Мога ли да давам два пъти дневно каша?

  • 572
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте мами, мога ли да давам два пъти дневно каша? Питам, защото попара още не съм давала, а и не искам още да въвеждам глутена-струва ми се раничко още. Не ядем и жълтък още. Иначе се кърмим-общо 5 хранения, от които само едното е заместено-обедното. На обяд хапваме зеленчуково пюре със сирене и масло или месно, а следобед каша, смесена с пасиран плод. Към 11  часа пак суров плод, сокове не давам. Педито каза да не давам каша 2 пъти, амиедното да е кисел......ама нещо  сега бебчо има някакви пъпчици-не е като обрив а единични островърхи по телцето и не искам да въвеждам нова храна сегас. Иначе на 8 месеца тежеше 8,100 кг и 71,5 см височина - това добре ли е според вас или е малко?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 4 447
Аз понякога давам по два пъти каша, но рядко. Рано е за глутена, да изчакай до 9-10месеца. Жълтък вече може да му дадеш - 1/4, големи сте. Сок няма смисъл, доста е агресивен към стомахчето. Ти каква каша даваш - безглутенова на Слънчо ли? Не разбрах къде точно се вместват тези 2 каши на ден? Каква ви е схемата, не разбрах  Rolling Eyes Grinning

# 2
  • Мнения: 1 321
Мисля че има възможност да даваш по 2 пъти на ден каша но не в големи количества.
Аз на вашата възраст вече нях въвела глутена.Предполагам че няма да е проблем да го въведеш вече ако нямате някакви алергични реакции. Peace

# 3
  • Мнения: 4 447
Мисля че има възможност да даваш по 2 пъти на ден каша но не в големи количества.
Аз на вашата възраст вече нях въвела глутена.Предполагам че няма да е проблем да го въведеш вече ако нямате някакви алергични реакции. Peace

Да, ако решиш да го въведеш, започни със сухар, който да е от бял хляб.  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Килцата са ви супер. Аз не бих давала два пъти каша, макар че е доста индивидуалн все пак повечето деца дебелеят от нея. Мен ако питаш, едно кърмене повече.....А за глутена не мисля, че сте малки, но щом имате пъпчици по-добре и него отложи за сега.

# 5
  • Мнения: 115
Аз съм давала по два пъти на ден каша, но по малко, преди да ваведа попарата, а нея я въведох на 10 месеца.

# 6
  • Мнения: 2 757
Споко, давай си ако искаш. Моето дете само с каша е живяло - зеленчукови пюрета винаги е мразел, плодовите намрази доста бързо. Та докато мине на твърда храна е ял само и единствено каши по 3 пъти на ден, като в тях слагах малко плодово пюре - това беше единственият начин да му пробутам нещо различно от каша. Пък си е добре детето, расте щастливо и доволно. Сега кара само на хляб и овес ядки. Изобщо зеленчуци не знам кога ше прояде. Идеята ми беше да си яде квото си иска - то си знае най-добре. Твоята работа е да му предлагаш най-различни неща за да има по-голям избор

Общи условия

Активация на акаунт