Как се чисти остатък от етикет?

  • 20 728
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 563
Купих си поставки за чаши от стъкло, но етикетите с цената им бяха лепнати точно отгоре. Като ги махнах остана лепилото, лепне. Не мога да го махна с веро и търкане, с какво друго да пробвам?

# 1
  • Мнения: 3 036
Пробвала съм и с ацетон и с бензин. И с двете става.

# 2
  • Мнения: 797
Накисни ги в топла,почти вряла вода,след това ,както са във водата ги търкай с грубата част на гъбичката    Peace

# 3
  • Мнения: 544
Накисни ги в топла,почти вряла вода,след това ,както са във водата ги търкай с грубата част на гъбичката    Peace
точно така-хубаво да се накиснат Peace

# 4
  • Мнения: 2 563
Пробвала съм и с ацетон и с бензин. И с двете става.

Стана.  Благодаря ти!  bouquet

# 5
  • Варна
  • Мнения: 178
А как се чисти етикет останал върху новия ученически несесер на сина ми?Изпробвах със спирт,веро,ацетон,универсален препарат- ще затрия несесера но не и лепилото от етикета!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
А как се чисти етикет останал върху новия ученически несесер на сина ми?Изпробвах със спирт,веро,ацетон,универсален препарат- ще затрия несесера но не и лепилото от етикета!
Пробвай с обезмаслител да го напръскаш и остави минута-две. После избърсваш със сух парцал.
Може и да стане! newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
С ацетон изчистих  остатъка от етикет,върху новия котлон,

# 8
  • Варна
  • Мнения: 178
За съжаление опитах и с ацетон и с обезмаслител,мисля Meglio!Тъй като явно няма да стане трябва да залепя  нещо от горе-етикет или картинка.

# 9
  • Мнения: 230
Ефикасни в подобни случаи са и препаратите за прозорци.

# 10
  • Мнения: 161
По принцип следи от етикети (тиксо и др. подобни) най-добре се чистят с олио или мазен крем за лице.
Изпробвано е многократно от мен.
Това лепило което се използва не е водорастворимо и за това не може да се изчисти със спирт, ами само се размазва още повече от него и лепне та се не знае.

Пробвай така - на едно памучно тампонче или парче плат капни 1-2 капки олио и търкай.Гарантирам ти че ще изчезне без следа, олиото разтваря лепилото много лесно.

На същия принцип се чистят и следи от някои видове кола-маска, които не могат за нищо на света да се изчистят със спирт или вода от кожата.
Споменавам го това в тази тема, та да си знаете, ако някой път ви наложи.
Аз така веднъж в чудо се видях - лепкам та се не знае и с нищо не ставаше, накрая пробвах с мазен крем и всичко много бързо се изчисти.

Успех и сподели после резултата. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7 106

Успех и сподели после резултата. Simple Smile

Аз споделям веднага - отличен резултат! Благодаря много за съвета   bouquet!
Дъщеря ми беше налепила кухненските шкафове с тези оранжевите етикетчета за цените. Самият етикет изчистих лесно, но лепилото отдолу не мърдаше, с каквото и да търках и жулех. А шкафовете ми са бял лак!!! направо полудявах, като гледах как след всяко чистене по пустото лепило се налепваше веднага един тон прах и личеше от сто метра  Close. малко ми оставаше да взема телчето за тавите.
Току що изчистих всичко само с две тръквания с парцалче натопено в олио!
Роми, да си жива и здрава   bouquet!!!

Общи условия

Активация на акаунт