Приветствие от свекървата към младоженците ?

  • 23 120
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 784
Дайте идея за някакви поздравителни думи, които се казват от свекървата при посрещането на младоженците в ресторанта - т.е. когато ги посреща с питата.

Една моя близка ме помоли да й помогна, обаче съм много далече от тази вълна и нещо съм блокирала  ooooh!.... Надявам се някоя по-прясна булка да се сети и да сподели, какво й е хортувала маминка в този сюблимен момент !   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 555
Не съм забелязала да се държат специални речи в този момент. Ако иска да каже нещо, няма проблем да го каже, но не е задължително, може просто да ги посрещне с питата. Така или иначе диджеят води ритуала.
Поне така е било на всички 5 сватби, на които бях през последната една година.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Не съм забелязала да се държат специални речи в този момент. Ако иска да каже нещо, няма проблем да го каже, но не е задължително, може просто да ги посрещне с питата. Така или иначе диджеят води ритуала.
Поне така е било на всички 5 сватби, на които бях през последната една година.

така е
На нашата, и на сватбата, на която кумувахме,
свекървата само "захранва" младоженците с питка,
а ДиДжеят (или певицата на оркестъра) си води ритуала

# 3
  • Мнения: 17 546
Ами моята каза: "Да сме живи и здрави в този особен ден за нас! Да живеем и да се разбираме и обичаме дълги години, ние тримата! Ха сега да видите и вие, не само аз, че живота е и солен и сладък!" - и ни даде парченца питка, натопени едновременно и в сол и в мед.   Не ти го препоръчвам! Mr. Green Малко офф, за да ви разсмея (ако въобще подобна реч е смешна...)

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
И аз мисля, че едно бързо, изчистено от лицемерие приветствие ще е по-добрия вариант, с пожелания за дълъг съвместен живот, отколкото подготвяни речи и после снахата- хоп в някой от вече съществуващите тук фен клубове.

# 5
  • Мнения: 804
Какви речи бе хора! Да ги прегърне, да изпълни там онова с питката и меда и да се закълне на ум, че ще си мълчи, ще помага само когато й поискат помощта и няма да дава съвети.

# 6
  • Мнения: 4 380
Моята свекърва тегли дълга реч с ред сълзи два сополи. Grinning

Всъщност, ако жената няма какво да каже от сърце, по-добре нищо да не казва. Каквото и да е лицемерие ще си проличи и още по-зле. Ако пък наистина чувства нещата, едва ли ще пита някой какво да каже.

# 7
  • Мнения: 2 211
И на мен такава реч ми се струва излишна. Все пак на този ден трябва да блесне булката. Захранването с погача, мед и сол, "Добре дошла" към младоженката и пожелание за щастлив съвместен живот са напълно достатъчни. Не бива да се прекалява с ритуалите, действа отегчително - нека гостите празнуват и се веселят.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 10:09 от tety

# 8
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
На една от последните сватби на която бяхме, след подаването на микрофона на свекървата, тя каза че от сега нататък ще говори само когато и дадат думата или и подадат микрофон. Стана доста забавно, захрани жената младоженците, като даде големи пърчета питка  с мед и малки пърченца със сол, с цел да имат по големи сладости в живота и по-малко солени мигове и така. Хем беше кратко, хем и разсмя гостите.

# 9
  • Мнения: 50
На една от последните сватби на която бяхме, след подаването на микрофона на свекървата, тя каза че от сега нататък ще говори само когато и дадат думата или и подадат микрофон. Стана доста забавно, захрани жената младоженците, като даде големи пърчета питка  с мед и малки пърченца със сол, с цел да имат по големи сладости в живота и по-малко солени мигове и така. Хем беше кратко, хем и разсмя гостите.
newsm10 newsm10 newsm10
Това предложение най ми хареса!Аз не си спомням моята какво ми каза, но си спомням, че ме прегърна!

# 10
  • Мнения: 2
аз преди няколко седмици бях на такова тържество. свекървата беше сложила в една украсена  кошница три бутилки шампанско едната с розова и синя панделка. втората със сребърна и третата със златна. подаде ги на булката и каза нещо  от сорта на: когато ви се роди първото дете отворето бутилката с розовата и синята панделка. на сребърната сватба - бутилката със  сребърна панделка и на златната сватба , тази със златна панделка. после беше запалила в някъв съд огън и го предаде на булката, като то каза, че това е  семейния огън с който тя е дарявала сина си , а сега булката трябва да го пъддържа.

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
аз преди няколко седмици бях на такова тържество. свекървата беше сложила в една украсена  кошница три бутилки шампанско едната с розова и синя панделка. втората със сребърна и третата със златна. подаде ги на булката и каза нещо  от сорта на: когато ви се роди първото дете отворето бутилката с розовата и синята панделка. на сребърната сватба - бутилката със  сребърна панделка и на златната сватба , тази със златна панделка. после беше запалила в някъв съд огън и го предаде на булката, като то каза, че това е  семейния огън с който тя е дарявала сина си , а сега булката трябва да го пъддържа.

Много оригинално!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт