Много малоумна тема - Enya

  • 2 280
  • 25
  •   1
Отговори

Анкета

Как се изговаря името на певицата Enya?

Опции:

  • UK
  • Мнения: 3 959
Водим много задълбочен и изключително жизненоважен спор с един приятел на тема "Как се чете името на певицата Enya". Единия настоява, че е "Еня", защото транскрипцията така казва, другия - че е "Ения" защото самата певица и всички, коикто са я чували така го произнасят, без значение какво казва транскрипцията, въпреки че наистина според нея трябва да се чете "Еня". Питам вие как го произнасяте, Еня или Ения.

# 1
  • Мнения: 2 563
Водим много задълбочен и изключително жизненоважен спор с един приятел на тема "Как се чете името на певицата Enya". Единия настоява, че е "Еня", защото транскрипцията така казва, другия - че е "Ения" защото самата певица и всички, коикто са я чували така го произнасят, без значение какво казва транскрипцията, въпреки че наистина според нея трябва да се чете "Еня". Питам вие как го произнасяте, Еня или Ения.

Enya било най-близко до името й Eithne, на ирландски. В Уикипедия има и транскрипция, но ти сама ще си я разчетеш, мен ме мързи.
http://en.wikipedia.org/wiki/Enya  Grinning

# 2
  • Мнения: 10
Именно според тази транскрипция е ясно, че трябва да е Еня, или аз не разбирам нищичко от четене на транскрипции.

# 3
  • UK
  • Мнения: 3 959
Да, според транскрипцията е Еня и аз не отричам това, но тя е решила да е Ения, така го произнася и както вече казах, ако ти беше решил да се наричаш Стоиан или аз Жениа, щеше да е същото. Примерно тук има едно момиченце Вайана, не Ваяна, майка и така е решила. Същото е.

# 4
  • Мнения: 10
Да, тия дето са писали транскрипцията най-вероятно не са си направили труда да проверят тя как си произнася името, нали, те на око...
Моля ти се, събуди се.

# 5
  • Мнения: 2 563
Да, според транскрипцията е Еня и аз не отричам това, но тя е решила да е Ения, така го произнася и както вече казах, ако ти беше решил да се наричаш Стоиан или аз Жениа, щеше да е същото. Примерно тук има едно момиченце Вайана, не Ваяна, майка и така е решила. Същото е.

Тя може да си го произнася Ения, за да е по-лесно на публиката й. Аз издължавам първата гласна на името си нарочно в чужбина, иначе никой не чатва как се казвам.

# 6
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами именно. Ения е по мелодично от Еня, и независимо как се чете по транскрипция, а именно Еня, тя произнася името си Ения. Точно като теб - все едно някой да тръгне да спори че не можеш да си удължаваш първата буква, защото транскрипцията. Това ти си го решаваш.

# 7
  • Мнения: 4 585



Ехех, вий що не спорите деректно бре,
с възглавници и др да подсилвате доводите си,
ами минавате през интернет?

# 8
  • UK
  • Мнения: 3 959
Защото той може да е благодарен че е в Бургас, щото иначе щях да го набия. Еня било...

# 9
  • Мнения: 5 622
Ения съм го чувала навремето да го произнасят при представянето на песните и.

# 10
  • Мнения: 2 212
Ения, ама верно е малоумна тема   Twisted Evil

# 11
  • UK
  • Мнения: 3 959
Знам и съжалявам.

# 12
  • Мнения: 10
Да, ок, живейте в заблуда, нямам нищо против.
Т-Р-А-Н-С-К-Р-И-П-Ц-И-Я. В която няма никакво "И".

# 13
  • Мнения: 2 258
ЕНИЯ е много ясно!

# 14
  • UK
  • Мнения: 3 959
Според транскрипцията ако иска ти казах и "хеликоптер" да се чете, въпроса е че тя изговаря името си Ения, ние също, точно както ти казах ако аз бях решила да изговарям моето "Жения" или ти - "Стоиан" - защото така сме решили. Както тя си е решила да е Ения.

Общи условия

Активация на акаунт