Хранене при нисък хемоглобин

  • 1 835
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Здравейте! Днес излезнаха резултатите от профилактично изследване на дъщеря ми - оказа се, че хемоглобинът е 109. Нашият педатър иска да давам лекарства, но ме предупреди, че от тях някои бебета имат стомашни неразположения и колики. На мен този резултат не ми се струва толкова нисък и ми се струва излишно да блъскам детето с химии, но все пак аз не съм лекар. Въпросът ми е има ли определни храни, освен месото, с които мога да оправя до някъде положението. Досега съм въвела само мокров, картоф, тиквичка, ябълка и тиква, оризова каша също. Кърмя три-четири пъти в денонощието и не давам сокове.  Hug

# 1
  • Мнения: 2 885
Че 109 си е много добре.
Никакви лекарства, никакви химии.
Не бих си тровила детето, заради глупостта на лекар да не различава хемоглобин на кърмаче с този на възрастен.

На 6 месеца захранване тепърва - 110
На 1 година - 100 - наблегнах на каша от едла сутрин
на 2 години /изследванията за ясла/ - 136 - яде детска кухня

# 2
  • Мнения: 3 718
Същия хемоглобин имаше и Алекс на 6 и половина месеца. И аз отказах да давам малтофер, въведох елда ( каша ), карфиол, коприва и на 7 и половина месеца беше с хемоглобин 121.

# 3
  • Мнения: 94
До колкото ми е известно се гледа не само хемоглобина, а и хематокрита (HCT) Naughty. За бебе на 2-6 месеца хемоглобин 95-140 и хематокрит 28-42 , а 6-12 месеца хемоглобин 105-140 и хематокрит 33-42. Така, че споко.

# 4
  • Мнения: 950
На 6 месеца хемоглобина на дъщеря ми беше 103 и педиатърката каза, че не е нужно лекарство, а да давам повече месо, лапад, спанак, коприва, магданоз, жълтък - т.е. храни съдържащи повече желязо.

# 5
  • Мнения: 1 298
Хг ви си е много добре.Ние последнно бяхме с 98 и педито каза че бил нисък и трябало да бъде над 100 по  принцип.Лекарства не ни даде но каза повечко месо,жълтъци,спанак,лапат и т.н.

Ти можеш да въведеш просо без проблем.Купувам белено от Пикадили.Варя и пасирам.Можеш да добавиш и плод  Peace
Елда също.Има и готови безмлечни каши елда.

# 6
  • Мнения: 2 096
Ние сме с 97.. исках да ни изписват желязо, но отказах.. каза ми да форсирам малко захранването и да въведа месо а после и жълтък.. ще ми кажете ли как се въвежда каша пт елда и как се прави.. захранваме се от 6 дни.. досега само картоф и от днес тиква.. листните не искам да ги въвеждам още - спанак лапад, а и за цвеклото прочето доста негативи.. тъй че ми остава само елда или месо..

# 7
  • Мнения: 1 298
sky angel както писах по-горе можеш да въведеш както елда,така и просо  Wink И двете са желязо съдържими.
Елдата я продават на брашно в Пикадили,но аз не останах впечатлена.Вкусът и е доста странен,бебо беше на същото мнение.Така че ти препоръчвам безмлечна каша елда на Беби  Peace

# 8
  • Мнения: 1 321
Абсолютно е излищно да даваш според мен каквито и да е лекрства.Това не е нисък хемиглобин особенно при кърмени бебета.Нашия на 6 месеца беше 108 и моята педи каза че това не е нисък хемоглобин.Давах спанак,коприва и сега малкия се чувства добре.Дори не сме го преглеждали на ново но тя и не се притеснява. Peace

# 9
  • Мнения: 545
Благодаря ви за отговорите Hug Решила съм да не давам лекарства. Ще потърся кашата на Беби от елда. За жълтък - ние сме уж с АБКМ, въпреки че майка ми, чела-недочела, беше дала пюре с адаптирано мляко и бебка е още цяла  Mr. Green, така че не знам. Във всеки случай този път педито да си гледа работата, пък по-нататък ще видим.

# 10
  • Мнения: 3 718
Аз предпочетох да давам елда на Хипп, защото няма захар, в тази на Беби има.

# 11
  • Мнения: 1 298
Елдата на Хип не е ли с ябълка и банан?

# 12
# 13
  • Мнения: 1 298
Ми супер.Аз съм купувала от тази с плодовете  Wink

Общи условия

Активация на акаунт