Отговори
  • Мнения: 950
Настръхвам ,като си помисля за проблемите които имахме в училище  ,сина ми много често се прибираше плачейки и ме молеше да сменим училището. Притеснява ме  отношението на някои агресивни деца към по-различните около тях.
Говорила съм с класната , с родители ,с децата ,дори консултации с психолог правих ,но не мога  да кажа че има голям ефект ,като че ли резултатите са временни а основния проблем си остава.
Вие как се справяте ,ще се радвам да споделите опит ?!

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз смених училището и нещата се оправиха - всичко зависи от учителката.

# 2
  • Мнения: 950
Мислила съм за  този вариант ,но си мислих че положението ще е същото . Но може да се стигне и до тук .

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Разговорите са си разговори. Дето викат "дума дупка не прави"
Проучила ли си въпроса за норматилната уредба - правилника на училището и актове нагоре?
Може направо да питаш какви са възможностите в инспектората, подаване на жалба до директора и др.

А кого консултирахте с психолог - твоето дете или това/тези, създаващи проблемите (агресорите)?
Дълбоко се съмнявам родителите на агресорите да искат подобна консултация. Това за тях би означавало да си признаят, че има проблем в семейството. А никой не иска доброволно да си признава подобни неща, защото няма да му хареса това, което ще види вкъщи.

Много съжалявам. Това е голям проблем.

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А междудругото, аз преместих освен ЗАРАДИ УчИТЕлКАТА и имаше едно дете за което се оплаках и на директорката на 19 училище и тя защити това дете по всички показатели и едва ли не ни изкара нас виновни, а сега чувам, че това дете се мести в друго училище е вече то е виновно за всичките им проблеми.

Много съм благодарна на новото училище в което е моето дете - 41-во

# 5
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Ние до сега не сме имали проблеми с училището нито с учители нито с деца. Обаче сега много се притеснявам с кабинетната система и с това дали всички учители ще го приемат такъв или ще има и такива които няма да се съобразяват с неговите малко по-специални нужди. Дано срещне разбиране от страна на новите си учители. Да няма такива, които да толерират по-агресивно поведение.  Страхувам се по-скоро от учениците от по  големите класове дали те ще го приемат.Виждали са го на двора в училище и по празниците,но само толкова. Началния курс в нашия град учи в сградата на старото училище и са отделени от по-големите,а сега вече той е в прогимназията и няма как,а е и най-голям от децата с увреждания. Много ми се иска да няма проблеми и занапред.

# 6
  • Мнения: 43
Децата ни трябва да свикнат да се справят с всякакви ситуации. Все пак ще живеят в този святи ние не можем да ги заключим зад входните врати на домовете си

# 7
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Децата ни трябва да свикнат да се справят с всякакви ситуации. Все пак ще живеят в този святи ние не можем да ги заключим зад входните врати на домовете си

Да така е и не съвсем!
 Но кога околните ще разберат че трябва да ги приемат тези наши деца ,а и по възрастните с увреждания? Кога ще стане обществото ни по толерантно като цяло? До кога ще има хора мислещи мен това не ме засяга, на мене неможе да ми се случи?
Според мен агресията в училище е породена от незнанието,от неразбирането на проблема и от възпитанието в къщи. Ние родителите сме тези които трябва да обясним на децата си ,че под слънцето има и различни и те също имат своите права и задължения също както и здравите деца,но се нуждаят от малко повече разбиране. Неможе да очакваме от учителите да свършат това вместо нас.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 22:56 от мамаРаче

# 8
"Притеснява ме  отношението на някои агресивни деца към по-различните около тях."

 Сина ми , като беше малък , ми се оплака няколко пъти от тормоз от негови съученици. Отидох в училището. Хванах децата и просто им казах, че ако още само 1 път го докоснат, ще отида и ще пребия бащите им. После ги попитах дали обичат бащите си  и дали те ги обичат и ако наистина е така да си помислят сериозно. Защото както те обичат своите бащи, така и аз обичам сина си и не искам нищо да му се случи. А те самите са съученици и трябва да са първи приятели помежду си и да си помагат и т.н....
 След това проблемите свършиха.

# 9
  • Мнения: 950

Проучила ли си въпроса за норматилната уредба - правилника на училището и актове нагоре?
Може направо да питаш какви са възможностите в инспектората, подаване на жалба до директора и др.

А кого консултирахте с психолог - твоето дете или това/тези, създаващи проблемите (агресорите)?
Много съжалявам. Това е голям проблем.

Не съм проучвала нормативната уредба ,директора не съм занимавала все още ,защото мислих че ще се справя , по-скоро търсех съдействие от класната .
Консултациите бяха за мен и за моето дете , търсих варианти за  справяне с положението.
Наистина е голям проблем ,признавам си че съм объркана ,мислиш ли че нормативни уредби и т.н. могат да променят децата ?

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Нормативната уредба сама по себе си не може да промени децата, но може да повлияе върху отношението на техните родители и оттам на децата.
Ако си "напишеш домашното" ще се почувстваш по-сигурна в себе си и ще знаеш какви конкретни мерки да поискаш. Нямам предвид да заплашваш или нещо подобно, но можеш да покажеш, че си запозната с правилата на играта. Така се поставят и рамките на мерките.
Може и предварително да питаш в Инспектората (след като си прочела поне правилника на училището).

Естествено, няма гаранция за успех от първия път, но когато когато се подходи така да се каже "по закон" има по-голяма вероятност директорката да не шикалкави, а да погледне сериозно. Все пак на никого не му се искат проблеми и проверки от инспектората.

# 11
  • Мнения: 950
Децата ни трябва да свикнат да се справят с всякакви ситуации. Все пак ще живеят в този святи ние не можем да ги заключим зад входните врати на домовете си
Да и аз искам да се справя сам , но като виждам ,че не може , искам да помогна .
За това нашите деца са в нормални училища ,нали за това говорим за интеграция ,но какво излиза детето освен със собствените си проблеми се сблъсква с куп други .

# 12
  • Мнения: 950
RadostinaHZ ще опитам и този вариант .
Благодаря на всички за съветите !

# 13
  • Мнения: 950


 Но кога околните ще разберат че трябва да ги приемат тези наши деца ,а и по възрастните с увреждания? Кога ще стане обществото ни по толерантно като цяло? До кога ще има хора мислещи мен това не ме засяга, на мене неможе да ми се случи?
Според мен агресията в училище е породена от незнанието,от неразбирането на проблема и от възпитанието в къщи. Ние родителите сме тези които трябва да обясним на децата си ,че под слънцето има и различни и те също имат своите права и задължения също както и здравите деца,но се нуждаят от малко повече разбиране. Неможе да очакваме от учителите да свършат това вместо нас.
И аз мисля по-същия начин ,  и трябва ли човек да "изгори",за да стане по-толерантен ?

Общи условия

Активация на акаунт