С какво изложение сте - предимства и недостатъци

  • 16 000
  • 27
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Темата ме вълнува във връзка с предстоящ проект. Впечатленията ми са само от изток/запад , западното много ме плаши, заради непоносимата горещина следобед.

# 1
  • Мнения: 8 999
Южното е още по-гадно - пече по цял ден. Вече горко съжалявам за приятния запад в стария ни апартамент - там  поне сутрин не напичаше.

# 2
  • Мнения: 547
За мен най-доброто изложение винаги е било и си остава югоизточното. Ако има слънце пече до обяд, после слънцето се обръща.
Зимното слънце не топли, а лятото да пече цял следобед е ясно колко е добре.
Ако мястото е достатъчно, аз бих предвидила и една северна спалня. За летните жеги. Само дето лятото и жегите са 2-3 месеца в годината.

# 3
  • Мнения: 730
Югозапад-без климатик лятото не става.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
И нашето е изток-запад. Изтокът е поносим, но западът е просто кошмар през лятото. Без климатик, особено при промяната на климата напоследък е немислимо.

# 5
  • Мнения: X
Север-юг.
През лятото до обяд в южната част не се стои, а след обяд- в северната.Но с климатик се изтрайва. Mr. Green
През зимата е по-добре.Не мога да кажа, че северната част е студена.

# 6
  • Мнения: 474
Север-юг.
През лятото до обяд в южната част не се стои, а след обяд- в северната.Но с климатик се изтрайва. Mr. Green
През зимата е по-добре.Не мога да кажа, че северната част е студена.


И нашето е север-юг, но нещо има грешка в цитираното мнение- до обяд грее от към северната страна, следобед- южната.
Мен лично северният ми хол за това лято беше идеален и без климатик, зимата обаче не ми е топло. В сравнение с южните стаи през зимата в северната е поне 5 градуса по-студено. А това лято южната страна беше ад под небето. Зимата е супер!

# 7
  • Мнения: X
При нас е точно така ,както съм го описала.

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
При мама и тате е север- юг, доста добро изложение, като изключим,че зимно време севера е мрачен, а 3 от стаите са северни, само хола е южен. Лятно време юга не е жега, понеже има тераса.
В момента съм на квартира с изложение изток-запад. Спалнята ни е изток без тераса отпред и е отврат лятно време в 7часа вече е напекло  Sick без климатик не се трае  Naughty Кухнята е запад и вечер като готвя е кошмар  ooooh! 

# 9
  • Мнения: 5 178
Югозапад, ми топло и слънчево е да.. Но аз обичам слънцето, а на топлото цера е климатика.
Изтока го понамразих от квартирите, ми не можеш да си отспиш като блесне лятото в 7.
За севера все ми липсва слънцето ей така да не ми топли, само да ми свети

# 10
  • Мнения: 1 893
Юг-югозапад. Предимство: зимните сметки за ток са по-ниски от летните.

# 11
  • Мнения: 3 360
Изток-търпимо е лятото,а зимата  newsm78Незнам,ще кажа като мине hahaha Laughing

# 12
  • Мнения: 1 897
Югозападно изложение е нашето.
Зимата напича и е сравнително топъл апартамента( съответно имаме сравнително малко разходи за отопление), но през лятото не се живее от жега.
Новият апартамент, в който ще се местим ще е с изложение североизток.

# 13
  • Мнения: 1 107
Изток-запад....зимата е добре в източната стая, лятото пак е добре в нея, защото следобед напича в  западната...мен ако пита някой искам стаи, които да гледат само на изток

# 14
  • Мнения: 17 546
Изток-запад сме, но кухнята ми е на запад и ще я сменя с детската стая, защото стане ли 13 часа лятно време никой не може да ме накара да готвя там и срещу награда. Според мен е добре спалните да са западни при такова разположение на жилището, а кухня и гостна на изток. Лично мнение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт