започна да се буди по 2 пъти

  • 923
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Моята бебка, в края на 2я месец сама спря да се буди през нощта. През 4я месец обаче започна да се буди към 3ч. през нощта, за да папка. Сучеше по 10 мин. и заспиваше. Отскоро обаче започна да се буди и към 12 (тя като новородено прескачаше това хранене !!!). Суче дълго - всъщност иска да спи на гърдата ми, не мога да се освободя от нея. Понякога се разсъннва напълно и не можем да се приспим с часове. Вечерното хранене ни е на кърма, като и давам и АМ колкото иска, за да съм сигурна, че се е напапкала. Снощи например се събуди в 12, яде малко и заспа. После се събуди в 3ч., като се приспивахме до 5ч, и пак се събуди в 6ч. за редовното папкане. Направо се побърквам от безсъние.  На какво според вас се дължи ? Как да постъпя? Дайте съвет, моля.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 812
Зъби?

# 2
  • Мнения: 8 242
Е, безсъбие за 2 пъти будене - спокойно де Wink
Тони се буди най-малко 10.. Обикновено 20тина пъти.. А преди месец броих една нощ - 34  Mr. Green
Яко а  Twisted Evil
Не си свикнала затуй Simple Smile
Сега на въпроса - наистина може да са зъбки. Може да са емоции - сънища.. Вече повече забелязва и се впечетлява.. Не е задължително да е от глад.
Какво да направиш.. не мога да помогна  Rolling Eyes На мен ми липсва ако не ми се буди  Crazy

# 3
  • Мнения: 115
проблемът не е  в самото будене. нямам нищо против нощното хранене, стига да е нормално. Тя обаче не ме пуска по час- час и половина, а когато се е разсънила приспиването и продължава и по-дълго.

# 4
  • Мнения: 2 757
Едва ли някой може да ти каже на какво се дължи това. И аз цяла нощ ходя из къщата като таласъм и приспивам Ева. Тъкмо я сложа в леглото и след 1 мин пак почва рев и айде пак приспиване. И така цяла нощ. Кърмя я през час и половина. Като добавим и Теди, който също се буди през същия интервал и нощта става ден. Добре че ги връчвам сутрин на майка ми за 2-3 часа да подремна иначе ще се спомина от безсъние. Не знам защо нощем ядат по-често отколкото през деня. Гледам особено вечер да ги храня стабилно, белким прескочат някое хранене, но вечер нямам много кърма и не искат бутилка, та си лягат полу гладни и после цяла нощ си праим седянка. Мога да ти кажа само: Радвай се, че нямаш 2 ревливи гърла - нечовешко е. ooooh!

# 5
  • Мнения: 872
И при мен случаят е горе-долу същият.Още като беше на месец и половина спря да се буди нощем,но в 12 часа докато спеше й давах да яде.Сега в 12 не мога да я накарам да яде,а дори и да хапне,пак се събужда в 3 - и това е от около месец насам.Аз си го обяснявам,че ожаднява от топлото.
Е, безсъбие за 2 пъти будене - спокойно де Wink
Тони се буди най-малко 10.. Обикновено 20тина пъти.. А преди месец броих една нощ - 34  Mr. Green
Яко а  Twisted Evil
Не си свикнала затуй Simple Smile

Направо ти се чудя как се наспиваш   #Crazy

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 812
Ставаш ли да я кърмиш или иначе казано, къде спи бебето?

# 7
  • Мнения: 1 601
Тони ми правеше същите номера. Но след 2-я месец почна да се буди дори по-често. Обясних си го с това, че тогава ходих на лекции през деня и вечер той си наваксваше времето през което ме е нямало да го гушкам. Проблема с безсънието реших като започнах да кърмя легнала и Тони спеше при нас - просто като се размрънкаше му давах гърдата и продължавах да спя. Дори сега някой път не се усещам вечер как в просъница съм го взела при нас. Дори вече не иска толкова да суче колкото да се сгуши в мен.
Така че намери вярното за теб и бебчето решение. Peace

# 8
  • Мнения: 115
Спи в отделно креватче в нашата стая. Вземам я, кърмя я и пак я връщам  - опитвам се да не я уча да спи при нас, но напоследък и при нас остава - когато се кърмим легнали. Но ми прави впечатление, че легнала заспива по-трудно. По-лесно е като я държа и леко я полюшвам.  Тази нощ, понеже си легнах късно, в 12 я кърмих без тя да се буди. Това обаче не и попречи да се събуди в 2.30, в 4 и в 6. След папкането в 6 изобщо не иска да спи. Притеснявам се, че много начесто започнахме да се кърмим - ще прекалим в наддаването, но като се събуди нощем и мрънка и реве, просто не ми идва наум какво друго да я правя. Само с вода не иска. Опитах 2 нощи с АМ, вместо с кърмене и не я взимах от леглото - заспива към края на дозата. Обаче е тъпо аз да съм будна, а пък да я тъпча с АМ, нали??

# 9
  • Мнения: 872
А през деня даваш ли АМ?Ако - не,тогава какъв е смисълът да й даваш нощем.По-добре си я кърми.Така поне ще си легнала и ще си подремваш докато тя суче.На мен ми се иска дъщерята да спи при нас на леглото,но тя не се чувства удобно там- постоянно се върти и не може да си намери място

# 10
  • Мнения: 96
Мимка Simple Smile, чвно не е от глад буденето на Момо. По-добре не и давай АМ. По-скоро ако не искаш да я кърмиш толкова много и предложи вода или залъгалка. Всъщност тя е малка за вода, но пробвай. Не знам дали ще помогне. Калина спеше нощем докато стана на 6 месеца. Оттогава се буди по няколко пъти. Понякога проплаква - явно нещо я боли или сънува. Аз си го обяснявам със зъбите, а понякога си говори и се закача все едно се е наспала. Мисля, че това е етап и ще отмина. Аз също я кърмя, но понякога ми отказва.

# 11
  • Мнения: 90
Моята беба е на 6мес без малко.От няма и месец,започна да се буди нощем,давам биба и пак заспива.тка 1-2 пъти,докато накрая не се разсъни тотално и не я видя че се е обърна по корем и ме гледа със полуотворени очи.Много е смешна.Взимам я при нас на спалнята и пак си заспива-като се нарита.Надявам се че са зъбки,май нещо прозира отдолу,ама да видим.Че и този зор да отпадне Praynig

# 12
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
И ние сме в подобно положение.На 8м. сме и от около месец се буди по 2 - 3 пъти за папкане.Вечер преди кърмене и давам по 1 бисквитка на плазмон но ефекта е същия явно не е глад а зъбки.Вече имаме две, като се показаха имаше 5 дни затишие.Но сега сме в същото положение затова давам и да цоца не я лъжа с вода просто няма смисъл и така успявам да спя.Редувам и с калгел за зъбките но не винаги помага.Дано му се види края!!!

# 13
  • Благоевград
  • Мнения: 84
И при нас същата работа.Става по 2 пъти през нощта.Миналата нощ се събуди в 4 часа с настроение за игра.Още нямаме зъби, даже и не прозират.

# 14
  • Мнения: 115
Мили мами, днес видях две зъбчета да прозират през венеца. Явно те тормозят малкото ми момиченце. Сега вече съм доста по-спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт