Моето бебе вече не е кърмаче

  • 1 189
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 201
Да се похваля (?) - приключихме успешно кърмаческия си период след година и месец активно сукане. След като постепенно вечер въвеждах увеличаващи се количества изкуствено мляко, т.к. "оригиналното" намаляваше, снощи Калоян заспа без възражения с шишето с адапте. А, за да не търси природните биби за приспиване през деня, сега гостува на баба си.
 За някои може да изглежда престъпление плановото отбиване на кърмаче, но това е въпрос на индивидуален избор,който всяка майка трябва да направи сама, когато сукането за детето й започне да се превръща от начин на хранене в навик. А при моя син определено ставаше така.
Въпреки това, в момента се чувствам малко кофти, ненужна... Макар да знам, че съм дала най-добрия възможен старт на детето си с едногодишното кърмене. А то не беше лесно през цялото време.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Честито тогава и браво за безпроблемното и плавно преминаване през този етап!  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 371
О, вие достатъчно сте се кърмили (според мен). И аз обмислям по същото време да отбивам Алекс.
Хайде честито и от мен.  Laughing

# 3
  • Мнения: 58
Дала си най-доброто на детето си! Моята госпожица е на 1г.3м. и ме ползва за биберон вече.

# 4
  • Мнения: X
Често си мисля, как ще се чуствам когато Марти спре да папа от мен. Не знам сигурно, ще ми е кофти, но предполага, че както свкваме с периода на кърмене, така ще си припомним какво е било преди това. Сигурно е странно, наистина. Аз те поздравявам за успешното кърмене со сега! Сама казваш, че не е било лесно, значи си героиня  Peace

# 5
  • Мнения: 753
Поздравления, че бебо е кърмен, да ти е жив и здрав едногодишния юнак.

# 6
  • Мнения: 1 321
Поздравления и от мен за плановото ви успешно отбиване.  bouquet
При нас положението май също върви на там.Вече не ме иска с такъв мерак с какъвто беше допреди месец.Вече се кърмим само в сънено състояние и то не суче така добре.Май въведох доста засищащи го храни но той си е и злояд. Close
Въпреки всичко аз ще бъда настоятелна и ще го кърмя докато имам кърма дано това да е поне като теб до годинка... Peace
Още веднъж браво..  bouquet

# 7
  • Мнения: 115
Браво!  Hug Ние продължаваме  newsm78 ...... докога и аз не знам!

# 8
  • Мнения: 2 829
Браво, надявам се като реша да отбивам Алекс и при нас да протекат нещата така леко, както при вас!
Дай боже всекиму да кърми докато иска! Било то 6,8,10 месеца, година или 3-4 години Grinning
И да не забравиш да пийнеш едно-две питиета в чест на всички кърмачки Grinning!

# 9
  • Мнения: 208
Ние сме почти на 10 месеца и също вървим към оотбиване. Вчера ме ухапа по зърното до кръв, защото иска хем да цока хем да гледа настрани... И ние вече заспиваме с АМ вечер, но със заспиването през деня е ужас. Както и с буденето през нощта - тогава само на гърда се успокоява. Т.е. само за залъгалка си ме ползва. Опитвам се през нощта да му давам вода или чай, но в повечето случаи бивам оплюта.

Сега имам и друга чуденка - по колко пъти да му давам АМ? Сутрин рано и вечер последното ли само? Дали такова количество мляко е достатъчно за  10мес. бебе?

# 10
  • Мнения: 865

Въпреки това, в момента се чувствам малко кофти, ненужна... Макар да знам, че съм дала най-добрия възможен старт на детето си с едногодишното кърмене. А то не беше лесно през цялото време.
Нормално е да се чувстваш така!Но и трябва да си много горда от това което си дала на малкото юначе.Да ти е много здраво и да те радва безкрайно за напред.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Честито и от нас!

# 12
  • Мнения: 201
Благодаря ви за подкрепата и разбирането, момичета!   bouquet Последните дни преди окончателно да се реша да спра кърменето малчо ме е ползвал само за залъгалка - сега като не кърмя нямам и какво да цедя.  Wink
И да не забравиш да пийнеш едно-две питиета в чест на всички кърмачки Grinning!
Естествено, че ще го направя, но не обещавам чак да стигна до второ питие, че от толкова сух режим може да изпадам под масата рано рано.  Joy

Желая успех на всички в курменето! С удоволствие ще продължавам да влизам да ви чета в този форум, макар вече да не съм част от него.

# 13
  • Мнения: 1 091
Миа, поздрави и от нас, браво, 4удесно си се справила! Аз също обмислям отбиване, но не знам откъде да запо4на... newsm78Сякаш е пристрастена моята красавица, а как искам да стане безболезнено като при вас...Моля те, дай съвети ако не те затруднявам! PraynigКак да редуцирам кърменията като тя постоянно си иска? Ве4ер как даваш АМ, с биберон ли /ние биби не признаваме никакви/? Ще съм ти благодарна ако дадеш идеи, 4е май проблем ще ни е отбиването, умът ми не го побира как ще стане..

# 14
  • Мнения: 966
честито и от мен.Аз също наскоро отбих бебчето си на 1г. и 2м.Също като теб планово и постепенно,първо намалих  кърменията,после заместих с чай ,сутрешното и готово Peace

Общи условия

Активация на акаунт