Някакъв сладкиш с праскови?

  • 5 519
  • 17
  •   1
Отговори
Имам праскови и голям мерак за нещо сладко.Искам да е сочно,сиропирано,тортено.Давайте ми идеи и да се мятам над тавите. Wink

# 1
  • Мнения: 22 867
Прасковена торта. Не първия линк, който съм дала, а по-надолу съм копнала рецептата.

# 2
# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
     Сладкиш с праскови

           Продукти:2 препълнени чаши брашно, 180гр.краве масло, 20гр. мая за хляб, 1/2 лимон, 3 с.л. ром, 8 яйца, 1 и 1/2ч.ч. захар, 1ч.ч. орехови ядки, 1 кг. праскови, 1/2ч.л. канела, 1/2ч.л. смлян карамфил, 1 и 1/2 ч.ч. прясно мляко, краве масло за намазване на тавата, пудра захар за пороъсване.

 Пригответе кашичка от маята, 2с.л. брашно, 2с.л. захар и половината от леко затопленото мляко.Оставете я на топло да втаса.Добавете 1ч.ч. брашно и останалото мляко и разбъркайте сместа добре с дървена лъжица.Разбийте добре размачканото краве масло( без 1с.л.), 3 жълтъка, 2с.л. захар, рома, сока и настърганата кора на лимона.Добавете тази смес към към тестото и и месете, докато я поеме цялата.Разточете на блат с големината на тавата, където ще печете сладкиша.Разположете го в намаслената тава и го оставете да втаса.Печете в предварително загрята фурна до готовност.Посипете слакшиша  със смес от смлените орехови ядки, канелата, карамфила и половината от останалата захар.Подредете отгоре обелените и нарязаните на филийки праскови.

 В дълбок съд на водна баня разбийте останалите яйца и белтъци с останалата захар.Когато се загрее, свалете от огъня и бъркайте, докато сместа се охлади.Добавете в нея останалото брашно и олставената настрани 1с.л. масло.Излейте сместа в/у сладкиша и отново го запечете.Изстиналия сладкиш поръсете с пудра захар.

       

# 4
  • Мнения: 2 099
Ябълковият сладкиш на Лео става превъзходен и с праскови, даже с прасковите е по-хубав .

# 5
  • Мнения: 2 241
Аз преди малко оползотворих голямо количество праскови за две неща: нещо като мюсли тортата на Сладка Хапка и парфе с праскови, ще пиша и снимам по-късно. Peace

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
  chef

# 7
Прасковена пита
В намазана с масло тавичка нареждаме  ред бисквити и ред праскови заливаме с предварително разбити
2яйца
1ч.ч  брашно
и 1ч.ч захар Пече с е в умерена фурна и е поръсва с пудра захар.

# 8
  • Мнения: 5 977
Прасковена пита
В намазана с масло тавичка нареждаме  ред бисквити и ред праскови заливаме с предварително разбити
2яйца
1ч.ч  брашно
и 1ч.ч захар Пече с е в умерена фурна и е поръсва с пудра захар.
Интересно си го измислила....Мерси за рецептата, отива в тевтера веднага... И виждам че си нова- Добре дошла!  Hug

# 9
Ябълковият сладкиш на Лео става превъзходен и с праскови, даже с прасковите е по-хубав .
точно него направих,добавих и орехи и стана супер Peace

# 10
  • Мнения: 430
Ябълковият сладкиш на Лео става превъзходен и с праскови, даже с прасковите е по-хубав .
Взе ми думите от устата страхотен става  newsm10

# 11
  • Мнения: 2 241
Ето го обещаното парфе с праскови:



Направено е с 1 готов блат, 2 големи заквасени сметани, неопределен брой праскови Simple Smile, 2 и половина пакетчета желатин, захар на вкус.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 00:27 от Котка

# 12
  • Мнения: 2 241
Ето и парче:




За първи път правя парфе с блат и направих грешка, че го сиропирах и на места, както се вижда, сметаната е натежала и е минала под него, за другия път ще знам. Simple Smile Важното е, че го има и придава известна плътност на десерта.

# 13
  • София
  • Мнения: 35 814
Пудинг от праскови

Продукти:
2 яйца
75 гр. краве масло
100 гр.пудра захар
100 гр.брашно+ 1 ч.л бакпулвер
2-3 с.л смлени бадеми
1 ч.л канела /или 1 ванилия/
3 праскови /пресни/


За поръсване:

1 с.л пудра захар+1/2 ч.л канела или кафява захар :1-2 с.л


Начин на приготвяне:

•   Загрейте фурната на 175° С. Намажете с масло тавичка: кръгла 22-24 см или правоъгълна.
•   Маслото и захарта се разбиват на пухкав крем. Прибавят се яйцата, ванилията /канелата/, смлените бадеми и постепенно брашното+ бакпулвер.
•   Сместа се изсипва в тавичката. Отгоре се нареждат прасковите с издълбаната страна надолу и се притискат за да влязат в тестото.
•   Смесва се захат 1 с.л пудра захар+канела и се поръсва отгоре. Ако не се слага канела се ръси с кафява /обикновенна/ захар.
•   Пече се 20-30 мин докато стане златист
•   Поднася се със сладолед или сметана

 


Хубав е когато се изпече, но още по-хубав е на следващият ден - става по-сочен.
Отгоре е със захарна коричка, от прасковите е с леко кисела жилка, а тестото е меко и много приятно.
Няма да съжалявате. Много е лесно и бързо.
Украсата от течен шоколад е предпочитание на моето дете  Grinning

# 14
  • Мнения: 444
Много вкусно и лесно !
250 гр маргарин
3 ч.ч . брашно
2-3 суп.лъж. захар
мая колкото орех размита в 3/4 топла вода

Замесва се тесто , което престоява 15-20 минути в хладилника
Обелват се две праскови , нарендват се и се прибавя към тях 1-1,5 ч.ч. захар
Полувината тесто се растила в малка тавичка прави се ръбче като за пай , отгоре се изсипват прасковите със захарта и отгоре другата полувина от тестото
Пече се в предварително загрята фурна на 180-190 градуса
Аз го правя и с хубаво почистени от кората и бялото Лимони !!!!

Общи условия

Активация на акаунт