спиране на кърмата

  • 729
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Здравейте! Има ли ту княкоя мама, на която се е наложило принудително да си спира кърмата. Интересува ме след като не трябва да се цедиш, за да спре кърмата, какв остава с тази, която се е събрала в гърдите и твърдите бучки, които се образуват. Сами ли се разнасят?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 891
Консултирай се с лекар.Има хапчета за спиране на кърма.

# 2
  • Мнения: 105
именно лекар ми назначи хапчетата, които да пия и каза да не се цедя, но ми се иска да чуя опита на някоя майка

# 3
  • София
  • Мнения: 718
На мен ми казаха да не се цедя, само ако има нужда  и станат твърди гърдите. Тогава трябва съвсем маллко - само да ги облекчиш.

# 4
  • пловдив
  • Мнения: 398
В библиотеката има доста информация по въпроса Grinning

# 5
  • Мнения: 1 353
Аз си спрях кърмата със стягане(не препоръчвам)-щото ме беше страх да не напълнея допълнително от хаповете Crazy

# 6
  • Мнения: 917
аз си спрях кърмата с две хапчета достинекс, обаче аз я спрях още преди да ми слеза

# 7
  • Мнения: 872
Посети Библиотеката на кърмаческия форум.А доколкото ми е известно може малко да се изцеждаш,ако са ти напрегнати гърдите,но само колкото да те облекчи

# 8
  • Мнения: 5 362
Спрях си я с Бромокриптин.
Но за всякакви подобни действия се консултирай с лекарят си Peace

# 9
  • Мнения: 390
Ако не е наложително да спре веднага, по-добре не пий хапчета. В библиотеката на кърмаческия форум има информация.
АЗ първия път си я спрях с хапчета, но те имат много странични ефекти, поне при мен беше така. Сега , втория път я спрях постепенно, без хапчета.
Изцеждаш по малко, колкото да не са ти напрегнати гърдите, и всеки ден увеличаваш интервала между изцежданията.Така постепенно кърмата спира. При мен стана за една седмица.

# 10
  • Мнения: 2 908
Спрях си кърмата с 5 хапчета Достинекс.Цедях се по малко само за да облекча напрежението,защото ставах на буци-мисля че ти си като мен,доколкото обясняваш.Притеснявах се ужасно,но нямаше проблеми-не съм се запушвала,не съм се пристягала Naughty-само си слагах и денем и нощем по-стегнат сутиен.
Цедях се по малко и кърмата постепенно си спря сама.

# 11
  • Мнения: 278
Ако не е наложително да спре веднага, по-добре не пий хапчета.  Сега , втория път я спрях постепенно, без хапчета.
Изцеждаш по малко, колкото да не са ти напрегнати гърдите, и всеки ден увеличаваш интервала между изцежданията.Така постепенно кърмата спира. При мен стана за една седмица.

и аз си я спрях без хапчета за около седмица, лекар ми е казвал че е по-добре без.

# 12
  • Мнения: 1 380
 И аз съм така и се чудя дали да пия това хапче за спиране на кърмата. Но никой не ми обясни за страничните ефекти. Сега ще посетя кърмаческия за да видя как стоят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт