Какво дишат децата ни

  • 1 758
  • 42
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета!
Много четохме и много писахме за полезните и вредни навици, храни, методи...Заклеймихме цигарите, кравето мляко, глутена, жълтъка , ранното захранване, биберона, смученето на пръсти т.н . Та хрумна  ми след днешната разходка на" чист въздух" да пусна тази анкета. Гласувайте и сами си отговорете : Какво дишат децата ни?
Защото  каквито и правила да спазваме , въздуха няма как да им го спираме и пускаме на определена възраст. Носим ги 9 месеца и го дишаме, раждат се и го вдишват и независимо на какво хранене ще бъдат , въздухът им е общ. Освен ако не отидете да живеете в планината или в някое китно швейцарско селце.... Wink

# 1
  • Мнения: 8 999
Каквото дишам и аз - това дишат и децата ми. Няма как да го променя. Играят в кварталната градинка всеки ден - то дали е пред блока, в парка или на улицата, много голяма разлика няма. Живеем в град и се налага да дишаме градски въздух, т.е. гаден. Това е положението. Поне през лятото се старая да им осигуря по 1 месец на море.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 431
Въртя го по Орлов мост, че по-бързо да свикне със софийския въздух! Mr. Green Mr. Green
Според мен просто няма смисъл да се говори. Особено за такива като мен дето село си нямат и цяло лято си бяха в София.

# 3
  • Мнения: 3 695
В кварталните градинки я разхождам. Ако имаше наблизо парк, всеки ден щяхме да сме там, ама няма...

# 4
  • Мнения: 4 496
В парка ги разхождам,но докато стигнем дотам,минаваме по 3 булеварда...или ходим в  едно заведение с кът за деца,люлки и пързалки.Но и дотам пак има натоварени улици.

# 5
  • Мнения: 2 005
Почти всеки ден го водя в градския парк да си поиграе на воля Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
В морската градина, далеч от хора, автомобили, шум. Но това все пак е Бургас, където и да си не можеш да избягаш от Лукойл Нефтохим.

# 7
  • Мнения: 1 672
и ние ходим в кварталната градинка



# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не че нещо, ама... анкетата ми се вижда безсмислена
Какъв е начина да променим въздуха, който дишат децата ни?
И за какво ще ти е полезна информацията , която ще ти даде анкетата?
На мен ми се  случва и в парка да я разхождам, и
по центъра (т.е. по улиците)
понякога и с колата, ако имам някаква работа да върша надалеч,
случвало ми се е  и пред блока да слезем за повечко време (1-2 часа).....
не знам за кое от изброените да гласувам  Crazy

# 9
  • Мнения: 6 029
въздух предполагам.....

водя ги на различни места. не мога да гласувам.

# 10
  • Мнения: 4 111
И на мен ми е трудно да гласувам с една опция.  Rolling Eyes

# 11
не че нещо, ама... анкетата ми се вижда безсмислена
Какъв е начина да променим въздуха, който дишат децата ни?
И за какво ще ти е полезна информацията , която ще ти даде анкетата?
На мен ми се  случва и в парка да я разхождам, и
по центъра (т.е. по улиците)
понякога и с колата, ако имам някаква работа да върша надалеч,
случвало ми се е  и пред блока да слезем за повечко време (1-2 часа).....
не знам за кое от изброените да гласувам  Crazy
Смисълът е в това, че сме се затръшкали за какви ли не "това-прави; онова- не прави", размахваме пръст и четем морал  срещу всичко и всеки, което е "пагубно" за децата ни, а когато се замислим  какъв въздух дишат децата ни, това вече е в категорията" Ами то това си е така и няма как да се промени..."Какво излиза сега, че за всичко останало имаме думата, но въздух ще дишат какъвто има...А  въздух се  променя по много начини, например със смяната на местожителството WinkНали сме готови на всякакви жерви за децата си.

# 12
  • Мнения: 7 201
По парковете ходим-всеки ден! Grinning

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 354

по тази логика, ако всички се юрнем да сменяме местожителството, то балканските (да речем) селца,
ще станат пренаселени,
и въздуха пак няма да е чист  Wink

# 14
  • Мнения: 3 695
Смяната на местожителството се определя от множество фактори.
"Цигарите, кравето мляко, глутена, жълтъка , ранното захранване, биберона, смученето на пръсти" далеч не са толкова комплексни за мен.
Това, което можем да направим е да не замърсяваме и да изискваме от другите да не го правят.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт