Как да спра кърменето?

  • 325
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 272
Преди някой да ме нападне как така бебето е на 6 м. ви казвам баткото е на "кърмен" има няма 20 дни.
Имам поставена диагноза кистозна мастопатия, последвала операция и т.н. Та състоянието на гърдите ми е: нагънати, прекъснати  канали дялове без канали и благодарение на малката гладница до преди седмица се справяхме. Тези почти 6м е била непрекъснато на смесено хранене.
Проблема ми е че не знам какво да правя пищи, извива се и не мога да я удържа повече от 2 мин на гърда.
Пия лактогонен чай обаче кранчето май спира.... мамолога ми е в по всяка вероятност в отпуска и нямам идея как се спира кърменето без хапове. 
В понеделник евентуално ще трябва да търся друг ако не я намеря, просто ме е страх да не си влоша допълнително състоянието с това несукане newsm78

# 1
  • Мнения: 545
А не можеш ли да се цедиш? Докато отидеш на лекар. И може би трябва да спреш лактогонния чай. Доколкото знам, кърмене без лекарства не се спира от раз, просто кърмата постепенно намалява, когато намалиш и броя на кърменията. Дано някой по-компетентен се отзове със съвет Hug

# 2
  • Мнения: 2 829
пробвай да даваш на бебето да суче когато е сънено-докато си дойде мамолога. Спирането на кърменето става с постепенно намаляване на сукането/изцеждането. Обаче твоя случай е по-специфичен-затова е добре лекар да те посъветва

Общи условия

Активация на акаунт