как да разбера дали му стига кърмата

  • 7 407
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
мам4ета, здравейте! Ние сме пресни , пресни. Днес ставаме на една седмица. Кърмя отначалото. В родилния дом му давахме малко добавка, защото не ми бе6е тръгнала съвсем, но сега вкъ6ти сме само на кърма. Тече и от двете гурди точно на 3 часа като 4асовник. даже така знам кога идва време да ядем. Су4е по 20-25 минути. Давам му и от двете гърди все още. Но като свърши да су4е, аз нямам какво да доизцедя. Та в този смисъл се чудя дали изяжда достатъчно и дали като  му нарасне храненето примерно там 11о мл на ядене и после 2-3 -4 месец, дали ще се увели4и и кърмата според потребностите му.
Иначе спинка. Ака златисто и то по4ти всеки път като го преобуваме. 2-3 пъти на денонощие предимно след хранене пла4е и е неспокоен , но според мен ве4е са колики и 6те прибягваме към капки, за6тото се гър4и такъв и къркори.
Дайте съвет на новокърмещата мама.
Мерси предварително!

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ще се увеличи кърмата, не бой се.
Щом ака, и най-вече щом пишка достатъчно, значи, му стига. (критерият за пишкане важи при положение, че не пие вода или пие по съвсем мъничко)

# 2
  • Мнения: 10 983
Щом спи и пълни памперсите добре, значи му стига. Peace Това, че не изцеждаш след хранене, не е показателно. Много майки (в това число и аз) не могат да изцедят много, а когато сложат бебето, кърмата тръгва. Wink

# 3
  • Мнения: 865
Честито бебче.Не се захласвай да следиш по колко минути суче ,или през колко време.Изцеждай след кърмене само ако имаш напрежение в гърдите.Кърмата ти ще се увеличава според нуждите на бебето.Щом пълни памперса значи му стига кърмата.Не се стряскай ако има малко слуз в акито,в началото е нормално.

# 4
  • Мнения: 36
много ви благодаря. Може би ще направя едно пробно кърмене, но и аз мисля, 4е щом редовно пишка и пълни гащите, би тртябвало да е наред.

# 5
  • Мнения: 2 829
Ето тази статия може да ти е много полезна:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073
Обяснено е кратко и ясно, аз лично се ръководех от тези признаци.
Успех! Hug

# 6
  • Мнения: 1 924
много ви благодаря. Може би ще направя едно пробно кърмене, но и аз мисля, 4е щом редовно пишка и пълни гащите, би тртябвало да е наред.

Не е необходимо пробно кърмене.Може само да те подведе.В повечето случаи бебетата изсукват различно количество на всяко кърмене-веднъж малко,друг път повече.Ако точно на пробното кърмене бебчо изсуче по-малко,само ще се притесниш излишно.
Признаците,описани в статията ,която yanast посочи, са достатъчни.

Общи условия

Активация на акаунт