Отговор до Veleva.Кърмаческа стачка

  • 405
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Моля те, изисти с и кутията, немога да ти изпратя отговор на запитването ти!!!!!

От: veleva     : неделя, 02 септември 2007, 13:43
здравей, четох за криза, вкоято твоето детенце отказва да суче вечер и реве. ние сме в същия период вече 2 седмици, не суче само в 20 и 23 ч., първо опитва,но после се дърпа от гърдата и пищи. моля те да споделиш как преодоляхте този момент
благодаря , мария


Опитай да кърмиш малката като се усамотите-на тъмно, тихо, само вие двете. Съблечи се, нека усеща мириса ти и кожата ти, трябва да е спокойна. Ако не помогне, не се притеснявай, остави я да се удреме и да позаспи и така и дай да суче, докато спи, тогава бебетата засукват по рефлекс. Ще мине, не се притеснявай! Не й давай вода, само кърма, тя ще й задоволи и потребностите от храна и от вода. Как сте с коликите, да не я боли коремче? Пий чай от копърово семе и анасон, като премине в кърмата ти ще й успокои коремчето, и повечко разходки-друсането на количката също ги успокоява.От капките, аз най-харесвам Бебинос, но са малко неприятни на вкус, смесвай ги с кърма. Когато ти отказва да суче, прослушай й коремчето дали къркори. Ако са колики ще я успокои и масажчето-в кръг, все едно рисуваш мишена, постепенно затваряйки кръга, движи се по часовниковата стрелка-с лек натиск и опитай да й свиваш крачетата в коленцата, като леко ги притискаш към коремчето-също помага да излязат газовете.
Пиши какво става!
Всичко е въпрос на периоди, едно минава друго идва, не се притеснявай Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 724
извинявай, изчистих я. Embarassed
благодаря за отговорите, до тук не съм пробвала само масажа- иначесе кърмим на затъмнено и тихо, при по-голям зор се събличаме и онзи ден сменихме Саб симплекс с Бейбинос. Пия като лактогонно български билков чай с копър, кориандър  и анасон. Всичко дотук без капките съм научила от форума.  bouquet
Ще опитам с масажа.
Педито се опита да ме убеди да махна нощното кърмене, за да ми се събирало повече кърма и ми даде кантар. С ужас установих, че Яна яде 50 до 80% от онова, което трябва да изяжда Писах и ве една от темите си, че за последните две седмици е наддала 400 грама. Чудя се как като не яде достатъчно?За миналите седмици - очевидно, но ако сега поме 50% от порцията, кдали няма да спре наддаването ? newsm78 Впрочем, подбах педиатър, като се ръководех от законавана тема заподрепящите къременето педиатри.
Напоследък при вечерните кърмения започнах да я кърмя права като се разхождам /така се поуспокоява , засуква и заспива и , понякога, суче вече сънена/ Не знам колко ще издържа, защото пренесе това и в дневните хранения и вече краката ме болят /с тоя проклет кантар я кърмя поне по час, защото суче лениво , а аз виждам и колко грамове изсуква/... ooooh!

# 2
  • Мнения: 2 829
Велева, аз почвам да те преследвам по темите-малко като на всяка манджа мерудия, ама не можах да се сдържа, след като прочетох "класическия" съвет от педиатър-да не кърмиш нощем, за да се "събере" повече кърма. Не една и две мои познати си отбиха децата именно с такова "събиране" на кърма. Наистина няколко дни се препълват гърдите, след това на все по-голям интервал от време се пълнят, после само веднъж на ден.... Кърмата не се събира, а се произвежда в гърдите по време на кърмене-ти сигурно знаеш, де.
Аз също вписах педиатърката си в закованата тема, просто защото ако и кажеш, че кърмиш изклително до 6 месец, не даваш вода и т.н. не те гледа като престъпник. Иначе не съм и задавала никакви въпроси, свързани с кърменето. И напоследък разбирам, че на разни мами е казвала да дават глутен на 4 месеца, сокчета на 3 месеца, ако бях отишла с проблем с кърменето-не знам дали щеше адекватен съвет да даде....
За кантара ти писах в другата тема-услужи с него на някоя мама, дето не ти е симпатична Laughing

# 3
  • Мнения: 2 616
 Peace

И аз ще подкрепя yanast в съветите, които ти е дала-КЪРМИ. Кърми, колкото се можеш повече пъти между 3ч и 8ч сутринта, така караш гърдите ти да произвеждат мляко, тогава е пикът в отделянето на пролактина, който е "виновен" за лактацията ти. Не се притеснявай, че детето ще остане гладно, ако кърмиш на поискване млякото ти ще се регулира и ще има достатъчно. В началото може да се наложи да кърмиш по час през половин час, не се притеснявай-нормално е. В никакъв случай не давай добавки, просто се зареди с енергия, успокой се и яко се кърмете, постоянно. В накакъв случай не давай вода, поне в началото, не пълни коремчето с водичка, по-добре мляко от мама и кърмата задоволява жаждата, нали знаеш, че тя е 88% вода. Купи си книгата на Хана Лантроп "Книга за кърменето", ще ти отговори на много въпроси и ще ти даде ценни съвети, струва 4лв, мисля че я има и в ДаНет.  Heart Eyes
Всичко ще се нареди, спокойно, ак оте притеснява нещо просто пиши тук, и аз, и момичетата винаги сме насреща.

Общи условия

Активация на акаунт