За музиката във филмите

  • 2 740
  • 60
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Често филмите, които гледаме ни впечатляват не само със сюжета и картината, но и с музиката към тях. А пък, когато образ и звук са добре синхронизирани, удоволствието за сетивата е върховно.
Кой е филмът и саунтракът към него, които са ви въздействали най-силно? И въобще заслушвате ли се в музиката към даден филм или за вас тя е само фон?

За мен това са няколко филма - Последният Мохикан  и още, K-pax, първата част на Шрек, Властелинът на пръстените, Гладиатор...

Вие сте.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 01:32 от Tatalina

# 1
  • Мнения: 4 111
Смело сърце  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 9 050
Най-любим саундтрак ми е този на Да изчезнеш за 60 секунди.

# 3
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Саундтракът на `Две димящи дула`. и на `Светецът`.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 161
"Последният мохикан"
"Гладиатор"
Смело сърце"
"300"
и всички филми с музиката на  Енио Мориконе

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 10:51 от MadGirl

# 5
# 6
  • Мнения: 3 271
Страшно много са! Обичам филмовата музика, много е въздействаща, описателна и създава страхотна атмосфера.
Много харесвам творенията на Jonh Williams за филмите на Лукас и Спилбърг - класическа музика почти, страшно допринася за цялостното усещане. Обичам музиката на dredg към Waterbourne, един независим и непретенциозен филм, музиката е по-добрата част Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 423
Настръхвам от:

Списъкът на Шиндлер
Коса
Buena Vista Social Club

Музиката на Енио Мориконе!


А казах ли и Роки
А Криминале?
А Магнолия?

Моля ви, инвестирайте време, линквайте.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 22:59 от Liska

# 8
  • Мнения: 2 353
  "Коса" и "Буена Виста" ми ги взе от клавиатургата. "Осъдени души", "Ъндърграунд"..."Коса"-та така ми се наби в канчето, че утре ще продължа. 

# 9
  • Мнения: 3 423
Как можах да го забравя?!

"Адаптация", "Скъпа моя, скъпи мой"...

# 10
  • Мнения: 488
"Лисабонска история" на Вим Вендерс... просто не мога да опиша с думи какво усещах, докато го гледах...

# 11
  • Мнения: 2 257
О, доста са. За да кажа, че ми е въздействал филм с музиката към него, значи тя да зазвучи веднага щом си помисля за него, а не просто да ми е харесал саундтрака.
Като че ли филм, който си пасва най-добре откъм визия и саунд, според мен, е Ъндърграунд. Няма друг такъв синхрон.
Междузвездни войни също си тичат с музиката. Няма начин да си представиш друго.
Осъдени души.
.......
М, те пък вече са споменати тези филми.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 02:19 от Джи

# 12
  • Мнения: 524
Горан Брегович - "Аризонска мечта".        http://www.vbox7.com/play:be9321de

# 13
  • София
  • Мнения: 1 750
О, да, саундтракът на Смело сърце

Джи, точно това имам предвид и аз. Филмовата музика, за която писах ми звучи в главата и я свързвам с конкретния филм. Дори само като слушам в съзнанието ми се редят кадри от филма.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 02:27 от Tatalina

# 14
  • Мнения: 479
Hans Zimmer - извънземен композитор на филмова музика. Няма да изброявам филмите, за които е писал - много са и едни от най-известните...

Общи условия

Активация на акаунт