Домашни зел.пюрета

  • 1 070
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте.Беба е на почти 6 мес и започнах сама да и правя пюрета.
3 дни яде-картоф и морков
4 дни яде-картоф,морков и тиквичка
4 дни сега ще яде -картоф,морков и зел.чушка
  Ами то маи се изчерпаха суровините....Даите съвет какъв друг зеленчук да използам после,как да го съчетая и пригорвя.Мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 753
Карфиол сварен на пара - вчера купих от пазара и доста е траен в хладилника /и преди съм купувала/.

# 2
  • Мнения: 3 718
тиква, зелен фасул, печена чушка, броколи, лук, праз, зелении като лапад или киселец, коприва....изчерпах се  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Можеш да даваш и по малко лук,броколи,Ако си захранила с ориз,може да заместваш картофа с варен пасиран ориз.Тиквите полека започват да излизат,може да даваш от тях.А като започнеш да правиш различни комбинации от нещата които си въвела менюто става доста разнообразно.

# 4
  • Мнения: 1 949
тиква, зелен фасул, печена чушка, броколи, лук, праз, зелении като лапад или киселец, коприва....изчерпах се  Simple Smile

И като видиш после зелено ако, да не се уплашиш, както стана с мен, без да съм се замислила, че детето вече не яде само мляко   Wink  Embarassed

# 5
  • Мнения: 208
Аз сега направих няколко вида:
тиквичка , царевица и ориз
броколи,грах,,царевица,морков
пилешко филе/няколко парченца/, картоф ,морков, магданоз
Купила съм спанак и не знам с какво да го комбинирам,някакви идеи?
Впечатлена съм как му харесват моите пюрета , дори повече от тези на Хип и как излизат около 10 пъти по-евтини

# 6
  • Мнения: 131
Аз правих тиквичка с картоф , зелена чушка и морков. А също и броколи с ориз. т.е.  аз ползвах готова оризова каша .Спанака също мисля , че може да се направи с ориз или като яхния с картофче . поне следващия път мисля да пробвам това.

# 7
  • Мнения: 3 718
спанак с ориз, морковче, лук...домат... за по големите може и с масълце  eat

# 8
  • Мнения: 11 003
Карфиол, магданоз и броколи от кой месец могат да се дават? newsm78

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Карфиол, магданоз и броколи от кой месец могат да се дават? newsm78
И мен ме вълнува този въпрос Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
карфиол, броколи, тиква и пащърнак Peace препоръчвам ги

а също........
спанак с ориз, тиквички с ориз, грах, цвекло, царевица, авокадо - тези са чудесни, но може малко да поизчакате с тях.
И един съвет от мен - като начало давай единични продукти, а след 3-4 такива, почни да правиш комбинации от тях. Нека бебчето усети чистия им всус......

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Карфиол, магданоз и броколи от кой месец могат да се дават? newsm78

мен също ме интересува това?като че ли в някоя тема  бях срещала някаква информация,но не мога да я открия.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Броколите и карфиола могат да се дават още в началото.Въведете 2-3 зеленчука и после давайте и тях.Зелени подправки аз дадох от 7-ми месец.

# 13
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
За броколите четох че , можело след 8м чак? newsm78
А някой знае ли нещо за доматите , чак след годинка ли се дават?

# 14
  • Мнения: 11 003
А някой знае ли нещо за доматите , чак след годинка ли се дават?

И аз така съм чувала, че трябва да е поне на 11 м.

Общи условия

Активация на акаунт