Днес ми е мъчно, защото.... 2

  • 27 384
  • 309
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 166
Ами това е. Когато пуснах първата тема, нямах и педстава, че така бързо ще се изписват страниците. Болката и скръбта ни сякаш са бездънни. Но вярвам, че споделянето прави мъничко по-поносими нещата. На мен в известна степен ми олеква, когато влезна тук и споделя с вас. Не само защото знам, че ще срещна разбиране, а и защото винаги намирате думите, които да ми донесат доза успокоение.
Обичам ви и наистина ми е тежко  когато ви чета тук. Но в крайна сметка форумът е за това - да споделим всичко онова, което мъчително разкъсва душите и сърцата ни.

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046
Мъчно ми е. Естествено. Вече съм се срастнала с тази моя мъка.
Измислих текст за некролозите. Всеки път го правя. Избрах и снимка. Утре или в сряда ще ги поръчам...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 941
Тарталета, прегръщам те. И аз всеки път измислям стихче за некролозите. Като се сетя какво литературно дърво бях, а сега сами ми се нижат словата. Сама правя и некролозите. Просто имам нужда да правя и нещо физическо за нея...

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Мъчно ми е. Естествено. Вече съм се срастнала с тази моя мъка.
Измислих текст за некролозите. Всеки път го правя. Избрах и снимка. Утре или в сряда ще ги поръчам...
Мъчно ми е. Естествено. Вече съм се срастнала с тази моя мъка.
Измислих текст за некролозите. Всеки път го правя. Избрах и снимка. Утре или в сряда ще ги поръчам...
мила, нямам какво да кажа
освен че на рд на дъщерята ще мисля за теб и малкото ти
и знаеш ли - кой знае, може твоята загуба да е била моята печалба? с това искам да кажа, че може би тези дето си отиват - отиват да дарят някого другиго с щастие? не че от това олеква, но и мисълта поне мен ме грее с надеждата че има бъдеще и щастие за всички
кой знае чие бивше ангелче ще гушкаш скоро ти и така и то и ти няма да си самотна, а майка му ще е спокойна че мъника е добре.-..

уф странно го написах да но ме разбереш правилно и те целувам!

# 4
  • Мнения: 2 849
Димана,Аги , Hug Hugох,мъка ми е тези дни за вас си мисля .
По спирките четях некролози .......на малки деца.......преди не бях знаела и гледала ,че толкова малки душички напускат семействата си .За съжаление много са .

 catnadeen ,има истина в това .....

# 5
  • Мнения: 7 107
Бясно ми е, защото има хора, които са объркали мястото.
На принципът важно е участието. Няма значение кой и какво е писал преди тях. Tired
Няма значение, че използват нечие чуждо страдание за сензация или гражданско включване.

# 6
  • Мнения: 345
Днес ми е мъчно, защото........
Незнам как да започна. Дори незнам за какво по-напред ми е мъчно. Просто от известно време на сам нещо става с мен и най-лошото е, че незнам какво точно. Непрекъснато изпитвам някаква тревожност. Привидно нищо ми няма и никой не може и да подозира, но нещо вътре в мен не е както преди. Имам чувството, че аз не съм същата която бях. Аз бях момиче, което обожаваше да танцува, сега дори и не се сещам за това. Аз бях момиче, което обичаше да открива нови хоризонти /професионални, лични и какви ли още не/, сега ...нищо не ме интересува. Аз бях момиче изпълнено с живот и идеи за бъдещето, които безстрашно преследваше, а сега..........сега съм се превърнала в една жена изпълнена със страх! Страх от всичко. Страх от живота. Незнам как да се преборя с това чувство. Незнам как да възкреся онази предишната АЗ, която умря заедно с моето слънчице. .................
Ако  ви кажа, че сега плача за пъви път от месеци насам. Сигурно няма да ми повярвате, нито пък аз! Явно вече просто е дошъл момента , в който ми е непосилно вече да се правя на силна.
Имам чувството, че не живея истински, а просто вегетирам. Дишам, защото трябва, ям, защото трябва .......... правя всичко ............защото трябва. Онази, прекрасната искрица, която носех я няма. А така ми липсва!!!

Липсва ми, както моето малко слънчице.......................    

# 7
  • Мнения: 1 008
О,  yasna, на мен пък ми стана мъчно, заради теб...
От сърце ти пожелавам да намериш момичето, което си била.  Sad Е, разбира се никога няма да си същата, но се надявам да се пребориш със страха и да намериш смисъла и стимула да живееш пълноценно и да се радваш на живота, а не да се страхуваш!
И аз понякога изпитвам това чувство на тревожност, даже физически го усещам. Някак си нещо от вътре ми се разтреперва и сърцето ми ще изскочи... все едно съм изпила 10 кафета нещо такова...
 Praynig дано искрицата се завърне, дано да е скоро!  Hug

# 8
  • Мнения: 1 409
Yasna,слънчице много мъчно ми стана.
Дано скоро намериш отново за какво да танцуваш,да се смееш и да живееш.Вярвам,че Господ ще ти даде възможност скоро да се чувстваш отново щастлива.Ти си силна и го заслужаваш.
Прегръщам те силно  Hug Hug Hug Hug

# 9
  • Мнения: 366
Ясна  Hug  Hug  Hug
Аз обичам да пея, а не помня откога не съм пяла.
Но вярвам, че скоро ще пеем и ще танцуваме. Всички ние.  Hug
А на мен ми е мъчно, защото пак е септември....
Това, че времето лекува са празни приказки. И аз го знам, и вие го знаете. Вчера си говорих с една жена, тя е загубила сина си преди 15 години, той е бил 19 годишен тогава. Та тя ми каза: Болката не изчезва, носиш си я с годините, завинаги е. Поплакахме си двете.

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ясна, има тежки моменти
много е трудно след такава тежка загуба да се изправи човек и да продължи
но колкото и изтъркано и тъпо да ти звучи - такъв е и това е живота
и всъщност в това е смисъла - в тежките моменти които преодобялваме и продължаваме напред
вярата в бог за мен се състои в това да продължаваме да живеем след голямо страдание - да бъдем дори по-добри във всичко което правим - защото това е изпитанието и ние се доказваме какви хора сме по начина по който понасяме страданието и продължаваме напред - загубили предишното безгрижие но опознали тежестта на мъката и болката и готови да бъдем по-добри с ближните и по-отзивчиви за чуждата мъка и нужда от помощ


вярно това са сухи думи, но моля те опитай се да ги видиш като мироглед - не като поредната назидателна тъпотия която ще чуеш от добър приятел
може пък лееекичко да те отпусне хватката на мъката и да успееш поне мъъничко да се ободриш
а за страха - миличка Ясна, не е смел този дето не изпитва страх а този дето въпреки огромния си страх продължава напред-ден подир ден, година след година...

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046
catnadeen, права си, разбира се. Умът ми го знае- знам, че така е трябвало да стане. Но душата ми кърви...

# 12
  • Мнения: 345
Благодаря ви за утехата момичета  Hug Отново и за пореден път сте насреща. И сега ми става мъчно като чета, но явно вчера е била кулминацията. Да ви кажа, след като написах всичко на един дъх - малко ми олекна. Отдавна не бях говорила за това с никой, дори и с мъжа ми. Вече няколко месеца правим опити за друго бебче и явно всичко това капка по капка е достигнало до ръба на чашата. Е, тя вчера преля..........,но вие бяхте насреща, за което ви благодаря.   bouquet

# 13
# 14
  • София
  • Мнения: 1 941
yasna, така добре те разбирам. Hug Сякаш моите мисли си писала... Sad

Общи условия

Активация на акаунт