Понякога бебо скърца със зъбки, търкайки ги - защо?

  • 631
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
От три - четири дена е това явление - днес го нямаше.
Споменаха ми за глисти /дано не е това/, но ако го прави като спи, а аз не съм го чувала - май заспивам веднага,а когато не съм, не си спомням.
На 11 месеца е, аз му приготвям храната. В акото има като бели нишки, но по-скоро влакънца. не ми приличат на червейчета...
Как изглеждат въпросните глисти, знаете ли?? На мене ми приличаше на влакна белтък...
Извинете за описанието, но няма как да попитам иначе.
Моля,ако някоя знае нещо по въпроса, да сподели....нашият лекар е отпуска и никакъв го няма:(

# 1
  • София
  • Мнения: 369
Здрасти, мила,
и ние от време на време го правим - пробва си зъбките мъника - интересно му е Wink

живи и здрави да сте!!!

# 2
  • Мнения: 8 242
Ей, спокойно Simple Smile Глистите са доста големки, няма как да не ги видиш Simple Smile
А това по-скоро е от интерес - изпробва нови умения Simple Smile
Тони също го прави - но определено няма глисти  Crazy

# 3
  • Мнения: 753
   Simple Smile
благодаря ви за успокоението

# 4
  • София
  • Мнения: 622
И Живко скърца със зъби понякога толкова силно, че се плаша да не ги счупи. И мен ме успокоиха, че няма проблем.

# 5
  • Мнения: 753
На прегледа педиатърът се усмихна и каза "ами, нека си скърца:)"
за глисти ми каза, че не са

# 6
  • Мнения: 532
ayas,

хубаво е да занесеш аки на лекар, според мен специалист гастроентеролог, ако можеш хич не чакай за направление от педиатъра, ами направо действайте.

Глистите са няколко вида - да, и такива като големи червеи, но има и острици, но определено няма как да сбъркаш, че става въпрос за глист.

Възможно е тези бели влакънца да са слуз, която НЕ е прозрачна и като соополи, защото се храните с твърди храни и нямате разстройство, а точно както го описваш - аз бих го описала като бели (понякога леко прозрачни) нишки прежда по акито или леко втъкани.

Какви храни сте въвели на детенце? Ядете ли нещо с млечен белтък? Имате ли алергии в родата?

Възможно е да не е нищо от горните - нито глисти, нито слуз - затова е добре детенце и аки да се види от лекар, а аз просто се опитвам да те насоча с нещо, което знам и съм се сблъсквала.

# 7
  • Мнения: 5 401
ayas, послушай съвета на sneji_73! Дано всичко е наред с бебчо!   bouquet

# 8
  • Мнения: 8 242
Снежи, аз така се бях изпошашкала за тия острици  ooooh! Изкарах акъла на сума лекари  Crazy
Накрая излезе.. влакънца от банани  Laughing
Ама който много чете, понякога тъй става с диагнозите  Blush Прекалено много се шашкам и аз понякога.

Ако са глисти или нещо от тоя род, ще забележиш и други промени в поведението, освен скърцането със зъби, което само по себе си според мен е глупаво за поставяне на диагноза.  Rolling Eyes  - раздразнение, болки в корема, повръщане, диария, отслабване, промени в апетита..

# 9
  • Мнения: 532
Снежи, аз така се бях изпошашкала за тия острици  ooooh! Изкарах акъла на сума лекари  Crazy
Накрая излезе.. влакънца от банани  Laughing

 Joy Joy Joy


Духи, споко, не си сама в отбора с шашкането от влакната на бананите  Hug, и аз бях в отбора, да му се невиди.

Ама нали заради другите проблеми на Йони, все й се врях в акитата /чак на поезия ме беше избило  Crazy в Ода за акито/, бързо разконспирирах влакнинките, че идат от банана, да им се незнае, ама те обикновено излизат кафеникави, а не бели.

Права си и за другите признаци на глисти.

Хубаво е майката да е информирана, акито е един от важните показатели за бебешкото здраве  Grinning, уви!

# 10
  • Мнения: 700
 И моето синче поскърцваше със зъбки за кратко,но сега не.И аз се бях попретеснила.но прочетох в една книга"Какво те чака през първата година на детето",че това се случва в началото когато детето открие,че зъбките му издават такъв интересен звук и за известен период му е забавно да го прави,но бързо преминава.Друго,от което може да скърца,като причина в книгата е споменато,че това е средство да се разтовари детето от напрежение натрупано през деня.За да се предотврати скърцането в този случай,което можело да стане траен навик препоръчват да се обръща повече внимание на детето и да се насърчават шумни игри,които също облекчават напрежението.Пиша ти по спомен от книгата,защото не мога да я намеря в момента,но горе-долу това беше.Изчакай да видиш дали няма да отзвучи от само себе си,пък ако имаш съмнения за глисти провери и това,но наистина там има и други симптоми,пък и май скърцаха със зъбки и по-време на сън ??? Thinking

# 11
  • Мнения: 8 242
Ама нали заради другите проблеми на Йони, все й се врях в акитата /чак на поезия ме беше избило  Crazy в Ода за акито/...
Хубаво е майката да е информирана, акито е един от важните показатели за бебешкото здраве  Grinning, уви!

Ако знаеш у нас на каква почит е акито  Mr. Green Мъж ми понякога ме бъзика, че било по-важно от него  Twisted Evil Такова разглеждане пада всеки път.. Ама парен каша духа  Rolling Eyes
Ми по-важно е пък  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт