нещо със сметана и жълтъци?

  • 1 556
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 545
Вчера правих "френска нуга" и ми останаха 1/2 л готварска сметана и 6 жълтъка.
Ще съм Ви благодарна, ако ми дадете идея какво да направя с тях.  newsm78

# 1
# 2
  • Мнения: 5 980
irinopolis Знам една страхотна рецепта от майка си за един пай които тя нарича...
Маргарет тигър пай
Необходими продукти:
4 жълтъка + 1 яйце
1 1/2ч.ч. захар
1ч.ч. кисело мляко
1ч.ч. олио
2ч.ч. брашно
1 бакпулвер
2-3 ванилии
за намазване: сладко(домашно приготвено, няма значение от какви плодове) 4 белтъка и 8с.л. захар(може да се замени със сметана)
Приготвяне: Всичко се разбърква до получаване на гъста хомогенна смес. След това се слага в тава и се пече в предварително загрята до 180* фурна. След като се опече и изстине се намазва със сладко, а отгоре сладкото със разбита смес от 4 белтъка и 8с.л. захар, може и сметана, ако имате. Оставя се да престой известно време, около 30-60мин. Приятен апетит.

Става много сладко и вкусно...

# 3
  • Мнения: 2 199

Вкусно е   bouquet
а къде е снимката на Сладоледа?

# 4
  • Мнения: 22 867

Крем брюле без печене

Снимката на сладоледа  newsm78  Айля, нещо не включвам Embarassed............

# 5
  • Мнения: 2 199

Крем брюле без печене

Снимката на сладоледа  newsm78  Айля, нещо не включвам Embarassed............


 Embarassed Имах предвид Френската Нуга нали е сладолед  Blush
irinopolis

# 6
  • Мнения: 22 867
Embarassed Имах предвид Френската Нуга нали е сладолед  Blush
irinopolis

И аз бих искала да видя снимки! Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 545
Labrex, мерси за идеята - утре ще пробвам.
Снимка на сладоледа ще покажа утре, че стана късно вече.
 
 SlaDk0_i_SoLeNo , благодаря и на теб, но тази рецепта не ме устройва за момента.

# 8
  • София
  • Мнения: 545
Takaaa, да се отчета:
направих варианта на Крем брюле без печене. Уж да си спестя времето за печене, но вярна на себе си - "пресякох" крема, докато го варях. Стана на едни бучки -като "бъркани яйца", както каза половинката. учудващо - малката го хареса и си хапна с кеф.
 Няма да показвам снимка, защото не искам да снимам този провал.
 Но ето снимка на нугата:
 
А Ето тук по - големи снимки. Не знам как се прави малката снимка да е линк към голямата
 Още веднъж - благодаря за идеята, Labrex  bouquet. Следващият път ще се пробвам с другият вариант.

# 9
  • Мнения: 3 830
Spaghetti alla carbonara!

Трябват ти още бекон или шпек, черен пипер, малко зехтин, няколко кръгчета лук и сварени спагети  Peace

# 10
  • Мнения: 22 867
Takaaa, да се отчета:
направих варианта на Крем брюле без печене. Уж да си спестя времето за печене, но вярна на себе си - "пресякох" крема, докато го варях. Стана на едни бучки -като "бъркани яйца", както каза половинката. учудващо - малката го хареса и си хапна с кеф.
 Няма да показвам снимка, защото не искам да снимам този провал.
 Но ето снимка на нугата:
 
А Ето тук по - големи снимки. Не знам как се прави малката снимка да е линк към голяматаОще веднъж - благодаря за идеята, Labrex  bouquet. Следващият път ще се пробвам с другият вариант.

Не мога да измисля поради каква причина ти се е пресекъл крема. Обикновено се пресичат белтъци, а жълтъците не. Нямам си на идея, не ми се е случвало. Важното е, че детето го е харесало - това е критерия! Grinning Незнам, ако се пасира, дали няма да се оправи newsm78 или пък да се разбие с миксер......
А нугата ти е зашеметяваща!  bouquet  bouquet  bouquet Да можеше да се пресегнааа...........

# 11
  • Мнения: 2 199
Takaaa, да се отчета:
направих варианта на Крем брюле без печене. Уж да си спестя времето за печене, но вярна на себе си - "пресякох" крема, докато го варях. Стана на едни бучки -като "бъркани яйца", както каза половинката. учудващо - малката го хареса и си хапна с кеф.
 Няма да показвам снимка, защото не искам да снимам този провал.
 Но ето снимка на нугата:
 
А Ето тук по - големи снимки. Не знам как се прави малката снимка да е линк към голямата
 Още веднъж - благодаря за идеята, Labrex  bouquet. Следващият път ще се пробвам с другият вариант.

 Mr. Green Благодаря за снимката, не очаквах да е толкова същинско като истинско
домашно приготвена нуга, нали?

 newsm51

# 12
  • София
  • Мнения: 545
Да, Айля, домашна е. Аз всъщност друга и не съм яла -  правих я за пръв път и ми хареса. Следващият път мисля да сложа и парчета бисквитки и ядки /сега няма, че не ми се чистиха орехи/ А мъжът ми като чу нуга и се сети за нуга - халва и направи  една физиономия, но като го опита...  eat

 Labrex - пасирах крема и сега вече и на изглед е добре. 

Общи условия

Активация на акаунт