съвет за хранене на бебе на 2 седмици ?

  • 1 749
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Не мога да разбера как да дохранвам моето бебе? опитваме се да се кърмим, но за съжаление така  и не слиза тази кърма:(  и се нала га да я дохранвам. т.е.  изпива пълната доза от 60 мл мляко Нутрилон на всяко ядене. Обаче на кутията пише до 1/2 месец 60 мл. вода +2 лъжички, а от 0,5 до 2 месеца -90 мл. вода + 3 лъжички. Е как може бебе на 1 месец и на 2 месеца да яде едно и също количество? да увеличавам постепенно дозата от 60 на 70 , после 80 мл. или какво? в голяма чуденка съм?

# 1
  • Мнения: 362
негледай какво пише на кутията,гледай бебето то ще ти покаже дали иска още или не.по принцип се казва че до 10 ден трябва да стигне 100 гр. и всеки месец да увеличаваш с 10гр ама и това си е до бебе.така че ако търси още прави му.

# 2
  • Мнения: 1 081
на кутията пише ориентировъчно, давай колкото изяде.

# 3
  • Мнения: 4 111
Не гледай таблицата на кутията, а апетита на детето! Добре е да остава малко мляко, така ще си сигурна, че се е заситило.

# 4
  • Мнения: 1 353
Не гледай таблицата на кутията, а апетита на детето! Добре е да остава малко мляко, така ще си сигурна, че се е заситило.
Да точно така е Peace

# 5
  • Мнения: 6 029
на бебе на 2 седмици аз бих направила 60гр. ако ги изяжда и реве - значи 90. и колкото изяде.

# 6
  • Мнения: 2 677
Води се по детето. Количествата на кутиите са ориентировъчни.

# 7
  • Мнения: 27 524
не гледай какво пише на кутията,гледай бебето то ще ти покаже дали иска още или не.

 Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз увеличавах млякото на стъпки от 10 мл.,не от 30/много ми се виждат така наведнъж да го увеличавам/.В края на първия месец ядеше по 90-100 мл.,през втория 110 мл.

# 9
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Винаги съм правила по повече,за да съм сигурна,че се е нахранил.Остатъка се изхвърля.

# 10
  • Мнения: 4 392
Не мога да разбера как да дохранвам моето бебе? опитваме се да се кърмим, но за съжаление така  и не слиза тази кърма:(  и се нала га да я дохранвам. т.е.  изпива пълната доза от 60 мл мляко Нутрилон на всяко ядене. Обаче на кутията пише до 1/2 месец 60 мл. вода +2 лъжички, а от 0,5 до 2 месеца -90 мл. вода + 3 лъжички. Е как може бебе на 1 месец и на 2 месеца да яде едно и също количество? да увеличавам постепенно дозата от 60 на 70 , после 80 мл. или какво? в голяма чуденка съм?
Какво дохранване? Бебе на 2 седмици трябва да суче. Как разбра, че не слиза кърмата? Ако искаш да кърмиш, мини в съседния форум. Laughing
Друг съвет не мога да дам.  Blush

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ако искаш повечко съвети за кърма- виж Библиотеката на кърмаческия форум, ако мислиш на АМ да наблягаш- момичетата с опит вече са ти казали.

# 12
  • Мнения: 60
Какво дохранване? Бебе на 2 седмици трябва да суче. Как разбра, че не слиза кърмата? Ако искаш да кърмиш, мини в съседния форум. Laughing
Друг съвет не мога да дам.  Blush
[/quote]
 да не мислиш, че не знам че трябва да суче?! тя суче, но кърма няма. не може да суче по 20 мин от гърда и после да плаче от глад и да казвам че  има достатъчно кърма Sad няма напрежение в гърдите, няма гъдел или какъвто и да е признак. има само капки мляко когато стискам зърната и толкова. давам и да суче преди всяко ядене и после си яде с апетит
а в кърмаческия препрочитам статиите, но не става само  с четене, трябва и ....кърма.

# 13
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
хапни варено жито, пии български лакногонен чайр яж ядки- ако и това не помага за увеличаване на кърмата - храни си я с АМ.

# 14
  • Мнения: 1 049
да не мислиш, че не знам че трябва да суче?! тя суче, но кърма няма. не може да суче по 20 мин от гърда и после да плаче от глад и да казвам че  има достатъчно кърма Sad

И аз бях така, не се притеснявай. Много исках да кърмя, но понякога не се получава и дохранвах... Увеличи количеството АМ както са ти писали момичетата и ще видиш с колко се засища бебчето. Аз предпочитах като започна да изпива до дъно шишето да направя повече, да ми остане 20-30 гр. и после да ги изхвърля, отколкото да ходя по 2-3 пъти до кухнята и да правя все по малко и по малко. Така знаех поне за следващите седмици колко и е долу горе "дозата". Всички други данни по кутиите са ориентировъчни. Все пак всяко бебе на един месец си има различно тегло и различни нужди от другите, също и различен апетит  Laughing

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 16:36 от Iva_T

Общи условия

Активация на акаунт