Отрицателна проба Манту?

  • 20 533
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 442
Здравейте, сина ми е на 3г. и по съвет на лекаря правихме проба манту, защото нямаме белег от имунизация БЦЖ. Пробата е отрицателна, т.е. няма имунитет. Имали ли са вашите дечица такъв резултат и какво направихте? Смятам да се посъветвам с доктора, но бих искала и вашето мнение.

# 1
  • Мнения: 2 908
Защо на 3 години го правите това?Ние сега на 18-ти септември сме за проба,защото няма белег на рамото от тази ,която са и били след раждането.Но сме 4 пъти по-малки от вас. Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 442
Пихме дълго време антихистамини, а за да бъде пробата адекватна, не трябва да си приемат лекарства.

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Не се притеснявай, просто сега ще го имунизират повторно! Peace

# 4
  • Мнения: 512
На 10-11 месечна възраст (не помня точно  Embarassed) му направиха манту, защото нямаше белег - излезе отрицателно, тоест - нямаше реакция на кожата. Пратиха ни да повторим ваксината, даже ни казаха, че не били редки случаите, в които в родилното "забравят" да ги ваксинират...
Ваксинираха го пак, но раничката на рамото завехна и НЕ образува белег - и досега няма такъв  newsm78.
При това положение лекарят му каза, че ще чакаме училищната имунизация - това е.
Така че - не залагайте толкова на този белег, явно не при всички излиза такъв...

# 5
При моя син нямаше белег но се случи следното - личната лекарка му прави три пъти манту и излизаше отрицателна но понеже два пъти ходих с мъж ми които разбира от тези неща се скара с нея че не слага правилно манипулацията и затова четвъртият път я сложихме в медицински център в които се извършват само тези манипулации.
Ако сте в София го заведете там за да сте сигурни че е отрицателна защото на моя син четвъртият път излезе положителна. Спомням си че центъра се намира на пряка на бул.Мария Луиза . Между другото знам че тази ваксина е опасна и за това при неправилно поставено манту и повторно направена имунизация може да се появят различни проблеми и за това лекарите предпочитат да я направят в първи клас . Simple Smile Дано много да не съм закъсняла с тази информация .

# 6
  • Мнения: 983
И моето слънце няма, предстои да се консултираме  Peace Аз също нямам такъв белег  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 676
Белегът от БЦЖ-то се появи към 4 месец и към 7-8 месец, педиатърката го провери. Не винаги е съпроводен белегът.

# 8
  • Мнения: 124
На 10-11 месечна възраст (не помня точно  Embarassed) му направиха манту, защото нямаше белег - излезе отрицателно, тоест - нямаше реакция на кожата. Пратиха ни да повторим ваксината, даже ни казаха, че не били редки случаите, в които в родилното "забравят" да ги ваксинират...
Ваксинираха го пак, но раничката на рамото завехна и НЕ образува белег - и досега няма такъв  newsm78.
При това положение лекарят му каза, че ще чакаме училищната имунизация - това е.
Така че - не залагайте толкова на този белег, явно не при всички излиза такъв...
точно от това и аз се опасявам.
Сина ми имаше червено петънце до към 4 м., което после изчезна и личната настоява да правим Манту и ако и отрицателно да повторим ваксината. Аз се консултирах с Birdie и той ми каза че в Европа никъде не се прави Манту, не се повтаря имунизация която е регистрирана. Така че мисля да остискам и да не я поставям повторно, но дано се преборя с лекарката му.
Моля valia terzieva да даде адрес на този мед.център в който са водили нейното дете.

# 9
  • Мнения: 2 616
Как точно правят пробата за манту?

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 357




 Аз се консултирах с Birdie и той ми каза че в Европа никъде не се прави Манту, не се повтаря имунизация която е регистрирана. 


Да точно така е,сестра ми живее в Италия и и споделих че нямаме белег от Манту и тя каза че там не се бие изобщо

# 11
  • Мнения: 4 111




 Аз се консултирах с Birdie и той ми каза че в Европа никъде не се прави Манту, не се повтаря имунизация която е регистрирана. 


Да точно така е,сестра ми живее в Италия и и споделих че нямаме белег от Манту и тя каза че там не се бие изобщо

В Гърция БЦЖ се поставя след 7 годишна възраст, а и не се поставя на рамото, а по средата между рамото и лакътя.
Докторите тук се чудят какво е това на рамото на сина ми.  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 146
И на нас ни предстои манту през октомври защото нямаме белег от имунизацията.
Защо след като в редица европейски страни не се практикува повторна имунизация тук ни задължават, та на ли сега сме част от ЕС?

# 13
  • Мнения: 2 082
БЦЖ се поставя еднократно в родилния дом и това е достатъчно.никъде не се правят реимунизации.ваксината не е безопасна и може да създаде проблеми....

# 14
  • Мнения: 3 069
Вики няма белег от БЦЖ-то, но съм сигурна, че му е поставена.

Общи условия

Активация на акаунт