Плот за баня

  • 12 995
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 005
  Здравейте! Къде мога да си поръчам плот за банята. Не искам да слагам шкафчета, а само плот с вграден умивалник. Мислехме да е технически камък, но в една фирма ни казаха около 400 лв за плот 1м. на 60см,нещо такова. Много била скъпа обработката! Мисълта ми е ,да знаете вносителите на технически камък дали изработват плотове и ако някой е правил такова нещо- да ми кажете къде.
  И друг въпрос- ако се откажем от камъка, от какво може да се изработи този плот? Цветовете на плочките са бяло, синьо и зелено, но са доста специфични и мисля,че естествените камъни (мрамор,гранит) няма да се връзват. Та нещо да ми подскажете ,моля! А после обещавам снимки Grinning.

# 1
  • Мнения: 794
Здрасти,
ние си поръчахме плот с размери подобни на вашите, костваше ни 250лв и го изработиха от http://kolev-bg.com/ (технически камък).

Чакахме около месец, плота е божествен, страхотен цвят, пасна идеално на светлите плочки,  НО се оказа, че са забравили да пробият още една дупка за сифона на мивката  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

Това ми се вижда крайно недопустимо, при положение че бяха задържали мивката (без батерията) за да бъде всичко точно  #Crazy  #Crazy


Ако решите да поръчвате от там следете стриктно за всички необходими отвори!!!

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 16:47 от Samantha Jones

# 2
  • Мнения: 8 999
Има още една-две български фирми, които прозвеждат такива цели плотове от т.нар. полимермрамор. Достатъчно е да напишеш тази дума в Гугъл и ще излязат веднага. Но, добре е да ги видиш на място как са на пипане и какви са цветовете.

# 3
  • Мнения: 950
Здравей незнам от кой град си ,но тук в Бургас на големият магазин Мастерхаус има такива гранитни плочи./и още един вид/
Аз съм замислила същото да правя и ми казаха че за няколко дена се изпълнява поръчката.
Не съм проверявала в другите големи магазини ,но може и да имат./ провери за всеки случай/ Simple Smile Wink
Сега видях ,че си писала за цветовете на плочките и си мисля че идеално ще пасне зеленият гранит който аз видях .Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 178
Има още една-две български фирми, които прозвеждат такива цели плотове от т.нар. полимермрамор. Достатъчно е да напишеш тази дума в Гугъл и ще излязат веднага. Но, добре е да ги видиш на място как са на пипане и какви са цветовете.
Да чудно е това с полимер мрамора, цените са около 140 лв/лм

# 5
  • София
  • Мнения: 4 005
 А полимермрамора не е малко грапав? Не знам защо,но имам спомен ,че съм пипала такава мивка и не ми хареса усещането. А може и да се бъркам.
  А някой да има отзиви за материала кристалан? Случайно ми попадна ето това: 

http://www.home.dibla.com/Statii/Cristalan_Broshura.pdf

Изглежда супер,но май не е разпространено.

# 6
  • Мнения: 950
aunt аз мисля че това което гледахме в Мастерхаус беше такова на вид,ама не съм сигурна 100 % ,защото го виждам тук на картинка  Embarassed.
Все пак ако можеш провери,по големите магазини има вероятност за по голям избор  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 4 005
 Сиса, обясни ми ,моля тя, къде е този магазин Мастерхаус. Ще идвам по празниците и ако имам време поне да го погледна това чудо.

# 8
  • Мнения: 5 178
Полимермрамора не е грапав, финално има някакво гладко покритие на пипане е като порцеланова мивка

# 9
  • Мнения: 8 999
Полимермрамора не е грапав, финално има някакво гладко покритие на пипане е като порцеланова мивка

Има и зърнист /леко грапав/ - моята мивка в кухнята е такава.
А полимермрамора не е малко грапав? Не знам защо,но имам спомен ,че съм пипала такава мивка и не ми хареса усещането. А може и да се бъркам.
  А някой да има отзиви за материала кристалан? Случайно ми попадна ето това: 

http://www.home.dibla.com/Statii/Cristalan_Broshura.pdf

Изглежда супер,но май не е разпространено.

А това наистина е доста интересно, поне на картинка. Остава и цената да не е като за плот от естествен гранит и ще е  перфектно. Направи ми впечатление, че плотът и стеничката са от г-образен профил, което е супер, защото така със сигурност няма да прониква влага и боклук зад шкафовете към стената.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 005
Цитат
...така със сигурност няма да прониква влага и боклук зад шкафовете към стената.
Peace

# 11
  • Мнения: 404
А каква е цената на плот от естествен гранит и от къде може да се купи?

# 12
  • Мнения: 375
Знам че има специални ламинатни плоскости FUNDERMAX, които могат да се използват за баня, не само за плот а и за каквото си пожелаеш. Разгледай тук има по-подробна информация: http://www.hagleitner.bg/

Общи условия

Активация на акаунт