Рецепта за ореховки

  • 38 775
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 013
Днес за пръв път си кусах ореховки и много ми харесаха...някой знае ли рецепта и би ли я споделил? Благодаря предварително.  Hug

# 1
  • Мнения: 398
цък   преди да пуснеш тема,ползвай търсачката

# 2
  • Мнения: 444
Тези които се продават по магазините са по рецептата с орехи , белтъци и пудра захар !!!
Като целувки , но с орехи и стават леко дъвчащи ммммммм утре ще измайсторя !!!

# 3
  • Мнения: 6 013
цък   преди да пуснеш тема,ползвай търсачката
Благодаря ти!   bouquet

# 4
  • Мнения: 15
и ние мерси SlaDk0_i_SoLeNo!
ели е дала идеалната рецепта!
мерси пак!

# 5
  • Мнения: 6 013
и ние мерси SlaDk0_i_SoLeNo!
ели е дала идеалната рецепта!
мерси пак!
Утре ще ми донесат орехи, защото нямам и понеделник сигурно ще ги направя, надявам се да станат вкусни

# 6
  • Мнения: 1 951
Ето още една рецепта:

3 белтъка
250г. захар
250г. смлени орехи
1 ванилия

Всички продукти се бъркат на слаб огън докато се сгъстят. Оформят се малки топки с един цял орех отгоре и се пекат на умерена фурна.

Много вкусни стават  Grinning

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ооо, то голямо чупене и чистене! Предпочитам тази форма на удоволствие да си я закупя. Едно време много ми харесваха тези НА баба.

# 8
  • Мнения: 6 013
Ето още една рецепта:

3 белтъка
250г. захар
250г. смлени орехи
1 ванилия

Всички продукти се бъркат на слаб огън докато се сгъстят. Оформят се малки топки с един цял орех отгоре и се пекат на умерена фурна.

Много вкусни стават  Grinning
Харесва ми рецептата ти, но колко орехчета ще станат без брашно...да не си забравила да напишеш за брашното....
И все пак благодаря за рецептата...Ще чакам да ми отговориш за брашното...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз правя ореховки с овесени ядки.РЕцептата след малко.
1 пакет овесени ядки
4с л брашно
2 яйца
1 ч ч пудра захар
1 чч смлени орехи
1 пакет размекнато масло
Всичко се разбърква и сипваме с лъжица върху намазана тава.Печем в лека фурна.Аз използвам хартия за печене.Вкусни са!А и стават много бързо.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 13:39 от marianasot

# 10
  • Мнения: 1 951
  Ще чакам да ми отговориш за брашното...

Без брашно е рецептата  Grinning Стават цяла тава и са много вкусни. Веднъж направих на баща ми и толкова му харесаха, че после почна да си ги прави сам - а никак не е по готвенето, освен по месцата разбира се  Laughing

# 11
  • Мнения: 6 013
Марински благодаря за отговора...ще пробвам по тази твоята рецепта най- вероятно, дано да станат хубави и вкусни както ги описа, но още едно нещо не разбрах-Оформят се малки топки с един цял орех отгоре и се пекат на умерена фурна....как точно става това....тесто ли се получава или просто гъста смес...

# 12
  • Мнения: 1 951
По-скоро е гъста смес. Аз ги оформям с две лъжици, иначе е трудничко. Имай предвид че доста се раздуват и ги реди на разстояние в тавата. И хубаво я намажи че доста залепват. На мен първия път ужасно ми залепнаха и много се ядосах. От тогава ги правя само върху тази готварската хартия, не знам точно се казва в България  newsm78

# 13
  • Мнения: 6 013
Марински Много съм ти благодарна, ще спазя всичките ти съвети, и дано да не залепнат. Страхотна си   bouquet

# 14
  • Мнения: 9 107
Ето ти моята рецепта за Ореховки. Много са вкусни, а щом децата се справят сами с правенето им, значи са и лесни  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт