АПТАМИЛ AR

  • 5 425
  • 12
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Момичета, имам сериозен проблем с храненето на сина си:от десетина дни повръща обилно след всяко кърмене (бяхме само на кърма), за 1 седмица не е наддал нито грам и плаче от глад.По съвет на докторката от днес се храним с Аптамил АR.
А аз трябва да пия хапчета за спиране на кърмата  Sad А кърма имам обилно, дори замразявах  Sad  Sad
Сега Sad  се храним по около час,защото млякото е много гъсто и запушва биберона (на Авент е , номер 1).
Моля, майките, чиито бебета се хранят с това мляко да споделят впечатленията си и да ме посъветват какво шипе и биберон да ползвам Praynig

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Ние бяхме на Фризовом, който също е много гъст и бебка сукваше малко и заспиваше уморена. Купих втори номер (с шишета на Др.Браун сме), но пак не можеше да суче и аз цепнах единичките с вилица. Бебето започна да се храни значително по обилно и от преди и повръщането спря за по малко от седмица. Много съм доволна от Фризовома, пък и ни реши проблема с акото (бебето не беше акала сама почти месец, а с него стана чудо, изхождаше се всеки ден на сутрешното хранене и не наруши режима си и сега след като го спряхме) Не мисля, че е добра идея да спираш кърмата. Ако можеш да изтраеш около 2-3 седмици?!? после сигурно педката ще те накара да минете на обикновенно мляко, бебетата пак повръщат, но вече не така обилно. Повръщането се израства около 6 месец (уж нацяло).

# 2
  • София
  • Мнения: 6 521
Учудвам се, че даже изобщо тече през 1-цата на Авент ние за НАН АR (мисля, че всички са на 1 принцип - имат добавено царевично брашно или нещо подобно), ние ползвахме 3 -позиционния биберон на авент( с цепката не с дупките ) . бяха на 2 месеца.

# 3
  • Мнения: 8 585
Цитат на: Яна (2 в 1)
Ние бяхме на Фризовом, който също е много гъст и бебка сукваше малко и заспиваше уморена. Купих втори номер (с шишета на Др.Браун сме), но пак не можеше да суче и аз цепнах единичките с вилица. Бебето започна да се храни значително по обилно и от преди и повръщането спря за по малко от седмица. Много съм доволна от Фризовома, пък и ни реши проблема с акото (бебето не беше акала сама почти месец, а с него стана чудо, изхождаше се всеки ден на сутрешното хранене и не наруши режима си и сега след като го спряхме) Не мисля, че е добра идея да спираш кърмата. Ако можеш да изтраеш около 2-3 седмици?!? после сигурно педката ще те накара да минете на обикновенно мляко, бебетата пак повръщат, но вече не така обилно. Повръщането се израства около 6 месец (уж нацяло).


Във втори ваш пост искам да отбележа изключителният Ви инстинкт и верният Ви подход...

# 4
  • Мнения: 844
Гена, толкова много ти се кефих, че кърмиш, абе как ще спираш с кърменето, при положение, че имаш обилна кърма. Трябва да му хванеш цаката на малкия. Ти прекъсваш ли храненето по два-три пъти докато цоката от гърда и да го изчакаш да се оригне. Може би гълта много въздух и затова повръща. От скоро ли е този проблем или поначало си повръщаше от самото начало. Да не би нещо да не е добре бебчето, зачервено гърло или нещо друго. Не мога да си представя да зандосваш кърма, аз дето на луда станах да увелича лактацията, ама нейси, а ти принудително да спираш кърмата. Не мога да си предствавя проблема да е в кърмата, трябва да има нещо друго???

# 5
  • Мнения: 277
Гена как ще спираш изобилие от кърма, твоето педи направо ме изуми. Не може ли да пробваш смесено хранене в някакво съотношение или в определени часове когато повръща по малко напр. през ноща. Моето синче повръщаше доста обилно и също така имаше периоди в които ненадаваше добре, но даже напротив всички ме съветваха да продължа да го кърмя. Не съм специалист но от личният си опит ти казвам, че повръщането е проблем поне до 8-9месец.
Сега поне се изцеждаи и съхраняваи кърмата не я изхвърляй. Има една мама от форума за кърмене Еми която имаше много сериозен проблем с детенцето си и по точно с повръщането даже и в болница лежаха, пиши и на лични но доколкото си спомням тя също продължи да кърми по препоръка на гастроентеролозите.

# 6
  • Мнения: 3 334
Цитат на: bibi
ние ползвахме 3 -позиционния биберон на авент( с цепката не с дупките ) . бяха на 2 месеца.


Същата работа и ние!

# 7
  • Мнения: 7 106
Цитат на: jen
Има една мама от форума за кърмене Еми която имаше много сериозен проблем с детенцето си и по точно с повръщането даже и в болница лежаха, пиши и на лични но доколкото си спомням тя също продължи да кърми по препоръка на гастроентеролозите.


Точно това искам да потвърдя!!! Пиши непременно на Emi, те минаха през този кошмар - повръщането, но нито един лекар не и е препоръчвал да си спира кърмата. Напротив, даже я насърчаваха да кърми изключително до 6 месец и да не бърза да захранва. Израстнаха го проблема около 7-8 месец и сега детето и си е като всички останали. Тя ще ти каже при кои лекари е ходила и какво е правила, но не бързай със спирането на кърменето преди да си проучила въпроса от всички страни.

# 8
  • София
  • Мнения: 771
Здравей, моето детенце е на Aptamil AR от много време. Още преди да родя бях купила само шишета и биберони на Авент, но с това мляко се оказа невъзможно да ги ползваме. Детето не хареса самите биберони, опитвала съм да му давам и вода с тях, а за Аптамила не може и да става на въпрос да мине през тях. За това минахме на НУК, детето прие много добре бибероните, а млякото тече добре дори при най-малка дупка, така че това мисля, че ще реши проблема с пиенето от шише.
Присъединявам се към другите момичета в мнението да се опиташ да продължиш кърменето. Не знам каква е причината за повръщането, но това е един кошмар и за детето и за майката, а най-вече за пералнята. И аз четох и се надявах, че повръщането ще се израсте, а ето вече 7 месеца няма резултат, въпреки че детето вече яде твърда храна. Сега продължаваме с лечение, но не съм много обнадеждена.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Цитат на: Birdie
Във втори ваш пост искам да отбележа изключителният Ви инстинкт и верният Ви подход...

Само дето аз след като се цедих два месеца се предадах и спрях кърмата. Благодаря за милите думи все пак.

# 10
  • Мнения: 136
ТОВА НАИСТИНА Е НЕЧУВАНО, КАК ТАКА ЩЕ СИ СПИРАШ КЪРМАТА НАСИЛА. АЗ ИМАМ БРАТОВЧЕДКА, КОЯТО СЪЩО ИМАШЕ ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ С ПОВРЪЩАНЕТО, ДАЖЕ МИСЛЕХА ЗА ОПЕРАЦИЯ, НО ПОСЛЕ РЕШИХА ПРОБЛЕМА С НЯКАКВИ ПРАХЧЕТА, КОИТО СЕ СТРИВАХА ОТ ХАПЧЕ В МНОГО СТРОГА ПРОПОРЦИЯ, ТОВА РАЗБИРАСЕ ГО ПРЕВИХА В АПТЕКАТА, А НЕ В КЪЩИ НА ОКО, АКО ТЕ ИНТЕРЕСУВА ПИШИ ДА ИЗВАННА ДА Я ПИТАМ . НАИСТИНА Е СТРАШНО ДА ГЛЕДАШ КАК МАЛКОТО СЛЪНЦЕ ИЗХВЪРЛЯ ВСИЧКО НАВЪН , НО ЕДВА ЛИ СПИРАНЕТО НА КЪРМАТА Е НАЙ-ДОБРОТО РЕШЕНИЕ. ПОВДИГНАЛА ЛИ СИ МАТРАКА НА БЕБЧЕТО НА 45 ГРАДУСА ОТ ДУПЕНЦЕТО НАГОРЕ?

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря на всички ви за съветите и подкрепата!
Вече сме по-добре! Не съм спряла кърменето! То е грехота направо, след като имам кърма и нямам никакви проблеми с кърменето!
Вчера имахме кошмарен ден. Прати ни една препоръчана докторка - Добрева(завежда педиатрията в Шейново)  в Пирогов, да направят на Влади изследвания за пилорна стеноза.Преглеждаха ни 100 доктора, вземаха кръв от пръстчето  #Puppy dog .Слава богу всичко с пилора и с вътрешните органи е наред  .Правиха на Влади ехографко изследване.Пищисахме се с таткото. Искаха да ни настаняват в болницата?1 #Shocked  #Shocked  Нали се сещате как се приготвя багаж за болница на бебе на 39 дена. #Shocked  #Shocked    Аз се спуках да рева вчера цял ден.
Добре,че не се наложи да оставаме там  .Щях да си взема детето и да се прибера! Ама, парите оправят всичко! Прибрахме се вкъщи и Добрева идва да ни прегледа. Според нея всичко правим наопъки: вкъщи е студено   - 20 град. е, да не мажем със зехтин, аз трябва да си променя храненето и т.н. и т.н.Абе, направо сме  #Silly  #Silly    с татито.
Ще си побъркаме детето.В крайна сметка се установи,че Владката плаче от колики и от глад (кърмата ми не е калорична явно  Thinking )Пък е доста обилна, ама аз верно ям само боклуци Embarassed  - бонбони, вафли, сладкиши, банани. От днес започвам супички и манджички  ooooh!  
Та, от снощи, след кърмене му додавам по 30 мл. Фризовом, ама той не го иска  Neutral Face
И сега сме си пак само на кърма, като сутрин и вечер давам по една капка от едно лекарство против повръщане, предписано ни от Пирогов.
Днес Владката повръща съвсем мъничко и спи като буба  Heart Eyes  Heart Eyes
Надявам се да не се налага да се свързвам с мама Еми  Praynig

# 12
  • Мнения: 7 106
Напротив Gena, в твой и на бебето интерес е да се свържеш с Еми и да се успокоиш, защото това е на 1 място в случая. Ще разбереш, че на бебчето ти му няма нищо сериозно, че и други са се борили с този пролем и са го преодолели! Важтото е спокойствие и много търпение. Това за некалоричната ти кърма хич и не го мсли.Няма такъв филм!!! Това са някакви бабини деветини, които са загнездени дълбоко в съзнанието на младите майки!!! Хубаво е заради ТЕБ и заради бебчето да започнеш да се храниш по-здравословно, като избягваш максимално боклучивите храни. Във форума за кърмене милион пъти сме говорили, че повечето от бебчетата които са само на кърма се будят по-често да папкат, което не значи, че кърмата е некалорична и нехранителна Sign Exclamation .Просто това е нормално поведение за кърменото бебе. Не чакай часовника да отброи 3 часа за да накърмиш бебето, ами го слагай на гърда при всеки негов сигнал. Така няма да има нужда от добавка, кърмата ти ще е толкова, колкото му трябва на слънчицето ти и двамата ще сте доволни.Препоръчвам ти, ако наистина имаш желание да кърмиш бебето си прочети някои от статиите в библиотеката на форума за кърмене и мисля, че ще ти станат ясни доста неща.А тези, които не са, можеш по всяко време да питаш майките, които вече са минали по твоят път.С готовност ще ти окажем подкрепа и ще ти дадем съвет.
Целувки на малката душица и спокойствие за мама и татко Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт