Застраховка 'Живот': на колко оценявате живота си?

  • 8 964
  • 62
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Тези дни се застраховаме  Grinning Мама ми си сключва застраховка 'Злополука' - тип каско, година за година се прави, ако нищо не ти се случи през тази година, парите горят, но ако има някаква злополука - се изплаща. Ако починеш, не дай Боже, пълна сума се плаща; ако е друга злополука, в резултат на която си нетрудоспособен, в зависимост от срока на нетрудоспособността (с болничен лист се доказва) се изплащат проценти.
Примерно за сума 10,000 евро каското е 63 евро (доста по-ниско от автомобилно  Rolling Eyes); ако си болен над 20 дена - май 5-6 % от каското се плащат - не помня точни цифри, но беше около средна месечна заплата.

На мен мислим да сключим дългосрочна застраховка 'живот' - всеки месец внасяш сума, трупа се, лихви. Получател ще е детето - ако се гътна неочаквано. Моята идея е да я прекратя, ако се наложи, когато малкото дорасне за университет, ако ми трябват пари тогава. Каквото се е събрало + лихви. По-добра е от детската застраховка (самата застрахователка го каза).
Имаше някаква врътка за тази застраховка, че детето веднъж получава парите при инцидента и втори път - при пълнолетие същата сума, но подробностите не помня. Все пак е добре Simple Smile

Мисля на баща й да направим едно такова 'каско' живот, за по-малка сума, но все пак.


Знам, че доста хора избягват да се застраховат от суеверие. Вие от тях ли сте? Имате ли застраховка или просто не сте мислили за това?

# 1
  • Мнения: 917
Имам и се колебая даже за една друга която е за 5 години- внасям суми и след 5 години ми дават сумата и лихвите
Суеверна съм, но не мисля че може да се отнесе за застраховка.

# 2
  • Мнения: 2 161
Не съм суеверна и имам застраховка в Алианц.

# 3
  • Мнения: 46 510
Имам, но не знам каква е  Embarassed поема ми я банката, от която теглихме Ипотечния.

# 4
  • Мнения: 2 196
Имам застраховка ''Живот'' в Булстрад.

# 5
  • Мнения: 5 228
Нямам, но от известно време обмислям вариантите и смятам да си направя.

# 6
  • Мнения: 2 196
Да добавя само,че и мъжът ми има такава застраховка.
И моята ,и неговата са дългосрочни.

# 7
  • Мнения: 6 618
Имаме и двамата с мъжът ми дългосрочни -16год в Български имоти.
Преди няколко месеца си навехнах крака докато качвах количката по стълбите и за 30 дена болничен ми изплатиха 1000лв Laughing

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Преди няколко месеца си навехнах крака докато качвах количката по стълбите и за 30 дена болничен ми изплатиха 1000лв Laughing
Rolling Eyes изкушаваш ме...

# 9
  • Мнения: 6 618
Преди няколко месеца си навехнах крака докато качвах количката по стълбите и за 30 дена болничен ми изплатиха 1000лв Laughing
Rolling Eyes изкушаваш ме...
О,сигурна  Laughingсъм преведоха ги по Визата ми и познай къде отидоха по-голямата част .......в Ла Редут Laughing

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Да, имам дългосрочна застраховка живот (25 г.) към "Булстрад". Получател в случай на настъпване на застрахователното събитие ще е дъщерята (така де, няма да зарадвам баща й я!)

# 11
  • София
  • Мнения: 228
Не съм суеверна и имам застраховка в Алианц.

И аз.  Grinning

# 12
  • Мнения: 488
Имам застраховка "Живот" в ДСК Гаранция, води се "Детска", точно това, което описваш - аз съм застрахована, но парите получава детето, май като навърши 25  години. Точните цифри не помня, но мога да ти ги кажа.
В момента ме преследва една агентка от Булстрад, мисля да застраховам драгоценния съпруг  Mr. Green, не в полза на детето, защото ако е на самия него застраховката, се ползват данъчни облекчения, което се получава доста добра сума накрая на годината.
Лихви, спестовен елемент, всичко ти е ясно. Да чукаме на дърво да не стават злополуки, обаче верно си изплащат хората за всичко, дори и престоя в болницата ти плащат.
Не се чуди, действай.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Не се чуди, действай.
Аз действам, де Simple Smile
Много ме разсмя застрахователката, която каза, че застраховката се изплаща при всякакви злополуки, ако умре човек - с една такава особена усмивка под мустак, която веднага ме наведе на мисли за застраховане на мъже, които после почиват внезапно от мистериозни смърти, тип злополука Laughing

# 14
  • Мнения: 488
Хм, нещо намекваш ли ми, а?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт