Сирене и кисело мляко за кърмено бебе

  • 562
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Значи 9-месечният ни домашен любимец обожава всякакво сирене - бяло нашенско, бри, рикота, романо...абе всичко. И с кисело мляко така, яде го с бясно настървение, колкото му даваш. Бил е само на кърма до навършване на 5-тия си месец. От тогава допълва с всякакви зеленчукови и плодови домашно приготвени пюрета + кафяв ориз, овес и ечемик. Още не е почнал месата. Хапва всичко - зеленчуци, плодове, пшеничен зародиш. Обожава банан с авокадо, но има ли сирене - не се спира. Винаги сме му давали толкова колкото поиска да яде, не повече. Теглото и ръстта му са си нормални - и двете са в 90-те процента.

Та се чудя можем ли да му направим нещо лошо, ако му даваме сирене и кисело мляко непрекъснато. Колко млечни продукти е добре да похапват беб4овците? Или те си знаят?

 

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 04:34 от dimo6a

# 1
  • Мнения: 851
Аз мисля, че няма проблем. Аз давам веднъж на ден сирене/примерно с попарата на закуска/. На следващия ден пък давам кисело мляко. /с бисквити на следобедната закуска/. Мисля, че на децата им трябва много калции, пък това е най естествения начин да го получат. /по-добре е отколкото да им го даваш допълнително като хапчета например./

# 2
  • Мнения: 301
И ние сме така - лудваме за сиренце Simple Smile) Аз и давам понякога на съвсем малки хапчици (почти трошички) обезсолено сиренце ..така от ръката ми.
Единствено след това предлагам повече водичка, не мисля, че има проблем с млечните продукти. И аз смятам, че това е най-добрият начин да си набави калций.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
В млечните продукти има калций, който е нужен на бебчовците за здрави кости и за да растат /уу, тука баш кат реклама на детски мюсли стана/, така че не виждам проблем. По принцип май е хубаво всеки ден да си хапват от тази "екстра". Пеш е на почти 9 месеца и още не яде нито попара, нито кисело мляко, аз пък съм се зачудила дали не му вредя по този начин  newsm78

# 4
  • Мнения: 90
Ние сме на 6месеца и да ви питам:нашата лекарка ме назорва със захранването,въпреки че я кърмя още.Та нали кърмените бебета се захранват по късно и именно това е идеята на кърмата. #2gunfireВече яде плод,зел пюре и каша-а сега ме кара да и давам вече месо newsm78Не е ли ранко.Знам че попарката е добре да се дава след 7-8 месец,а тя ми казва че като направим 6 месеца и да я започвам.Аз мисля че си връзва гащите за всеки случаи-сега  и ни предстоят изследвания(може да се притеснява за хемоглобина ако не приема желязо).
   Та да ми кажете след кой месец всъщност може да се дава сирене и кисело мляко-без да са вредни.Склонна съм да послушам вас,защото педито ми се струва че доста пришпорва захранването.
                  Ще съм ви благодарна ако ми отговорите.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт