имам още тиква за печене в фризера от миналата година

  • 4 997
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте,понеже миналата година дъщеря много обичаше печена тиква и аз доста замразих сурова на кубчета нарязани.да но вече не яд хич от известно време.още малко и ще появат тази годишните.дайте идея какво да направя с тях?

# 1
  • Мнения: 3 622
Аз правя един тиквен сладкиш, който може да опиташ

Продукти:
1 кг. тиква
2 яйца
100 гр.захар
1 ч.ч. прясно мляко
1 ч.ч. орехи
1 ч. лъжичка канела

Сваряваме тиквата и я пасираме. Разбиваме яйцата, захарта и млякото и ги прибавяме към тиквата. Орехите и канелата също. Спваме сместа в намазнена тавичка и леко запичаме в силно загрята фурна. Когато извадим поръсваме обилно с пудра захар.

Става интересен сладкиш  Wink

# 2
  • Мнения: 5 462
здравейте,понеже миналата година дъщеря много обичаше печена тиква и аз доста замразих сурова на кубчета нарязани.да но вече не яд хич от известно време.още малко и ще появат тази годишните.дайте идея какво да направя с тях?
Наистина ли може да се замразява тиква ?Никога не ми е минавало през ума да го направя.Как точно става ?????????

# 3
# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Препоръчвам ти сладкиша, който е написала Tasha, много е хубав и лек, аз често го правя като дойде тиквения сезон мммм  Crazy

# 5
# 6
  • Мнения: 595
Аз правя "мляко с ориз" + тиква и "крем карамел" + тиква в тава и пека.
Спомням си че писах вече-има тема за тиквени десерти.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162740.0

# 7
  • Мнения: 5 462
Бреййййййй никой дума не казва как да си замразя тиква тази зима . Cry Cry Cry
То предполагам няма нищо сложно - нарязва се (без кората най вероятно или как ) предполагам и се разпределя в торбички .Май това е всичко ? newsm78
Ба..... маму докъде стигнах питам и после си отговарям  Rolling Eyes #Crazy #Crazy.Съвсем откачих вече с тоя форум ..... ужасТТТТТТТТТТ . ooooh! #Crazy

# 8
  • под тепетата
  • Мнения: 9 170
Markrit, споко ,добре си си  Wink
 Аз имам още малко от миналата година -настъргана, готова за баница.Обаче вчера реших друго-направих страхотни мъфини с тиква и орехи по рецепта на tanita. Така че, аз я замразявам настъргана и леко изстискана.

# 9
  • Мнения: 5 977
Този на Лео ме зашемети....скоро време ще го направя, невероятен е....Лео мерси за страхотната рецепта...
А за питанката на tusana за идета за тиква, и аз си замразявам в фризера, но винаги си я варя и така със захар си я хапваме, никога не съм мислила, че може да стани нещо друго от нея..

# 10
  • Мнения: 1 951
Маркит, аз я замразявам настъргана, разпределям в торбички.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 576
Сладкишът на Лео е божествен. Пробвала съм то и отдавна се каня пак да се изкуша с него. Това дето го е описала Таша също е изключително вкусен десерт. Маркит аз обелвам тиквата, режа я на парчета, мятам парчетата в торбички за замразяване и хоп във фризера.  Лесно на  думи, но трудоемко. Но поне си заслужава.

# 12
  • Мнения: 311
Аз правя ястие от тиква. Слагам ориз,тиквата естествено,домати,лук и чубрица. После я хапваме с кисело мляко,много е вкусно.Става като яхния.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 576
Ето какво направих днес с тиквата от фризера. То излезнаха новите, а аз бях забравила един пакет.

# 14
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз я замразявам на парчета, без кората.

освен сладкиши, правя и супа. става много вкусна.

имам рецепта и за макарони с тиква, също става много вкусно.

но в Бг тиквата се яде май само сладка Wink

Общи условия

Активация на акаунт