Мисля си за едно бебе

  • 1 702
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Като раждах преди 5 месеца в МД  имаше едно бебче дето майка му беше избягала. Тогава ме обзе силно желание да го взема, да си тръгна с две бебета.  Мъжа ми не прие идеята обаче. Да, ама аз още си мисля за това. Можех ли да го направя? В смисъл административно.

# 1
  • Мнения: 127
Категорично не.,когато става въпрос по законен път.Когато има родено дете,което ще бъде изоставено ,от болницата съобщават на социалните и те изпращат свой човек,който поема детето.От там то бива настанено в институция,където се изчаква законен срок през който детето може да бъде прибрано от майка,баща или биологични роднини.Иска се писмено съгласие от биологичната майка за осиновяване.Ако тя не даде такова ,детето на практика е осъдено на живот по домовете.Има случаи в които детето има такова съгласие от началото,но въпреки това преседява известно време в дома преди да бъде предложено за осиновяване.
Социалните обясняват,че по новия закон за закрила на детето се търсят родители за детето ,а не дете за родителите.Водещи са интересите на детето.Така,че много вероятно е дори да искате точно това дете,при проучването да не бъдете одобрени, а аз не съм и сигурна дали изобщо може така.Всъщност може и да е възможно.Ето примера с Тити Папазов...Но все пак той е Тити Папазов и е в по-изгодна позиция от нас обикновените граждани.Ако все пак искате,опитайте.Аз съм на мнение,че случайни неща няма.Не случайно Ви преследва тази мисъл.Успех Peace

# 2
  • Мнения: 224
Категорично не.,когато става въпрос по законен път.Когато има родено дете,което ще бъде изоставено ,от болницата съобщават на социалните и те изпращат свой човек,който поема детето.От там то бива настанено в институция,където се изчаква законен срок през който детето може да бъде прибрано от майка,баща или биологични роднини.Иска се писмено съгласие от биологичната майка за осиновяване.Ако тя не даде такова ,детето на практика е осъдено на живот по домовете.Има случаи в които детето има такова съгласие от началото,но въпреки това преседява известно време в дома преди да бъде предложено за осиновяване.
Добре де нали нещо го промениха тоя закон, ако 6 месеца не го потърси никой детето автоматично влиза в списък за осиновяване или аз нещо не съм разбрала  newsm78   но ако не са променили закона то тогава тези горе мъдрите глави мисля, че заслужват   #2gunfire   #2gunfire   #2gunfire

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
извинявай че ползвам тази тема, но много се радвам Минзухар
бях много много силно притеснена когато прочетох че пак си бременна и честно казано до последно се притеснявах
но сега просто съм щаслива
а е нормално да искаш да го вземеш - още повече че сигурно не ти минава за първи път мисълта за осиновяване
п.п. другото са ти го разяснили

# 4
  • Мнения: 4 138
принципно може, но е сложно. намираш майката, взимаш декларация за непълно осиновяване и оттам нататък е лесно. само по този начин можеш да осиновиш конкретно дете.
но предполагам, никой няма да ти даде информация къде е детето. нямат право. нито социалните, нито лекарите.

# 5
  • Мнения: 2 401
Благодаря за отговорите момичета. Кой знае къде е това бебче сега. Дано пък майка му да е премислила, макар, че беше невъзможно според персонала. Catnadeen, благодаря, че ме помниш... и много се радвам, че се радваш за мен.  Hug Някой ден трябва да напиша  щастливия завършек на моята история, но не знам кога ще бъде.

Общи условия

Активация на акаунт