Дъщеря ми със счупена ключица

  • 8 022
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Дъщеря ми снощи падна в 23 ч. от решетката на леглото и отидохме в Пирогов. Снимаха я и се оказа счупена ключица. Обинтоваха я здраво с памуци и марли на "осморка". Казаха, че трябва да е с това до 26 септември. Отиде ни на кино градината на 17-ти септември... Трябва, ако всичко е наред, да я закарам след 26-ти септември там.
Докторите казват, че не било кой знае какво... Ама я боли. Движи си ръката, днес е весела и си играе на воля, но през нощта стене на сън, не дава да я пипаме, не знаем, как да я хванем. Дадох й Нурофен, за болката... нищо не ми казаха за това.
Кажете, имали ли сте такива случаи и как се справяхте с тях?
Има ли вероятност да зарастне накриво тази ключица и после да имаме пак проблеми с нея?

# 1
  • Мнения: 1 564
Като бях на 10г. и аз си счупих ключицата.И мен ме бяха обинтовали така,защото там не може да се гипсира.Всичко си зарасна нормално и вече 15г. не съм имала никакви проблеми.Всичко ще се оправи-не се притеснявай. PeaceСкорошно оздравяване ви желая. Stop

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Установихме счупена ключица на дъщеря ми, когато беше на годинка, при рентген на бял дроб.
Оказа се, че ключицата й е била счупена без дори да подозираме- станало е вероятно при раждането.
В тази връзка разбрах, че счупена ключица не се бинтова, не се гипсира, нищо не се прави. Заздравявали бързо.

Прегръдки и кураж на теб и малката героиня  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
Еееех, включам се само да кажа, че съжалявам за това, което се е случило Confused
Добре си й дала Нурофен! Ще се оправи Гери! Градината не я мисли, няма да избяга!  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 8 450
Ню,не знам нищо за счупването,но искрено ви съчувствам и много криво ми стана като прочетох.Ще стискам палци на детето да се оправя бързо и да не го боли!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Имало е да стане, Ню...
Полезна информация не мога да ти дам, но желая бързо оздравяване на малката фурия  Hug

# 6
  • Мнения: 5 468
Благодаря ви за съчувствието Hug.
И днешния ден отмина... Малкото е весело, доволно от живота, пак се опитва да подтичва и да се катери тук-там, но счупеното я придърпва някакси и я спира от подвизи. Иначе все едно нищо не е било, ако ги нямаше тези бинтове. Викам й "птиче със счупено крилце" Sad.
Ще избутаме някакси и това. Ех, преди 20 дена й шиха веждата, сега това... писна ми на дебелия ooooh!. А не може да се каже за нея, че е диво, не стоящо на място дете... дори е от кротичките, ама нещо късмет ли няма, какво...
Много трябва да внимаваме с тези диви зверчета Peace. Щото тъкмо му имаш уж доверие за нещо и то направи белята.

# 7
  • Мнения: 4 585




На майка си прилича. Няма да е кротко като мен я.
Ще оздравее, Ню. Колкото са по малки, толкова по бързо зарастват.
Давай сирене, предварително изкиснато едно денонощие във вода в хладилника.
Да се обезсоли. Има и шумящи таблетки с калций, с вкус на малина.
По една на ден може. Дават ги на децата с ДЦП.

# 8
  • Мнения: 2 211
Искрено ти съчувствам, дано болката отмине по - бързо и ключицата зарасне без проблем!

# 9
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ню, и аз с информация не мога да помогна, но пожелавам бързо и неусетно оздравяване на Гери! Hug

# 10
  • Мнения: 1 731
Ще зарасне ,бъдете сигурни.Малкия се роди така само че не счупена ами изкълчена.Оправи се  и няма следа даже. Hug

# 11
  • Мнения: 5 468
Има и шумящи таблетки с калций, с вкус на малина.
По една на ден може. Дават ги на децата с ДЦП.
Искаш да кажеш, че щом се е счупила, има липса на калций ли? Tired Ако е признак на това, още утре ще й купя тези таблетки.

# 12
  • Мнения: 4 585



Няма липса на калций, но за образуване на костна маса е необходим калций.
Възрастните със счупено ядат даже печени черупки от яйца смлени.
Затова ти казвам и за сиренето. На мястото на счупеното трябва да се образуват много нови костни клетки, да се хванат за ръчичка с отсрещните и да се съединят. За това трябва калций.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 951
Ще зарасне,Лекарите споменаха ли за раздвижване след сваляне на превръзките?

# 14
  • Мнения: 5 468
Лекарите споменаха ли за раздвижване след сваляне на превръзките?
Не. Тя и в момента си движи ръката и настрани и нагоре, накъдето й скимне. Само от време на време изквичава от болка и после пак си продължава нейното си ежедневие. Та искам да кажа, че в момента не е обездвижена.
Когато спи, след това е много трудно ставането й. Явно като се обездвижи цяла нощ и после я вдигаме с много мъки. Оф, кога ще свърши всичко това Tired???

Общи условия

Активация на акаунт