общителни ли са децата ви

  • 1 434
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Мария е на 8 месеца и все още се страхува от непознати хора и много рядко се усмихва на близките си..Това означава ли ,че не е общителна и вашите дечица кога започнаха да се държат свободно сред хората?Чела съм ,че децата имат такъв период от развитието си ,но докога трае?Значи ли това поведение ,че все още я е страх или просто си е такова детенце?Когато се отпусне  е много весело и спокойно дете ,но ......много и е трудно и доста се плаши от хоратаМога ли да и помогна по някакъв начин да се чувства по спокойна с чуждите хора? newsm78

# 1
  • Мнения: 46 434
До дете е. Не се учи.

# 2
  • Мнения: 2 978
Единственният начин да и помогнеш е да не я насилваш.

Моята също трудно се запознава с чужди хора, отначало се дразнех как другите деца махат на чуждите хора, сега вече не.
Просто децата са различни и ние трябва да стоим зад тях и да ги подкрепяме.

Споко, има още тоооолква много да се променя  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 298
Ние го имаме същият проблем.Дечко е на 1г 2м. и е мноого срамежлив.Закачат го децата,а той се гуши в мен или се чеше по главата от срам.Играчките му взимат а той-нищо.А чао не казва на всеки,само на когото той реши  Crossing Arms
Дали е период  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 183
Оххх, ние пък изобщо не сме срамежливи и незнам  Laughing ,на всеки срещнат се смее и се заиграва с всички,даже някой като я вземе изобщо не и липсвам  newsm78

# 5
  • Мнения: 34
Има време,може и да се промени.Моята дъщеря беше същата и още е.Явно е до характер,мъжа ми е такъв.Но пък защо трябва да се усмихва на всеки срещнат? И също така децата имат страхотна интуиция за хората,ако даден човек обича деца-те ще го почувстват , и обратно.Така че няма място за притеснение.

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Моя син е другата крайност. Според мен дори прекалено общителен.
Ако чакаме на светофара, дърпа полите или чантите на жените, за да му обърнат внимание. После им се хили с всички налични зъби.
В супермаркета, дърпа кошниците или количките на хората, ако чакаме на опашка - прави смешни муцинки на хората ( обърнат е с гръб към мен и не го виждам ). Когато някой се разсмее знам , че пак моя син прави смешки, прави им "дзак" и се крие зад ръцете си, смее им се. Вика след всички деца на улицата, след всички животни.
Радва се на снимки и на снимките на децата тук във Форума, дори си има любима снимка тук.
Отива при всеки който му каже ела, и се гушка и раздава целувки с устнички.
Хем ми е смешно, хем се чудя, като поотрасне как да му обяснявам да се пази от непознати.

# 7
  • Мнения: 3 360
До дете си е.Моите са коренно различни-в двете крайности са Laughing

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 366
Моето също се криеш и на 6 месеца я заведох при майка ми да постоим малко. Стояхме 1 месец, а майка ми не си подаваше носа навън без нея. Всички я запознаха и и се радваха, а тя мяташе с ръчичка за здравей на който види. Като се върнахме в София имаше проблем - не всички и отговаряха. Сега ходи сама да си се запознава и да си разказва всичко при съвсем непознати хора.

# 9
  • Мнения: 1 081
Много, постоянно е усмихнат, смее се на който свари, направо е като от реклама, пу пу да не му уруки

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
при нас няма познати и непознати -
всеки, който й говори й е приятел  Crazy

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери даваше вид на общителна като бебе.Постоянно се усмихваше и махаше на всеки.Сега обаче го дава срамежлива и трябва малко време да се отпусне.

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Оххх, ние пък изобщо не сме срамежливи и незнам  Laughing ,на всеки срещнат се смее и се заиграва с всички,даже някой като я вземе изобщо не и липсвам  newsm78
И ние сме така.Това понякога ме дразни.

# 13
  • Мнения: 4 496
Малкия ми син е доста срамежлив,и му трябва поне 1 час,за да "опознае"някого,да му се усмихне,да му каже нещо.А малката....тя раздава усмивки на всеки,който я гледа.И ха си спрял да я гледаш-ха се е разплакала.Тати казва"Ами жена,какво искаш?!" smile3516 newsm08

# 14
  • Мнения: 2 005
Много е забавен и бързо се сприятелява с хората и общува  Hug

Общи условия

Активация на акаунт