Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте мами, Кое е за предпочитане: спиране на кърмата естествено или чрез хапчета?
Някой от методите има ли страниен ефект някакъв или е просто въпрос на избор? Забелязвам май, че повечето мами тук предпочитат естествения начин, тоест без хапове, но пък моя приятелка ми каза, когато реша да сиспра кърмата само с хапове и да не си правя експерименти....
Вие как мислите, и се обосновете, моля!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 328
Според мен естествено.
Преди време ми се наложи да пия хапчета за спиране, много странични ефекти имаха върху мен поне. Надявам се никога повече да не ми се налага да пия такова нещо.. Naughty
Твоята приятлка е спряла с хапчета, така ли?

# 2
  • Мнения: 285
Да, с хапчета е спряла и каза че за около 20 дни ако не се лъжа е спряла напълно кърмата й. Но мен ме е страх .....при теб какви странични ефекти имаше....тези хапове на хормонална основа ли са? Да не би от тях да има вероятност да се образуват бучки или нещо такова? Ох....не знам, то и с естественото спиране при наливане на гърдите пак може да стане беля!!!

# 3
  • Мнения: 1 328
Беля може и да стане и без да спираш.. а аз се чувствах много зле, заспивах внезапно, не бях на себе си направо.. и куп други работи. Чак бучки не, но временно неразположение имах. И то от 2 хапчета само, 3 дни ги пих.
Но като се налеят както казваш, изцеждаш малко колкото да ти се облекчат и може би няма да има проблем..

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Спирането на млякото с използване на естествени и натурални помощни средства е за предпочитане дори когато се налага по-рязко отбиване.
Хапчетата са хормонални, имат множество странични ефекти и също отнема време, докато млякото спре, като не предпазват от развитие на мастит и възпаление. Докато спре образуването на кърма, и с хапчетата има натрупване на мляко в гърдите, а обичайните препоръки, които се дават при използването на медикаментите (да не се пипат гърдите и да не се цеди, както и да не се пие вода) са такива, че са рискови именно за образуване на бучки и възпаление.
Салвията е мощен инхибитор на лактацията и има доста бързо действие, което може да бъде подпомогнато със зелевите компреси и изцеждане до облекчение, така че кърмата да спре само за няколко дни.

Общи условия

Активация на акаунт