Режим при бебе на 2 м и половина

  • 1 207
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Може и вече да е обсъждана тази тема, но някак си не мога да разлистя всички 200 и кусур страници и да проверя, така че си питам.
От кога започнахте да настоявате за режим на бебето си - на хранене, на къпане, на разхождане, на сън? Особено ще са ми полезни споделянията на тези от вас, които са имали бебе с колики, защото моето е такова и се случва често да променя "режимът", който се опитвам да налагам.

# 1
  • Мнения: 873
моето е натолкова-то само си направи режима и е весело и спокойно.докато аз се опитвах да налагам режим(под давление на бабите) беше един драматизъм.... ooooh! бебето само ще ти подсаже своя режим Hug

# 2
  • Мнения: 1 924
Никога не съм налагала режим - не ми се струва правилно.Докато бебето е малко,е по-правилно майката да се съобразява с нуждите му,а не обратното.
Тези приказки от книгите,че бебетата се чувствали по-добре на режим,не ми вдъхват вяра-във всеки случай не и при създаден и натрапен от майката график.

# 3
  • Мнения: 183
Никога не съм налагала режим - не ми се струва правилно.Докато бебето е малко,е по-правилно майката да се съобразява с нуждите му,а не обратното.
Тези приказки от книгите,че бебетата се чувствали по-добре на режим,не ми вдъхват вяра-във всеки случай не и при създаден и натрапен от майката график.
Peace Peace Peace
Иначе към края ма 2 месец сама си направи режим,ние сме на 2 часа.

# 4
  • Мнения: 1 328
Без режим сме били и още сме.

# 5
  • Мнения: 253
Към края на 3-тия. Но пак не е супер строг режим. Ако видя, че е гладен по-рано му давам. Просто наблюдавай детенце - то ще ти покаже.

# 6
  • Мнения: 911
Като се прибрахме и реших да сме на поискване. Обаче на третия ден се отказах, защото по цял ден само размятах цици (с извинение) из апартамента и никаква домакинска работа не можех да свърша, а няма кой да ми помага.
Спазваме режим, но не стриктно и педантично - плюс -минус един час.

# 7
  • Мнения: 738
За храненето сме на поискване-сиреч по всяко време на денонощието.За разходките по принцип предпочита хладното време и това на свечеряване,но когато завали незнам какво да го правя. Къпането си го търси като наследство и с нетърпение чака да стане 20,00ч ,за да бъде оставен по така нареченото от нас "голо дупе" и да се въргаля по спалнята голичък поне 45 мин.,ако има и някой да го закача и да се прави на палячо му е добре дошло.Съня си го определя той,но по принцип сутрин след тоалета си поспива около час,след обяд спи от 1 до 3 часа и евентуално някоя мъничкя дрямка след това!!!
      Но ти се води по твоето съкровище и ще разбереш какво е най-доброто за него-поне аз така постъпих!!!

# 8
  • Мнения: 5 401
Винаги съм кърмила на поискване и не съм оставяла детето да плаче, за да му наложа какъвто и да било режим. Водих се единствено по него що се отнася до кърмене, разходки, къпане, пътуване. Това е лесен и удобен вариант за майката, а за бебето е най-желателния и естествен начин на живот, според мен.  Peace

Специално за разходките смятам, че детето няма работа вкъщи! Колкото повече е навън, толкова по-добре за него.  Peace То трябва да свиква на различни атмосферни условия, да се калява, да гледа природа, животни и хора, които вкъщи ги няма. Помня, че миналата година по това време малкия се хранеше през около 2 часа. Кърмих го и веднага излизах навън да спи, послед пак сменях пампа, кърмих, аз се хранех и така по цял ден. Инфакол-а за колики беше с мен и всичко, което можеше да ми потрябва, така че да не се затваряме.

Малко се отклоних от темата, но се надявам да съм била полезна!   bouquet

# 9
  • Мнения: 8 242
Режим не съм налагала никакъв никога..
Винаги съм се водила по него.. И по цял ден сме били навън миналото лято (0-4м.) - в 9 излизаме, в 9 се прибираме  Mr. Green Вънка си правехме всичко.. Ех, хубаво беше  Rolling Eyes - ядене, спане, памперси..
Той си направи сам, режим в истинския смисъл на думата) към 10 месеца, когато започна да спи по 1 път на обяд и имаше вече въведени 4 твърди хранения за деня.. От тогава горе-долу спането, яденето, къпането и разходките са в някакви граници (+/- 1 час..).. Но кърменето си остава още свободно понятие  Crazy И няма как иначе  Wink
Мда.. и спането, или по-скоро приспиването е мноооого разтегливо понятие все още.. Но това си е и до характерче  Twisted Evil

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
По-скоро проекто режим имаме- излизаме всеки ден на разходка, поне 1 път. Иначе - сутрин след 9,00 и вечер след 18,00 заради жегите. Сега вече не е така топло- излизаме когато си искаме. Иначе за храненето -горе-долу беше свикнал от болницата на 3 часа да суче.

# 11
  • Мнения: 630
Заради недобро наддаване според личната лекарка през първия месец, ме посъветваха да я храня на 3 часа и се стигна до абсолютен кошмар -тя тъкмо се успокои от коликите и заспи и хоп аз я събуждам за следващо хранене. Пълно безумие, което търпях 3 дни и казах, че ако тя е гладна ще се събуди да яде и я оставих на мира. Сама си направи перфектен режим, мисля някъде към четвъртия месец. И до ден днешен тя е шефът, аз се водя по нея. Все пак детството не е казарма!

# 12
  • Мнения: 313
Най- добре остави бебо да те води. Като се върна назад във времето виждам, че той сам си променя режима според нуждите му. Хранеше се на 2 часа, спеше 4 пъти (на 2-4 месеца), после намали спането на 3, а увеличи интервала на хранене на 3-4 часа. Сега спи 2 пъти и се храни 4-5 през деня. Сами бебетата си изграждат най- добрия режим (за тях, но не винаги за майките  Simple Smile) . Спомням си, че трудното мина след около 5 месец. В смисъл, че можехме по- спокойно да планираме разходките, храненето и спането. Успех  bouquet

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Остави бебчо да води хорото...... Не виждам защо трябва да въвеждаш какъвто и да било режим...., какво значи примерно кърмене на три часа? Ами ако бебо огладнее по-рано и реве от глад? Ти ще го оставиш ли?
Или пък къпане в 21 часа? Ами ако му се е приспало по-раничко, ще го събудиш ли?
Води се по детенцето си, то ще ти покаже кое как да правиш  Peace
Успех!

# 14
  • Мнения: 140
Режим имаме само за харненето,което той си изгради сам още със стъпването в къщи-на 4 часа.Случвало ми се е,когато е разстроен или просто му е некомфортно да яде и по-често.Но режим не съм налагала за нищо.Спането при нас е на поискване-когато и където му се спи.Не настоявам.Следя го и му помагам ако му се спи и не може да заспи.А за разходки и т.н. винаги щом е хубаво времето(демек не вали градушка и не падат горещи камъни) сме навън.Извеждам го и в по-студено време,дори и да вали(дъждобрана е забравен като вариант!).Просто режим с малко дете ми се струва адски нелогично като переспектива.Не мога да му налагам какво да прави. Peace

Общи условия

Активация на акаунт