Въпрос към фотографките тук

  • 480
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
В голямо чудене съм каква светкавица да избера за апарата си - Nikon D70. За голям мой срам, хич не съм в час със светкавиците. Не съм доволна от вградената - вътрешните снимки стават плоски с нея, затова искам нещо по-добро. Доколкото знам не всички модели стават за моя апарат, та ще съм ви благодарна за помощ и инфо. И дали трябва задължително да е Никонска или може и друга марка? Защото сами знаете цените какви са   ooooh!

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Има един такъв вариант - на твоята светкавица отгоре да залепиш паус или нещо подобно, бяло и полупозрачно, което да убива малко блясъка на близки снимки.
Друг ефект става с парче станиол, който да стои под 45 градуса ъгъл спрямо твоята светкавица и да насочва светлината нагоре, когато снимаш в стая (така ползваш белия таван за отражател)
За странично осветление - синхронна светкавица (не е задължително да е Никонска) - тя въобще е не свързана с апарата, но има фотоклетка и се задейства заедно с неговата.
Ще трябва да снимаш само на ръчни настройки обаче, ако ползваш и външна светкавица.
Ако си купуваш такава за апарата, трябва да е с движеща се глава, за да насочваш ти накъде да блесне. Тогава трябва да я пробваш ще пасне ли и е по-вероятно да трябва да е никонска.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
firebird, благодаря за идеите! Ще пробвам.
Точно такава, която се слага на самия апарат искам, с въртяща се глава.
Иначе и без това си снимам на ръчни настройки, та това няма да ми е проблем. Може би само ще трябва да се науча как да използвам самата светкавица.

Общи условия

Активация на акаунт