса. Просто в един момент започвате да си говорите, все едно нищо не е било...  Wink
Компромиси, мила, иначе няма начин. За теб остава надеждата, че човекът е схванал урока.  Mr. Green
А по принцип - самотата е най-силна, когато е споделена.

ПП Да разбереш, значи да простиш. Слушай класиците, те знаят!  smile3521

# 2
  • Мнения: 185
Мисля,че предпочитам първото.
А говоря малко от позицията на второто Tired

# 3
  • Мнения: 6 155
По-добре сам, отколкото самотен  Cry

# 4
  • Мнения: 1 942
А най-лош е варианта - сам и самотен.

Щеш не щеш, ще се изкажа и аз по домашния ви проблем.  Mr. Green С мълчане нищо не се променя  Naughty Не си падам по напоителните разговори, но никак не одобрявам и безмисленото мълчане.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Sillveto, това моето не е безмислено мълчание. Разговаряли сме до втръсване, сега просто съм обидена и огорчена. И се чувствам на кръстопът.
Ще ми се да бях такова мрънкало, но има моменти, когато за друго не мога да мисля...

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Ако е за известен период от време (докато дойде новата любов)- предпочитам САМА.

Но по принцип- предпочитам с другаря в живота.

# 7
  • Мнения: 6 991
Сама предпочитам, другото не бих го търпяла май много-много, не му виждам смисъла Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 3 622
И аз мисля, че сам е по добре от колкото самотен. А ти няма да си все сама  Wink

# 9
  • Мнения: 1 425
Вземете се сдобрете в леглото  Mr. Green

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Нито едното, нито другото. И в двете състояния съм била, и двете ме влудяват, ако не виждам перспектива да се променят нещата. Колкото и да съм си самодостатъчна, започвам да изпушвам.

# 11
  • Мнения: 1 835
Може би имате нужда от временна раздяла - тогава ще ви стане ясно какво точно искате: дали се чувствате по-добре един без друг или копнеете за присъствието на другия. Ако си дадете малко почивка, ще имате възможност да премислите нещата, да погледнете на живота си отстрани, да си направите равносметка за това какво е положението в момента и какво би ви се искало да бъде и да вземете трезво решение.

Рени,  hug    newsm51

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
да живеете сами и с чувството за изолация... 

Този...
Макар че е имало моменти, когато по една или друга причина съм била без сериозен партньор, но в никакъв случай не съм се чувствала изолирана.

# 13
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
По-добре сама отколкото зле придружена! PeaceПървия вариант е за мен,но често ми се налага да ползвам за съжаление и втория Sad

# 14
  • Мнения: 3 367
на въпроса- не виждам разлика м-у 2те опции..все е сам човек..

малко забава в този ход на мисли..

The World's Shortest Fairy Tale

 Once upon a time, a guy asked a girl "Will you marry me?" The girl said,"NO!"


 And the girl lived happily ever-after and went shopping, dancing, camping, drank martinis, always had a clean house, never had to cook, did whatever the hell she wanted, never argued, didn't get fat, traveled more, had many lovers, didn't save money, and had all the hot water to herself. She went to the theater, never watched sports, never wore friggin' lacy lingerie that went up her ass, had high self esteem, never cried or yelled, felt and looked fabulous in sweat pants and was pleasant all the time.

 THE END

Общи условия

Активация на акаунт